Προς το περιεχόμενο

Jesus Christ SuperStar


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Jesus Christ SuperStar έχει ξανανέβει σαν μιούζικαλ στην Ελλάδα λίγο πρίν την 10ετία του 80 με την υπογραφή του Μίμη Πλέσσα (εάν δεν με απατά η μνήμη μου). Το είχα δεί 2 φορές, μια καταπληκτική παράσταση και τότε με live μπάντα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To Jesus Christ SuperStar έχει ξανανέβει σαν μιούζικαλ στην Ελλάδα λίγο πρίν την 10ετία του 80 με την υπογραφή του Μίμη Πλέσσα (εάν δεν με απατά η μνήμη μου). Το είχα δεί 2 φορές' date=' μια καταπληκτική παράσταση και τότε με live μπάντα...[/quote']

 

Και όχι μόνο! είχε ανέβει και στον Φακανά και στο Θέατρο τέχνης Χαλανδρίου από μια θεατρική ομάδα, μεταφρασμένο στο Ελληνικά. Ήταν μια πραγματικά αξιόλογη προσπάθεια. Τον ρόλο του Ιούδα είχε ο Βασίλης Αξιώτης (Phantom Lord και χίλια δύο projects :lol: :lol: ) και τον Ιησού ο Κωσταντίνος Κληρονόμος (τον έχω αφήσει να ετοιμάζει κάτι με τον Φραγκούλη για τον Λόρκα). Εκπληκτικοί και οι δύο...

 

Τώρα για την παράσταση στο Badminton...

Συμφωνώ με τους περισσότερους γενικά, ο Ιούδας ήταν κακός και είναι κρίμα γιατί είναι πολύ απαιτητικός ρόλος και φωνητικά και θεατρικά. Ο Cito εκπληκτικός αλλά όχι ο καλύτερος (Steve Balsamo 4ever και φυσικά Ian Gillan). Κατά τα άλλα έμεινα με το στόμα ανοιχτό όταν άκουσα τον Πιλάτο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ, με διαφορά ο καλύτερος της παράστασης! Επίσης πολύ καλοί οι ιερείς και ο βαθύτονος καϊάφας. Σκηνικά μου άρεσαν, χορευτικά επίσης αν και είχε κάποια ασύγχρονα σημεία. Η μουσική και ο ήχος στο θέατρο τέλεια πραγματικά. Σε γενικές γραμμές άξιζε πάρα πολύ και ίσως ξαναπάω άλλη μια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γνωρίζετε αν τυχόν θα ανέβει και εδώ |Θεσσαλονίκη η παράσταση;;;

Είχα φάει κόλλημα με το musical και ψήνομαι τρελά να το δω αλλά δεν είμαι και σε φάση να κατεβαίνω Αθήνα για να το δω.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γνωρίζετε αν τυχόν θα ανέβει και εδώ |Θεσσαλονίκη η παράσταση;;;

Είχα φάει κόλλημα με το musical και ψήνομαι τρελά να το δω αλλά δεν είμαι και σε φάση να κατεβαίνω Αθήνα για να το δω.... :(

 

μπα δεν έχει ακουστεί τίποτα τέτοιο και το κόβω απίθανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγοντας την μουσικη κατα την διαρκεια της παραστασης ειχα προβληματιστει γιατι ζωντανη ορχηστρα ακουγα (ο ηχος ειχε την rough ζωντανια ιδιως στα drums) αλλα ορχηστρα δεν εβλεπα.πανω λοιπον που το πηρα αποφαση πως ηταν ενα πιο rough playback η κουρτινα σηκωθηκε και ειδου...Πετυχημενη ατακα απο το πληθος "χειροκροτηστε ρε δεν ειναι ζωα οι μουσικοι".Γενικα ηταν παρα πολυ καλο το show μακαρι ο χωρος να χρησιμοποιηθει περαιτερω (θα προτιμουσα να δω τους Tool καθιστος εκει :P).Μοναδικη ενσταση ο Ιουδας που τουλαχιστον την μερα που πηγα εγω ηταν επιοικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και μου χαρησε απηρες ανατριχιλες με τα πρασινα.Πιστευω πως για μια τετοια παραγωγη με τετοιο εισητηριο ο τυπος θα επρεπε να χε κοπει απ τις προβες.Αγαπημενοι της βραδιας ο Καιαφας και προσωπικα εμεινα αφωνος με την φωνη και ερμηνεια του Αννα...Πολυ μοναδικη φωνη.Μακαρι να κανει μια μπαντα ο τυπος να τον ξανακουσω καποια μερα.Φωνη παρανοια...Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημενοι της βραδιας ο Καιαφας και προσωπικα εμεινα αφωνος με την φωνη και ερμηνεια του Αννα...Πολυ μοναδικη φωνη.Μακαρι να κανει μια μπαντα ο τυπος να τον ξανακουσω καποια μερα.Φωνη παρανοια...Cheers

 

Όντως παράνοια ο τύπος! :lol:

Ο Πιλάτος κι αν ήταν ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ και ΦΩΝΑΡΑ βέβαια....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με παραξενεψε σε καποια σημεια, ηταν η παραμορφωση που εβγαινε απο την κιθαρα, αφου προφανως ειναι ηχογραφημενο καποιες δεκαετιες πριν το εργο...

Ελα μου ντε που μου λυθηκε η απορια στο τελος!

Μετα την υποκλιση των ηθοποιων και λιγο πριν φυγουνε, γυρνανε προς τα πισω και δειχνουν προς τα πανω, οπου και πεφτει μια κουρτινα...

 

Και τι αλλο να δεις απο....μια μπαντα που επαιζε κανονικα!

 

 

 

8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με παραξενεψε σε καποια σημεια' date=' ηταν η παραμορφωση που εβγαινε απο την κιθαρα, αφου προφανως ειναι ηχογραφημενο καποιες δεκαετιες πριν το εργο...

Ελα μου ντε που μου λυθηκε η απορια στο τελος!

Μετα την υποκλιση των ηθοποιων και λιγο πριν φυγουνε, γυρνανε προς τα πισω και δειχνουν προς τα πανω, οπου και πεφτει μια κουρτινα...

 

Και τι αλλο να δεις απο....μια μπαντα που επαιζε κανονικα![/quote']

 

 

 

8O 8O 8O

 

 

Aμα ειχε φατσουλα με τα ματια εξω και την γλωσσα στο πατωμα, θα ηταν ακριβως εγω, εκεινη την στιγμη :lol: :oops:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεινα αφωνος με την φωνη και ερμηνεια του Αννα...Πολυ μοναδικη φωνη.Μακαρι να κανει μια μπαντα ο τυπος να τον ξανακουσω καποια μερα.Φωνη παρανοια...Cheers

 

δεν είναι η πραγματική του φωνή έτσι... για τις ανάγκες του ρόλου χρησιμοποιούσε αυτή την τοποθέτηση απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου