Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα φόρουμ δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικό απο την κοινωνία μέσα στην οποία αναπτύσεται, γιατί είναι αυτή η κοινωνία.

Αναπόφευχτα ο κάθε ένας απο εμας έχει εικόνες για το πώς τα πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν διαφορετικά, αλλα τελικά τα πράγματα πάντα γίνονται με ένα τρόπο, με αυτόν που νομοτελειακά μπορούν να γίνουν. Είναι ψευδαίσθηση ότι μπορούμε να τα επηρεάσουμε. Ετσι η μεγαλύτερη δυσκολία είναι να δεχτούμε του άλλους όπως είναι και όχι όπως φανταζόμαστε ότι είναι καλλίτερα να είναι.

 

Καταλήγοντας θα ήθελα να πω ότι η stratocaster είναι καλλίτερη απο την telecaster  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ ως γνωστό κωλόπαιδο που είμαι θα την πω τη σκατιά μου για να μην υποκρίνομαι κιόλας

απ τη μια  ΟΥΦ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και απ την άλλη ΠΑΛΙ ΦΕΥΓΕΙΣ?

 

το μόνο που βρήκα σωστό σε αυτά που είπες παραπάνω

 

πρέπει να αρχίσω να ξεπερνάω τα διάφορα μετεφηβικά μου σύνδρομα τα οποία εδώ μέσα θεριέυουν

 

καλά να περνάς και μακριά από μας

 

ΥΓ1 βαρέθηκα την υποκρισία του καθενός που πλακωνόταν με τον eye και τώρα θα αρχίσει να το παίζει

ρομαντικός και θα κουνήσει το μαντίλι με δάκρυα στα μάτια

 

ΥΓ2 παίδες μην ξεχνάτε ότι διαβάζετε μερικές γραμμές με γράμματα εδώ δεν είναι ο αληθινός κόσμος

μη χαλάτε τη ζαχαρένια σας κακό σε εσάς κάνει

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kρίμα, τώρα ποιος θα γράφει αυτά που όλοι σκέφτονται αλλά μόνο εσύ τολμούσες να γράψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jmone, μην προκαλείς. Αν δε γουστάρεις τον Wow!, πρέπει να σου αρκεί το γεγονός ότι φεύγει, οτιδήποτε πέραν αυτού είναι περιττό. Καλά δεν ήταν τόσο καιρό που δεν έγραφες;

 

Τέλος πάντων, αν έχεις να κάνεις κάποιο (εποικοδομητικό) σχόλιο πάνω στην κριτική που έκανε ο eye για το Noiz, κάντο κόσμια όπως κάναμε όλοι.

 

Υ.Γ. Fleamail, έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν πολλοί που καθημερινά διαβάζουν το forum χωρίς να συμμετέχουν (π.χ εγώ).

 

Διαφωνούμε με πολλά,ξενερώνουμε επίσης και προτιμούμε την σιωπή και το φιλτράρισμα σε αυτά που διαβάζουμε.Κερδίζουμε από απόψεις πάνω σε διάφορα θέματα όσον αφορά στην εμπειρία πιο πολύ και λιγότερο στην γνώση.

Κανείς εδώ μέσα δεν είναι γκουρού,μην ξεγελιέστε.Όλοι παραθέτουν τις εμπειρίες τους και συμπληρώνουν το παζλ της γνώσης που έχτισαν οι προηγούμενοι για να έρθουν οι επόμενοι να προσθέσουν το δικό τους πετραδάκι κ.ο.κ.

 

 

Με τις απόψεις σου φίλε πότε δεν συμφώνησα.Τον δικτυακό Wow! δεν τον πάω ούτε με σφαίρες.Δεν ξέρω πως είσαι στην καθημερινή προσωπική σου ζωή.

 

Από αποχωρήσεις με τυμπανοκρουσίες το νοιζ είναι χορτάτο.

Οι οποίοι βέβαια μετά επέστρεψαν στις έδρες τους σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Ίσα-ίσα που άφησαν να εννοηθεί ότι μας έκαναν και χάρη κιόλας.

Δεν ξέρω αν θα κάνεις και εσύ το ίδιο.Το κάθε νοιζ δεν έχει ανάγκη κανένα Wow!.

 

Δεν ξέρω γιατί ανοίγονται τέτοια θέματα.Ο καθένας έχει κρίση και βλέπει τι παίζεται στο κάθε forum.Δεν χρειάζεται υποδείξεις από κανένα ούτε δακρύβρεχτα goodbye.

 

Μην το παίρνεις προσωπικά man.Όπως είπα δεν σε ξέρω και μιλάω για τη διαδικτυακή σου ''διάσταση''.

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό δρόμο φίλε Wow!,καλή επιτυχια

Εγώ πάντως λυπάμαι που φέυγει ένας άνθρωπος που έχει τα κακαλα να λεει τη γνώμη του στα ίσια, χωρίς μα μου και περιστροφές.Αν κάποιοι δυσαρεστουσαν μαζί του και με τις απόψεις του, προβλημά τους.Εγώ πάντως ανέκαθεν θα τον θεωρώ ως ένα από τα πιο σοβαρά και ουσιαστικά άτομα που περασαν απο εδώ,τουλάχιστον όσο καιρο είμαι μέλος.

 

Αυτα.

Και όσοι βρίκαν ευκαιρία να βγάζουν χολές, έξοδος πάνω δεξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά και χολή να βγάλει ο άλλος ποιό είναι το πρόβλημα? Όλοι δηλαδή θα πρέπει να έχουμε την ιδια συμπεριφορά και τις ίδιες αντιδράσεις? H πρέπει από *ευγένια* και *καθωσπρεπισμό* να κουνήσουμε όλοι το μαντίλι με ένα δάκρυ στο μάτι? Ναι σιγά.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρώστε λίγο ....

σε λίγο θα βγούμε στο λιμάνι να κουνήσουμε μαντίλι για το παλικάρι που φεύγει μετανάστης στη ξενιτιά.

μη το γρουσουζεύετε .

απ'οτι κατάλαβα εδώ θα είναι , και εύκολο είναι να επικοινωνείτε .

και μπορεί κάποια στιγμή να πάψουν να υφίστανται οι λόγοι της αποχώρησης και πάλι εδώ να 'μαστε.

 

:)

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καναμε λιγο reality με δακρυβρεχτους αποχαιρετισμους :P

 

eye  δεν ξερω ποιες ηταν οι προθεσεις σου στο φορουμ αλλα εγω παντα edited sorry οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες επαιρνα αρνητικη αισθηση απο τα γραφομενα σου. δεν ηταν αυτα που ελεγες αλλα ο τροπος, η απολυτοτητα και ειρωνεια πολλες φορες που προκαλουσε καποιον ακομα κι αν συμφωνουσε μαζι σου.

 

γενικα πιστευω οτι ειναι ενα απο τα αρνητικα του φορουμ η απολυτοτητα για πραγματα που αντικειμενικα θεωρουνται υποκειμενικα(τι λεω ο π0yστης :P). ακομα και για πραγματα ομως που ειναι αντικειμενικα θα ηθελα να διαβαζω πιο ηρεμες αντιδρασεις και οχι προκλησεις και ο αναγνωστης θα βγαλει συμπερασμα απο τα στοιχεια.

 

φυσικα οπως εγραψε και ο les_paul τιποτα απο αυτα δεν ειναι κατι προσωπικο αλλα οπως σε αντιληφθηκα απο αυτα που εγραψες οσο καιρο συμμετεχω. θα προτεινα σε ολους να μην παιρνουν σοβαρα διαλογους απο το ιντερνετ. ειναι πολυ διαφορετικη η κανονικη συνομιλια απο την ιντερνετικη(με προσφατο παραδειγμα την ατακα που πεταξες στο thread της eurovision που δε θα ηταν τιποτα σε μια παρεϊστικη συνομιλια).

 

αυτα...

 

καλη συνεχεια μαν

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα διαφωνήσω μαζί σου ...όχι γιατι αποχωρείς δικαίωμά σου αλλωστε...αλλα για το σκεπτικό που έχεις απεναντι στο φορουμ...

Μπαινω καμια 4 ετια και οπως έχω τονίσει επανειλιμένος καταρχήν έιμουν ασχετος και το φόρουμ με βοήθησε πάαααρα πολύ σε παααάρα πολλα θέματα και συνεχίζει να με βοηθαεί...

Θα συμφωνήσω με καποιον προλαλησαντα που είπε εν ολίγης οτι οπως είναι οι κοινωνία μας καθρεφτίζετε και στο φορουμ και δεν μπορει να γίνει αλλιώς κλπ...

Και πιστέυω πως συμφωνα με το σκεπτικό που θέτεις περι φορουμ θα επρεπε ολοι να φέρνουμε πιστοποιητικα γνώσεων και σπουδών και εξιδίκευσης για να είμαστε αποδεκτοι.

Εδω υπάρχουν 2 ομαδες οπως το αντιλαμβάνομαι εγώ , οι γνώστες που δίνουν τις πληροφορίες και οι ασχετοι που θέλουν να μάθουν.

Μια δικτιακή σχέση δασκάλου μαθητή με οτι συνεπάγετε οπως εξυπνακιστικα ποστ, ατακτα παιδια, αντιπαραθέσεις  κλπ.Με την λογική σου θα έπρεπε ολοι οι δασκαλοι καθηγητές κλπ μολις δεν τους καθότανε η ιδεατή τάξη να την κάνουν με ελαφρά...

Δεν συμφώνω με όλο αυτό και θεωρώ οτι υποβαθμίζεις κατα πολύ το ρόλο του φόρουμ.

Και συνεχίζω ακομα να μαθαίνω απο το φορουμ ασχετώς αν έχει γεμίσει 20χρονα οπως αναφερεται γενικα...

Τα γραφομενα σου μου θυμίζουν κακομαθήμενο που του πήραν τα παιχνιδια του ...

Αυτα τα λεω γιατί καλώς η κακώς συμετέχω στο φορουμ και διαβάζω και μαθαίνω και θεωρώ προσβλιτική τη στάση σου και απαξιωτική ...

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου