Προς το περιεχόμενο

Nεα Stratocaster u.s.a.-->>H Ρ Θ Ε Ε Ε !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωριζω οτι μπορω να γλιτωσω χρηματα αλλα θελω να φτασει στα χερια μου ....brand new.....συγνωμη αλλα εχω "κολλημα"...... ;) ;D ;D :P

 

Αν είναι έτσι, νομίζω ότι καλύτερα να την πάρεις από Ευρώπη...Ούτε άγχος για τελωνεία, ούτε τίποτα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 216
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ από Αθήνα... guitar store.. 1780 ευρώ, με σετάρισμα επιτόπου (χορδές, ρύθμισμα στο μπράτσο,  κέρωμα στις βίδες του μπράτσου που δένουν στο body, μην φανταστείς ότι ήθελε και πολλά αυτή η στρατ, απλά έβαλε το χέρι του ο Μιχάλης να την τελειοποιήσει την κούκλα... ;D).

Έπαιξα και με άλλες 2-3 και διάλεξα αυτή που μου άρεσε... (βασικά καμία διαφορά στον ήχο τους, γιατί μιλάμε για high end επίπεδο στρατ) και την αγόρασα... για 80 - 100 ευρώ διαφορά από online_άδικα cyberstoria ούτε κουβέντα μιά χαρά μού κατσε.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αλλη λυση ειναι αν εχεις γνωστο στην αμερικη να την παρει αυτος εκει και να στη στειλει (η φερει), αντιο φοροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είσαι στην τελική ευθεία ήθελα να σε ενθαρύνω σχετικά με την EJ. Πριν είχα την american std η οποία είναι και αυτή καλή κιθάρα όμως οι διαφορετικές είναι τεράστιες και τις συνοψίζω:

 

1. Μεγάλη διαφορά στην ποιότητα της ταλάντωσης. Ακουστικά παίζει πιο δυνατά, και αισθάνεσαι την ταλάντωση της πολύ πιο έντονα και με σαφώς μεγαλύτερο sustain

 

2. Τονικά ο ήχος της είναι πιο πολύ ισορροπημένος και με παρουσία στα μεσαία. Η std είναι στα μπασο-πριμα.

 

3. Ο ήχος είναι μακράν πιο καθαρός και νότες πιο διακριτές στα ακόρντα από την std

 

4. Όταν αλλάζεις θέσεις μαγνητών δεν βλέπεις μεγάλη διαφορά στην ένταση λόγω και της επιλογής των διαφορετικών μαγνητών ανά θέση

 

5. ...έχει απίστευτες δυναμικές, πολύ ενδιαφέρουσα απόκριση σε διαφορετικές εντάσεις παιξίματος και σε διαφορετικές θέσεις των ποτενσιόμετρων παίρνεις πραγματικά καταπληκτικούς ήχους. Γίνεται απίστευτα crunchy όταν χαμηλώνεις το volume και γενικώς σου δίνει μεγάλη παλέτα που συνεχώς ανακαλύπτεις

 

6. Σαν ηχόχρωμα την θεωρώ bluessy και πιο vintage σε σχέση με την std

 

7. To χοντρό μπράτσο σε εμένα λειτούργησε ως εξής: πλεόν παίζω πιο καθαρά, το παίξιμο έγινε πιο minimal αλλά πιο εκφραστικό, και σε συνδυασμό με την διάγεια των ακόρντων επιδιώκω πλεόν να παίζω πιο πολυφωνικά σε σχέση με την εποχή της std. Με άλλα λόγια αυτό το όργανο έχει οντότητα και σε οδηγεί. Ακόμα και το nitro αισθητικά σου δημιουργεί κάτι.

 

8...είναι και ελαφριά!!!

 

Στην american κάνω πειράματα,αλλάζω μαγνήτες κλπ ...αλλά....η ej δεν παλεύται με καλό ενισχυτή.

 

καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EJ το ποστ σου ηταν σαν ερωτικη εξομολογηση. :).

μας εκανες να μας τρεχουν τα σαλια για την EJ strat ::) :-*

 

YΓ καλος μας ηρθες κιολας.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

:P ::) :o αυριο ερχεται η eric johnson σπιτι να τη δοκιμασουμε στον καινουργιο alessandro που μολις μου ηρθε φρεσκος απο αμερικη.. εις αναμονη για κλιπακια λοιπον..... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P ::) :o ...να τη δοκιμασουμε στον καινουργιο alessandro που μολις μου ηρθε φρεσκος απο αμερικη...

 

party5.gif

 

Clips ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εις αναμονη για κλιπακια λοιπον..... ;D ;D ;D

 

Μη μας ξεχάσεις, γιατί όντως ο EJ με όσα έγραψε, μας έκανε όλους να θέλουμε να αγοράσουμε την EJ ΤΩΡΑ!!! ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εις αναμονη για κλιπακια λοιπον..... ;D ;D ;D

 

Μη μας ξεχάσεις, γιατί όντως ο EJ με όσα έγραψε, μας έκανε όλους να θέλουμε να αγοράσουμε την EJ ΤΩΡΑ!!! ;D

 

 

+1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου