Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή δασκάλου;


Phoenix2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Χάρης Ο είπε

 

1. Οχι βεβαια, απο που προέκυψε αυτο;

 

2. Οχι για το  ποπ/ροκ. Μονο το ταλαντουχος. Αποψη μου.

 

1. Είπες για βάθος γνώσης, γι' αυτό το  έγραψα.

 

2. Θα διαφωνήσω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αρκει το ταλεντο; Εγω βλεπω οτι αν πας στην πηγη της περουκας ξεδιψας, αρκει το ταλεντο, θα αρκουσε; Στην πηγη πηγε ευλαβικα παντως ο και συγκεκριμενος, φαινεται, , θα εφτανε το ταλεντο, θα εβγαινε αυτο το κομματι χωρις να βουτηξει στην πηγη, ειναι καποιος σιγουρος, ειναι καποιος που το ξερει;

 

 

 

 Δεν το ξερουμε, οποτε κανουμε οτι μπορουμε, αν το θελουμε πραγματικα κανουμε οτι μπορουμε, και αρπαζουμε απο οπου βρουμε, απο περουκες, απο τζαζ, απο γιουτουμπ απο το νοιζ, ειτε ειναι τιπς για μιξη, ειτε για εξασκηση, ειτε ενα ακουσμα, τελος δεν υπαρχει, 100 ζωες να ζησεις βελτιωση θα σηκωνεις. Αλλιως ειπαμε, πεντατονικη και ουισκι, εγω τα πολλα ουισκια τα εχω κοψει αλλα ειδικα στην κιθαρα στην πεντατονικη το εριξα, εχω κουλαθει τελειως, οποτε μια χαρα, δε θα σκασουμε κιολας, οχου.

 

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Χάρης Ο είπε

Τα απλα που αναφερεσαι και εσυ και εγω, τα θεωρω αυτονοητα.

Ναι, αλλά ποια είναι τα απλά; Γιατί όταν διαβάζει ένας νέος φέρελπις "δε χρειάζεται θεωρία" "χους εις χουν φίλε μου, αμα σου μέλλει να γίνεις, θα γίνεις", το βρίσκει πιο εύκολο στην πρώτη δυσκολία (αντίληψης δυσκολία, διανοητική, αυτές τις ενοχλητικές που λες δεν καταλαβαίνω ρε γαμώτο, κουτός είμαι; όχι αυτές τις πρακτικές δυσκολίες του οργάνου που σου κλείνουν το ματάκι, και σου λένε αγοράκι, λίγο ακόμα προσπάθησε και θα περάσεις καλά) να τα παρατήσει.

 

Και μετά σου λέει εδώ περνάει πολλά, πάει ντο ρε# φα σολ σολ# λα#. Ή δοκιμάζει τόνους για ένα κομμάτι στην τύχη, και κοιτάει πού αλλάζει χρώμα ο τραγουδιστής και πού είναι έτοιμη η φλέβα στο λαιμό να σκάσει, γιατί δεν ξέρει τι νότες τραγουδάει ο τραγουδιστής, ούτε την έκτασή του, να πει, πάμε κατευθείαν από εδώ, ωστέ στην τάδε νότα του ρεφραιν να σου σφιχτεί μόνο λιγουλάκι ο κωλαρέντζος.

 

Συζητάμε για Θεωριά Ι και ΙΙ εδώ, δε λέμε για αρμονίες, αντιστίξεις, φούγκες, συνθέσεις και αβανγκάρντ ζαγορίσια με γεννήτριες συχνοτήτων και ταλαντωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Χάρης Ο είπε

 

Πιστευω οτι το εχεις η δεν το εχεις, Τα αλλα..... ειναι ιστορια.

 

 

Συμφωνουμε, ομως χωρις καποια "οπλα" οπως καποια βασικα θεωρητικα, ειναι σαν να το εχεις με το τιμονι, να θελεις να πας στην Αρτεμιδος στα Βριλλησια, χωρις να εχεις ανεβει ποτε πιο ψηλα απο την Αγια Παρασκευη, να μη εχεις GPS και να σταματας σε καθε γωνια να ρωτας τους περαστικους πως να πας Βριλλησια Αρτεμιδος.

Θα πας, αλλα ποτε θα φτασεις? Σε αυτη τη ζωη?

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Για να μη διαβάζω 16 σελίδες, τελικά ο δάσκαλος την έχασε τη δουλειά του η όχι; 😅

 

Ακόμα να αποφασίσουμε 🙃

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Nekkon said:

Για να μη διαβάζω 16 σελίδες, τελικά ο δάσκαλος την έχασε τη δουλειά του η όχι; 😅

 

Είμαι σε αναζήτηση! 16 σελίδες με περούκες, προσωπικές ιστορίες, πυροσβεστήρες, ντιμπέι (Αλέφας σπίκινγκ).

Παιδιά, σας ευχαριστώ από καρδιάς που ασχολείστε με το θέμα μου. Έχω αρχίσει τηλέφωνα, mail... Ψάχνομαι... Έχω και τύψεις που θα αφήσω τον τωρινό δάσκαλο και πως θα το ανακοινώσω χωρίς να παρεξηγηθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Phoenix2022 είπε

πως θα το ανακοινώσω χωρίς να παρεξηγηθούμε.

 

Δεν χρειάζεται να δώσεις αναλυτικό λογαριασμό και εξηγήσεις. Μπορείς απλά να πείς ότι θες να κάνεις ένα διάλλειμα από τα μαθήματα. Αν θες να δώσεις κάποια εξήγηση, μπορείς να πεις οτι πχ να πάρεις το χρόνο σου να κατανοήσεις καλύτερα τα όσα κανατε μεχρι τώρα. Την αλήθεια δλδ, αλλά με όμορφο τρόπο.

 

Μήν έχεις τύψεις. Είναι απαραίτητο να αλλάζουμε δάσκαλο, μόλις νιώσουμε ότι δεν μπορεί να μας προσφέρει κάτι παραπάνω ο προηγούμενος.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ειπες δηλαδη "δασκαλε θελω να μπω σοβαρα στη θεωρια, παμε με παρτιτουρα" και σου απαντησε "δεν ειμαι για τετοια ρε, εδω σηκωματακι σαντανα κοιτα, πορωση"; Αν ναι, φυγε τρεχοντας και πες του οτι πας για τσιγαρα, στα @@ σου.

 

 Γιατι λες στο πρωτο σου ποστ οτι εισαι 40 και ηθελες να παιζεις κανα κομματακι να ευχαριστηθει η ψυχουλα σου, δηλαδη τι να εκανε ο αθρωπας, κομματακια σου εδειχνε και τα λα τα μινορια, τι σκατα να κανει, λαγους απο το καπελο να βγαλει;

 

 Αν την εχεις βρει μαζι τους του δως του μια ευκαιρια. Και αν δεν εισαι σιγουρος οτι ειναι σε φαση ξερω γω, αν φοβασαι μην επεσες σε αλμπανη, πηγαινε του με τροπο κανα κομματι σε παρτιτουρα, ετσι αθωα αθωα, πες " μου το παιζεις λιγο δασκαλε να δω κατι;" μη του πας και τη μαυρη σελιδα του ζαπα, κανα κομματακι που γουσταρεις πηγαινε του να μην ειναι γνωστο ομως, γιατι κακα τα ψεματα, η παρτιτουρα για τους αλμπανιδες ειναι σαν το σκορδο για τους δρακουλες, τους στελνει μακρυα.

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, manosx said:

Του ειπες δηλαδη "δασκαλε θελω να μπω σοβαρα στη θεωρια, παμε με παρτιτουρα" και σου απαντησε "δεν ειμαι για τετοια ρε, εδω σηκωματακι σαντανα κοιτα, πορωση"; Αν ναι, φυγε τρεχοντας και πες του οτι πας για τσιγαρα, στα @@ σου.

 

 Γιατι λες στο πρωτο σου ποστ οτι εισαι 40 και ηθελες να παιζεις κανα κομματακι να ευχαριστηθει η ψυχουλα σου, δηλαδη τι να εκανε ο αθρωπας, κομματακια σου εδειχνε και τα λα τα μινορια, τι σκατα να κανει, λαγους απο το καπελο να βγαλει;

 

 Αν την εχεις βρει μαζι τους του δως του μια ευκαιρια. Και αν δεν εισαι σιγουρος οτι ειναι σε φαση ξερω γω, αν φοβασαι μην επεσες σε αλμπανη, πηγαινε του με τροπο κανα κομματι σε παρτιτουρα, ετσι αθωα αθωα, πες " μου το παιζεις λιγο δασκαλε να δω κατι;" μη του πας και τη μαυρη σελιδα του ζαπα, κανα κομματακι που γουσταρεις πηγαινε του να μην ειναι γνωστο ομως, γιατι κακα τα ψεματα, η παρτιτουρα για τους αλμπανιδες ειναι σαν το σκορδο για τους δρακουλες, τους στελνει μακρυα.

αλμπανης δεν ειναι... απλα δεν εχει δομημενη υλη... προγραμμα... αυτο νομιζω φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου