Προς το περιεχόμενο

Απαιτήσεις συστήματος


John kon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Δεν ξέρω γιατί τον παιδεύουμε τον άνθρωπο

τον παιδεύουμε?τον παιδεύουμε?τον παιδεύουμε?

31 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Όταν έρχεται η ώρα για αναβαθμίσεις το καταλαβαίνει ο καθένας μόνος του.

Μολις πέσουν λίγα χρηματα στα χέρια μας και ας είναι και 2 το βράδυ που είναι όλα κλειστα και την επόμενη, κυριακή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, manosx είπε

εχει μπροστα του ΠΟΛΛΑ εξαμηνα πειραματισμων

 

Και ακόμη περισσότερα ΤΡΙΜΗΝΑ.

Άντε με το καλό αγαπητέ OP.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Και ακόμη περισσότερα ΤΡΙΜΗΝΑ.

 

 

 

 Μετα απο ενδελεχη μελετη που πραγματοποιησα, κατεληξα στο συμπερασμα οτι ο αριθμος των τριμηνων δε θα ειναι τυχαιος, αλλα διπλασιος του αριθμου των αντιστοιχων εξαμηνων, θα κανω μαλιστα ενα βιντεακι διαρκειας 125 λεπτων στο youtube που θα εξηγω το πως και το γιατι.

  • Χαχα 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί παιδέματος...

 

Το θέμα είναι ότι το λάπτοπ ΚΑΙ έτσι μπορεί να τρέξει cakewalk. Δεν ξέρω αν έχει το cakewalk Generic ASIO Driver, εγώ βάζω στοίχημα ότι έχει, πολλά προγράμματα έχουν. Που σημαίνει οτι ούτε κάρτα ήχου δε χρειάζεσαι για να αρχίσεις τους πειραματισμούς με λούπες, τουβλάκια, τινακανειάραγες τούτο το εφφε κτπ. Οκ, όταν βάλεις απάνω το πληκτράκι θα σε χαλάσει λίγο εως πολύ το 20άρι στην καθυστέρηση, εκεί λες "Αααα θέλω κάρτα".

 

Όμως, αν είσαι ψιλοκούρδος αυτά είναι ψιλά γράμματα, και υπάρχει κίνδυνος ο πειραματισμός να είναι άλλης φύσεως, όχι δημιουργικής. Οπότε κοιτάμε να εξασφαλίσουμε στον OP, ένα μίνιμουμ πολυτέλειας (= ελάχιστης ποιότητας διαβίωσης), που θα του επιτρέψει να μπει ευχάριστα στη διαδικασία.

 

Και όχι όπως κάποιοι (όχι ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ...🤣) που κάνανε κοκορέτσια από αντάπτορες στην σάουντμπλάστερ από πίσω για να βάλουν μικρόφωνο δυναμικό με xlr (XLR -> TS -> mini jack) και πάλι αναρωτιόντουσαν γιατί δεν δουλεύει.

2 λεπτά πριν, manosx είπε

θα κανω μαλιστα ενα βιντεακι διαρκειας 125 λεπτων στο youtube που θα εξηγω το πως και το γιατι.

Α! Α! Να πεις κι εκείνο το ωραίο ρε συ, ότι αν γίνουν άπειρα τα τρίμηνα, και άπειρα τα εξάμηνα, το άπειρο των εξαμήνων είναι μεγαλύτερο από το άπειρο των τριμήνων, κι ας είναι άπειρα και μη μετρήσιμα και τα δύο. Ψοφάμε για τέτοια, θα πάρεις πολλά λάικ!

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

ASIO4ALL

Καλό θα είναι Μάνο να αφήσεις τις κουμμουνιστικές σου πεποιθήσεις,μακριά απο αυτήν την συζήτηση.

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρός του latency οι κολασμένοι
της RME σκλάβοι εμπρός εμπρός
Ο ηχος απο το out της motherboard βγαίνει
σαν βροντή σαν κεραυνός.


Φτάνουν πια της audio card τα χρόνια
όλοι εμείς οι ταπεινοί της γης
που ζούσαμε στην καταφρόνια
θα γίνουμε audio producers εμείς.

 

Στον mixdown ενωμένοι
κι ας μη λείψει nobody at all
Ω! Να το, μας προσμένει
το driver ASIO4ALL

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μην τον ταλαιπωρούμε τον άνθρωπο με ASIO4all.

Είναι κάτι που δεν θα του επιτρέπει να έχει ταυτόχρονα ήχο σε παραπάνω από μια εφαρμογή.

 

Πάρε παλικάρι μου μια κάρτα από όλες αυτές που προτάθηκαν και ψάχνεσαι, να έχει δικούς της ASIO drivers και όχι τους ASIO4ALL (γιατί κάποιες κάρτες δεν έχουν δικούς τους drivers όπως πχ η Behringer U-Phoria UM2), και θα είσαι μια χαρά.

 

Ψάξε λίγο στο google για την σταθερότητα των drivers και την ποιότητα των προενισχύσεων, και πάρε όποια θεωρείς καλύτερη, δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Παιδιά ας μην τον ταλαιπωρούμε τον άνθρωπο με ASIO4all.

Είναι κάτι που δεν θα του επιτρέπει να έχει ταυτόχρονα ήχο σε παραπάνω από μια εφαρμογή.

 

Πάρε παλικάρι μου μια κάρτα από όλες αυτές που προτάθηκαν και ψάχνεσαι, να έχει δικούς της ASIO drivers και όχι τους ASIO4ALL (γιατί κάποιες κάρτες δεν έχουν δικούς τους drivers όπως πχ η Behringer U-Phoria UM2), και θα είσαι μια χαρά.

 

Ψάξε λίγο στο google για την σταθερότητα των drivers και την ποιότητα των προενισχύσεων, και πάρε όποια θεωρείς καλύτερη, δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Άντε να γρατζουνισεις να ξελαμπικάρεις😂

56 λεπτά πριν, MGs είπε

Καλό θα είναι Μάνο να αφήσεις τις κουμμουνιστικές σου πεποιθήσεις,μακριά απο αυτήν την συζήτηση.

Presonus για πάντα.

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου