Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Macbook και Macbook Pro!


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. το αν θα ακριβύνουν  εξω τα mac οπως στην Ελλαδα θα το δουμε! (να δουμε στην Γερμανια σε κανα 2 βδομαδες ποσο θα πουλανε το νεο macbook και ποσο το παλιο)

2. Αν δεν λαμβανεις τις δηλωσεις του jobs στα σοβαρα--εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου, καποιοι αλλοι το κανουν (και δεν μιλαω μονο για μενα)!

3. Το αν ξερω την αγορα ή οχι ..ασε να το ξερω εγω καλυτερα απο εσενα.

4. Και για τις κατηγοριες--οποιος εχει την μυγα...  

Κι αν τελικά μετράει τόσο πολύ το Mac για σένα, πλήρωσέ το!

5. και η gibson les paul μετράει πολυ για μενα, αλλα δεν θα την παρω απο Ελλάδα.

 

Ίδωμεν..

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επειδή εγώ, εγώ την ξέρω αυτήν την βδελυρή και ραδιούργα ελληνική λαχαναγορά και εγώ θα αγοράσω το μηλαράκι μου από αυτά μωρέ, τα πως τα λένε; τα e-shop και στον όνειρο, μου λάλησε ο Stevie μην πάρεις PC.

I'll follow the signal to the end...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν θα αφησω κανενα (που μπορει να εκπροσωπει συμφεροντα εταιρειων) να παραμμυθιαζει τον κοσμο και να λεει πως θα επελθουν αυξησεις παγκοσμιως ! και αν δεν σας κανει --παρτε PC!

 

Μπορείς να μας πείς αν με αυτή την δήλωση υπονοείς κάτι για τον Alchemist??

 

...την μύγα μάλλον εσυ την έχεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ax1ss έχεις συγκεκριμένες πληροφορίες που σε κάνουν να πιστεύεις ότι θα έχουμε πολύ διαφοροποιημένες τιμές από τη Γερμανία? Γιατί την τελευταία φορά που τσέκαρα (πριν περίπου ένα χρόνο) είχαμε παρόμοιες τιμές όπως και όλη η ΕΕ.

 

Επιπροσθέτως, θέλεις να πεις κάτι συγκεκριμένο για το θέμα μας, τον Alchemist, ή έστω -off topic- για τη ζωή, τον κόσμο... ή απλά δεν την παλεύεις σήμερα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η gibson les paul μετράει πολυ για μενα, αλλα δεν θα την παρω απο Ελλάδα.

Μήπως συγκρίνεις ανόμοια πράγματα; Μία κιθάρα που διανέμεται σε οποιοδήποτε ενδιαφερόμενο κατάστημα λιανικής (οπότε ο κάθε έμπορος μπορεί να την κοστολογήσει όσο του καπνίσει) και πουλάει 5 κομμάτια το μήνα (και πολλά λέω) δεν έχει καμία σχέση με έναν υπολογιστή που διανέμεται σε συγκεκριμένα καταστήματα (με καθορισμένη πολιτική τιμών) και πουλάει εκατοντάδες κομμάτια το μήνα.

 

Προσωπικά το έχω ψάξει και οι μόνες διαφοροποιήσεις τιμών από άλλα κράτη της ΕΕ σε Mac είναι αυτές που οφείλονται στις διαφορές ΦΠΑ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο @#@$# πάλι το θέμα,Alchemist,προσφέρεις τις χρήσιμες συμβουλές σου,το ύφος σου όμως δεν προσφέρεται.

 

Επειδή σίγουρα φαίνεται πολύ επιθετικό το παραπάνω μου,θα ήθελα να το επαναδιατυπώσω,γιατί είναι αίσχος και βγάζει λάθος νόημα για μενα,και σίγουρα για τον Alchemist.Ήθελα να γενικολογήσω..

 

Απλά και γενικά,μιας και δεν γνωριζόμαστε στο νόιζ (θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)

ας είμαστε λίγο ποιο ευγενικοί,ας μην υπάρχουν οι διενέξεις...

Γραφικός γίνομαι,πιθανόν να μην δοθεί σημασία σε αυτό..

 

"Αυτά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή απλά δεν την παλεύεις σήμερα?

 

Δεν ξερω αν την παλευω ή οχι , αλλα ξερω οτι πολυς κοσμος που αγοραζει απο e-shop στο εξωτερικο (mac+pc) ..μαλλον δεν ειναι τρελος και μαλλον δεν το κανει απο Βιτσιο.

 

 

 

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Το αν ξερω την αγορα ή οχι ..ασε να το ξερω εγω καλυτερα απο εσενα.

 

Έχω ισχυρότατες αμφιβολίες για όλα τα φραστικά πυροτεχνήματα που προηγήθηκαν, αλλά κυρίως για αυτό. Τον Alchemist τον ξέρω προσωπικά, και σέβομαι την γνώμη του μιας και είναι επαγγελματίας του χώρου της πληροφορικής. Ξεκαθαρίστηκε αυτό; Χάπι νάου;

 

 

 

 

Ή αργότερα;  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK παιδιά, ο καθένας έβγαλε τα συμπεράσματά του από την κουβέντα.

Όποιος νομίζει ότι είναι καλύτερα να πάρει υπολογιστή από το εξωτερικό, είναι ελεύθερος να το κάνει*.

Όποιος θεωρεί ότι εκπροσωπώ συμφέροντα, ας μη μου ξαναδώσει σημασία*.

Όποιος ξέρει την αγορά, ας καταλάβει αν πρέπει να με ακούσει ή όχι*.

 

Ευχαριστώ τον Γιάννη για τη διευκρίνηση που έκανε και όσους εμπιστεύονται τα λεγόμενά μου για τον χ,ψ λόγο. Δεν υπάρχει λόγος να τον αναλύουμε περισσότερο.

 

*τα σημεία αυτά απευθύνονται σε όλους ανεξαιρέτως, σε κανέναν προσωπικά.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου