Προς το περιεχόμενο

Απαιτήσεις συστήματος


John kon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δηλαδή εγώ που θέλω να πάρω την 18i8 θα δείχνω ακόμα μεγαλύτερος από την ηλικία μου?

κόκκινη κάπα φορούσε ο γεροντας και 2 σκυλιά να τον συνοδεύουν.Αν θές να παραμείνεις νέος.Ετσι λένε οι γραφές.

(Δεν την ξέρω,ισως να είναι καλή,η RED 2 πάντως ήταν απίστευτη)

Επεξεργασμένο από MGs
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MGs είπε

κόκκινη κάπα φορούσε ο γεροντας και 2 σκυλιά να τον συνοδεύουν.Αν θές να παραμείνεις νέος.Ετσι λένε οι γραφές.

 

Ναι, αλλά είπες ότι βρήκανε motu στο κονάκι του.

Δεν την εμπιστεύομαι ρε γμτ σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Μπορεί να κάνω λάθος φυσικά, δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Τα σκυλιά τι ράτσα ήτανε?

Έχει σημασία γι' αυτό ρωτάω.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτες Χριστουγέννων να πάρετε παιδιά μέρες που είναι .

Τι τις θέλετε τις κάρτες ήχου;

  • Χαχα 4

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μπορεί να κάνω λάθος φυσικά, δεν έχω προσωπική εμπειρία.

και made in usa,που στα 300 ευρω που κάνει δέν πιστευω να υπάρχει άλλη στην κατηγορία που να μην είναι κινέζικη.

Ειχε κοιτάξει και τον έναστρο ουρανό ο γέροντας και είπε,"βλέπω οτι λάμπετε,απλά είστε μια λάμψη του παρελθόντος,θα κλείσω τα μάτια και θα εμπιστευτώ τα αυτιά μου".

Βράδυ,30 μέτρα γκρεμός απο κάτω,δεν θέλει και μυαλό γιατί δεν τον ξανάδανε!

 

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MGs είπε

και made usa,που στα 300 ευρω που κάνει δέν πιστευω να υπάρχει άλλη στην κατηγορία που να μην είναι κινέζικη.

 

Ειλικρινά δεν μου λέει πολλά αυτό πια.

Ειδικά στην συγκεκριμένη κατηγορία τιμής.

Παλιά είχε θέματα με τα windows και τους drivers, αυτά νομίζω τα έλυσε.

Το quality μου φαίνεται (από ότι διαβάζω πάντα) ότι δεν είναι στα επίπεδα αυτού υψηλότερης κατηγορίας την ίδιας εταιρείας.

Γενικά δεν την εμπιστεύομαι.

 

Αλλά αφού λες 300, τα σκυλιά είναι 4 μάλλον, όχι 2.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, MGs είπε

Και γώ είχα αποσυρθεί στα δωμάτια μου,αλλά μόλις ξάπλωσα σκέψεις άρχισαν να τριγυρνάνε μες το μυαλό μου και άλλαζα πλευρό συνεχώς,προσπαθώντας να βρώ την γαλήνη αλλά μάταια.

Αρπαξα το σκουφί μου,φόρεσα τις παντόφλες μου και κατέβηκα υπο το φώς του κεριού την ξύλινη σκάλα για να κάνω αυτό που η συνείδηση μου με πρότρεπε να κάνω.

 

Ο κονδυλοφόρος βρισκόταν στην θέση του,ο πάπυρος και το φτερό θα με λύτρωναν απο αυτό το μαρτύριο...μόνο έχοντας καθαρή την συνείδηση μου θα μπορούσα να γυρίσω πριν απο το χάραμα ξανά στο κρεβάτι μου και να κλείσω τα μάτια,ανάλαφρος πιά,εχοντας κάνει αυτό που θεωρώ σωστό.

 

Αγαπημένε μου φίλε,κάπου είπες οτι είδες memes με τις focusrite.

Υπάρχει προφητεία.

Ενας μοναχός κάποτε ρωτήθηκε για όλες αυτές τις κάρτες των 100 -150 ευρώ και κοιτόντας ψηλά ενα γεράκι που πολλοι απο τους παρευρισκομένους θεώρισαν σημάδι,είπε

"Αν γράψετε με αυτές μουσική,εγω θα κάτσω να με...και πήρε το μπαστούνι του και χάθηκε μέσα σε ένα φαράγγι και δέν τον ξαναείδε ποτέ κανείς.

 

Κυκλοφορούν πολλοι μύθοι γενικά με το τί απέγινε ο γέροντας.Κάποιοι οπαδοί του,έψαξαν την καλύβα που είχε για κατάλυμα,πρίν απαρνηθεί τα κοσμικά και βρήκαν μέσα ένα σακί με σιτάρι,εναν ασκό με κρασί και...ενα microbook της Motu.

Απο εκεί παιδάκι μου ξεκίνα,γιατί αν τους παρατηρήσεις τους περισσότερους που έχουν αυτές τις κάρτες,δείχνουν σαν τον γέροντα της ιστορίας μας...και ας είναι μόλις 17 χρονών.

 

 

Μιλάς με γρίφους γέροντα... 🤭😁😁😉

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

(από ότι διαβάζω πάντα)

Μην διαβάζεις.Ακου.

Στα Win7 μου είχε κάνει κάτι στο export και τελικά ηταν περισσότερο απο τα σκατο updates της microsoft.

Τιποτα άλλο.

Σε αυτά τα λεφτά για μένα αξιζει.Είχα και την traveller ένα καλοκαιρι στο σπίτι. 

4 λεπτά πριν, John kon είπε

Μιλάς με γρίφους γέροντα... 🤭😁😁😉

Κοναν...υπάρχουν και τα πόμολα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το daw, να πας στο Cakewalk (δε λέγεται sonar εδώ και πολλά χρόνια πια) με κλειστά μάτια. Μιλάμε για ένα υπερπλήρες software με απίστευτες δυνατότητες, user friendly, το οποίο αναβαθμίζεται συνέχεια σύμφωνα με τις απαιτήσεις και προτάσεις των χρηστών, εντελώς δωρεάν. Για την ακρίβεια, προσωπικά το Cakewalk θα πρότεινα ακόμα και σε χρήστες που θα διέθεταν budget για αγορά daw. Από τη στιγμή που υπάρχει το Cakewalk, κάποιος δεν έχει κανένα λόγο να πληρώσει για daw εκτός κι αν θέλει κάποια πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ή/και έχει μάθει να δουλεύει σε περιβάλλον άλλης σουίτας και δε θέλει να ξεβολευτεί.

 

Όσον αφορά τους πόρους που απαιτεί, ενδεικτικά να σου πω ότι έχοντας ανοίξει το Cakewalk, με δύο audio κανάλια ηχογραφημένα και από ένα βαρύ plugin σε κάθε κανάλι, το 1/5 των πόρων που καταλαμβάνει ο chrome με ένα μόνο tab ανοιγμένο, πιάνει. Να μη μιλήσω για edge και firefox οι οποίοι θεωρούν ότι το σύστημα είναι δικό τους και πάνε και το καταλαμβάνουν ολόκληρο.

 

Συμπέρασμα: Απεγκαταστείστε όλους τους browsers. Internet από το κινητό.

 

Σχετικά με το audio interface, σε αυτή την τιμολογιακή κατηγορία, από τη στιγμή που έχεις κατοχυρώσει τι σε ενδιαφέρει από εισόδους-εξόδους κλπ., το νούμερο ένα χαρακτηριστικό που χρειάζεσαι είναι η καλή συμπεριφορά/σταθερότητα των drivers της κάθε εταιρίας. Κάνε ένα google search, μπες σε κανά forum κλπ. Αν δεις πολλές αναφορές σε προβλήματα, αποσυνδέσεις, θορύβους κλπ, μακριά. Επίσης αν δεις ότι η εταιρία έχει να αναβαθμίσει τους drivers 5 χρόνια ξέρω γω, αυτό σημαίνει είτε ότι πρόκειται για drivers βράχους που δεν μασάνε τίποτα, είτε ότι απλά έχουν παρατήσει το συγκεκριμένο μοντέλο κάρτας στην τύχη του και δεν ασχολούνται πια με διόρθωση προβλημάτων.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, MGs είπε

Δηλαδή εγώ που θέλω να πάρω την 18i8 θα δείχνω ακόμα μεγαλύτερος από την ηλικία μου?

Κοντά 500 ευρώπουλα πρέπει να κάνει και η μικρή Isa.Δεν την είχα ούτε έχω ακουσει ποτέ,αλλά ηχητικές διαφορές με της μεγάλες της σειράς 2-3 που της είχαν,ο ένας τρέχει και ένα στούντιο,μου είπαν οτι δεν είχε.Εχω ακουσει το αποτέλεσμα εγγραφών,οργάνων και φωνής σε αυτή και εμένα προσωπικά μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε κανείς δε ρωτάει το παιδί τι μουσική θέλει να γράψει?

Τι περιβάλλον και ιστορίες του γράφουμε για τα Daw?

Σαν ποιον θες να γίνεις παλικάρι μου,να σου πούμε τον ποιο γρήγορο δρόμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου