Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κιθαρίστα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α. Να παίζει για το τραγούδι. Αν έχει και προσωπικότητα στο παίξιμο είναι σίγουρα θετικό.

Β. Ό,τι ισχύει για το Α. συν να είναι συμβατές οι προσωπικότητες των μελών. Μεγάλα red flags ο εγωισμός, η αφερεγγυότητα και οι ουσιοεξαρτήσεις. Για μένα η εξωτερική εμφάνιση δεν μετράει τόσο, ειδικά τώρα που (καλώς φυσικά) ζούμε την εποχή του diversity και της συμπερίληψης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jimmy87 είπε

Α. Να παίζει για το τραγούδι. Αν έχει και προσωπικότητα στο παίξιμο είναι σίγουρα θετικό.

Β. Ό,τι ισχύει για το Α. συν να είναι συμβατές οι προσωπικότητες των μελών. Μεγάλα red flags ο εγωισμός, η αφερεγγυότητα και οι ουσιοεξαρτήσεις. Για μένα η εξωτερική εμφάνιση δεν μετράει τόσο, ειδικά τώρα που (καλώς φυσικά) ζούμε την εποχή του diversity και της συμπερίληψης.

 

Προφανώς η συμπερίληψη αφορά μια φαντασιώση και όχι την πραγματικότητα. Φυσικά και παίζει τεράστιο ρόλο η εμφάνιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kpeyos είπε

A. Session

Προτιμώ έναν όχι εκπληκτικό μουσικό ο οποίος έχει κάτσει, έχει κάνει πρόβες τα κομμάτια, τα έχουμε συζητήσει, έχουμε τσακωθεί γι αυτά μετά την τρίτη μπύρα, παρά έναν παικταρά που που θα έρθει για τέσσερις ώρες στο στούντιο, να παίξει ένα γενικά καλό πράγμα με έναν γενικά καλό ήχο. Άρα γενικά είμαι αντίθετος στους session μουσικούς στα δικά μου projects.

 

Mε ποσους session εχεις παιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
30 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Mε ποσους session εχεις παιξει?

Ξεκινάς με λάθος ερώτηση.

 

Η σωστή πρώτη ερώτηση θα ήταν "τί μουσική ακούς και παιζεις"; Για να μπορέσεις τουλάχιστον να βγάλεις συμπέρασμα για το αν θα έβρισκα session μουσικούς στην Ελλάδα που να μου κάνουν.

 

Συγγνώμη αλλά μου φαίνεται τυπικό για σεσιονά. Ακριβώς για αυτό πιστεύω ότι ο μέσος session που θα έρθει απλά θα συγκεράσει έναν μέσο όρο. Το μυαλό του είναι ήδη εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η εκδοχή είναι μία από τις πολλές που αναφέρεται για το ίδιο τραγούδι και υπάρχουν στο Σωλήνα, αλλά η βάση, είναι περίπου αυτή....ίσως βοηθήσει στη κουβέντα 

 Βαρτάνη ένα βράδυ με τον Digisilence σε κάποιο λάιβ

 

ΥΓ μη κολλάτε στο χρήμα

ΥΓ2  η μπάντα, είναι φυσικά διαφορετική φάση και προσωπικά θεωρώ σωστό αυτό που έχουν αναφέρει κάποιοι ήδη, είναι παρέα

Μέχρι τέλους θα σας πω, τι αισθάνομαι πως μου κάνει εμπειρικά

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Να μου αρέσει το παίξιμό του

2. Να είναι συνεργάσιμος, τυπικός, επαγγελματίας.

2. Να του αρέσει αυτό που θα παίζει ή τουλάχιστον να τον ενδιαφέρει να το εξελίξει.

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει σε πολλα λαιβ με τον Πετρο, αλλα εσενα δεν σε θυμαμαι καθολου.

 

Ποσο μαλλον οτι δεν σε ειχα και σε εκτιμηση. Μου εκανες κατι ;

 

Για το τσαμπα ισχυει κανονικα.🤗

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι πρέπει να οριοθετηθεί το επίπεδο της συνεργασίας.

1. Αμιγώς επαγγελματικό project. Με budget και στόχο.

2. Ημι- επαγγελματικό.

3. Πάμε και όπου βγει....😆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Νομίζω ότι πρέπει να οριοθετηθεί το επίπεδο της συνεργασίας.

1. Αμιγώς επαγγελματικό project. Με budget και στόχο.

2. Ημι- επαγγελματικό.

3. Πάμε και όπου βγει....😆

 

1-2 Δεν νομίζω επαέ μέσα να είναι μέλος ο Νταλάρας, αλλά ακόμα κι αν ήταν -ο Δέλτας γνωρίζει - για μια κι όξω άσθμα στο στούντιο παίζει να μιλάμε και για τσάμπα.

Δια τα μέλη του Νοιζ και από προσωπική εμπειρία δεν μίλησα με κανέναν περί χρημάτων για ηχογράφηση, με κάποιον δε κοντεύω να τον κάνω και μόνιμο μέλος της ανύπαρκτης μπάντας.

3. αυτό ισχύει για μπάντα με σταθερά μέλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου