Προς το περιεχόμενο

Καλό το Ubuntu αλλά...


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο το σκέπτομαι, τόσο πιο πολύ εκνευρίζομαι.. μα καλά, εντελώς τσίου είσαι; Σου λέω κάτι που έχω δει με τα μάτια μου και προσπαθείς να με διαψεύσεις βάζοντας απόσπασμα από διαφημιστική σελίδα της Apple;

 

Είπα ότι είναι ρηχές οι επιλογές σου αλλά δεν φανταζόμουν ότι είναι ΤΟΣΟ ρηχές. Είσαι τόσο άσχετος που δεν ξέρεις καν να ελέγξεις ΠΑΝΩ στο μηχάνημα αν έχω δίκηο ή όχι.

 

Και μάλιστα, μετά δε χάνεις την ευκαιρία να επιτεθείς (πάλι) λέγοντας ότι ΕΓΩ κάνω λάθος, ως συνήθως μάλιστα...

 

Ε, ρε τρέλλα που πουλάει ο νεοέλληνας.....

 

 

 

ωραία λοιπόν για πες μου τι εννοείς ?

 

Ψιτ σχετικέ που ξέρεις να διαβάζεις θα στο πω αργά για να το καταλάβεις

 

ΔΕΝ.....

 

 

ΕΧΩ....

 

LEOPARD!!!!

 

 

και θες να με πείσεις ότι ενω η Apple λέει ξεκάθαρα ότι κάνει individual files backup και οτιδήποτε μπορεί να βρεί το spotlight ότι έχω εγώ άδικο ?

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

ΔΕΝ.....

 

 

ΕΧΩ....

 

LEOPARD!!!!  

 

 

Αυτό είναι το θέμα: δεν εννοείς να καταλάβεις ότι δεν έχει σημασία το αν εσύ έχεις Leopard ή όχι. Όποιος και αν πάει να πάρει Mac σήμερα ΘΑ έχει Leopard θέλει-δε θέλει (τι σου θυμίζει αυτό, αγαπητέ Kilon;) οπότε αν δεν απευθύνεσαι τηλεπαθητικά σε αναγνώστες του παρελθόντος, ΠΡΟΣΕΧΕ (επιτέλους) τι λες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό είναι το θέμα: δεν εννοείς να καταλάβεις ότι δεν έχει σημασία το αν εσύ έχεις Leopard ή όχι. Όποιος και αν πάει να πάρει Mac σήμερα ΘΑ έχει Leopard θέλει-δε θέλει (τι σου θυμίζει αυτό, αγαπητέ Kilon;) οπότε αν δεν απευθύνεσαι τηλεπαθητικά σε αναγνώστες του παρελθόντος, ΠΡΟΣΕΧΕ (επιτέλους) τι λες.

 

 

 

τι έγινε χάσαμε την μιλιά μας, που είναι η εξήγηση ? Για πάς μας επιτέλους τι εννοείς , να μου φύγει και η αγωνία.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω να επαληθευεται αυτο που κατα κορον βλεπω στο internet. To Linux σε κανει καλυτερο ανθρωπο. Ενα προχειρο περασμα απο τα αρθρα που αφορουν σε MAC το αποδεικνυει. Ολα τους καταληγουν σε MAC battles. ΜΑCαδες εναντιον PCαδων. MACαδες εναντιον BSDαδων, XP, VISTA, προγραμματων σε αλλες πλατοφορμες, Linux, περιφερειακων συσκευων που δεν παιζουν, εναντιον αλλων εταιριων κλπ. Ολοι τους κλεβουν τις ιδεες, το συστημα τους αδικει, ο κοσμος ειναι τυφλος και απλα δεν βλεπει τις δυνατοτητες, το οτι ουσιαστικα ειναι οι φτηνοτεροι, οι ταχυτεροι, οι πιο ψυχροι φορητοι για να ακουμπας στα γονατα σου, οι ιδανικοτεροι για τον απλο, τον μεσο, τον γνωστη, τον μουσικο, τον γραφιστα, το παιδι, τον χομπιστα, τον ψαγμενο... Στεναχωροι ανθρωποι, δυσκοιλιοι.

 

 

Ενω εμεις οι Linuxαδες ειμαστε φτωχοι και γραφικοι, αλλα ειμαστε χαρουμενη ρατσα...

Peace brothers, ας τραγουδησουμε ολοι μαζι Join us now and share the software σε κυκλο, οκλαδον, με τα μακρια μαλλια μας πιασμενα κοτσο γελωντας μεσα απο τα μακρια μας μουσια, με μια ακουστικη κιθαρα με αυτοκολλητα make love not war, flower power και τα συναφη...

 

 

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω να επαληθευεται αυτο που κατα κορον βλεπω στο internet. To Linux σε κανει καλυτερο ανθρωπο. Ενα προχειρο περασμα απο τα αρθρα που αφορουν σε MAC το αποδεικνυει. Ολα τους καταληγουν σε MAC battles. ΜΑCαδες εναντιον PCαδων. MACαδες εναντιον BSDαδων, XP, VISTA, προγραμματων σε αλλες πλατοφορμες, Linux, περιφερειακων συσκευων που δεν παιζουν, εναντιον αλλων εταιριων κλπ. Ολοι τους κλεβουν τις ιδεες, το συστημα τους αδικει, ο κοσμος ειναι τυφλος και απλα δεν βλεπει τις δυνατοτητες, το οτι ουσιαστικα ειναι οι φτηνοτεροι, οι ταχυτεροι, οι πιο ψυχροι φορητοι για να ακουμπας στα γονατα σου, οι ιδανικοτεροι για τον απλο, τον μεσο, τον γνωστη, τον μουσικο, τον γραφιστα, το παιδι, τον χομπιστα, τον ψαγμενο...

 

Peace brothers, ας τραγουδησουμε ολοι μαζι Join us now and share the software σε κυκλο, οκλαδον, με τα μακρια μαλλια μας πιασμενα κοτσο γελωντας μεσα απο τα μακρια μας μουσια, με μια ακουστικη κιθαρα με αυτοκολλητα make love not war, flower power και τα συναφη...

 

 

 

 

 

φίλτατε Evris όπως βλέπεις , δεν υφίσταται ουσιαστική μάχη μεταξύ λειτουργικών. Κάποιοι απλά τους συμφέρει και το βαφτίζουν MAC VS WINDOWS αλλά είναι η δική τους ασχετοσύνη που θέλουν καλύψουν.

 

Εγώ όπως εχώ πει ισα με 1.000.000.000 εξακολουθώ να είμαι στο 70% χρήστης Windows και να λατρεύω τα ανλογικά σύνθ άρα δεν υφίσταται καμμία μάχη μέσα μου ή έξω με κανένα λειτουργικό. Εκνευρίζομαι όμως αφαντάστα όταν κάποιοι κάνουν βαρύγδουπες δηλώσεις , όπως οτι ο μακ δεν έχει παιχνίδια της προκοπής, ότι δεν υπάρχει freeware , ότι τα workstations δεν είναι συνθ , ότι ο ήχος των αναλογίκων είναι αδύνατον να εξομοιώθει με software κτλ κτλ Που ανήκουν μόνο στην σφαίρα της δικης τους φαντασία.

 

Και το πιο αστείο είναι ότι οι κύριοι αυτοί επιτέθονται στο άτομο όχι στις απόψεις του, τις οποίες τις έχουνε γραμμένες εκεί που δεν βλέπει ο ήλιος.

 

Και όταν τις διαγράφουν κίολας τελείως απο το φόρουμ τότε φτάνει ο κόμπος στο χτένι.

 

Αυτοί είναι που κάνουν το ύπεροχο μου ίντερνετ μπουρδέλο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑ και φυσικά το θέμα μετακινήθηκε προς ανέμων και ύδατων απο τα computers

 

 

:o :o :o

 

μάλιστα .... πολύ ενδιαφέρον ..... σίγουρα βοηθάει το φόρουμ.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση  ::) ::) ::) ::)

 

γιατί το Κάρμα μου πήγε απο -1 στο +1 ???

 

θα τρελαθούμε τελείως  ;D

Λάθος θα έγινε, eye να διορθωθεί άμεσα παρακαλώ στο -10 που του αξίζει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος θα έγινε, eye να διορθωθεί άμεσα παρακαλώ στο -10 που του αξίζει...

 

άσε φιλαράκι έχω κάνει παραγελεία για -12 που είναι και αγαπημένος μου αριθμός. Περίμενε στη ουρά.

 

Μου έβαλε +1 για κινέζικο βασανιστήριο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εμεις οι Linuxαδες ειμαστε φτωχοι και γραφικοι, αλλα ειμαστε χαρουμενη ρατσα...

Peace brothers, ας τραγουδησουμε ολοι μαζι Join us now and share the software σε κυκλο, οκλαδον, με τα μακρια μαλλια μας πιασμενα κοτσο γελωντας μεσα απο τα μακρια μας μουσια, με μια ακουστικη κιθαρα με αυτοκολλητα make love not war, flower power και τα συναφη...

 

 

 

 

 

Ναι αλλά ούτε μαλλιά έχεις, ούτε και μούσια, κάνεις και λάθη και έχεις κάρμα 3. Δεν έμεινε τίποτα άλλο να πώ.

 

REGARDS TROMOS

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου