Προς το περιεχόμενο

Dxi instruments


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ρε παίδες.

Θα 'θελα να μου προτείνετε κανένα καλό soft synth σε DXi/VST (κυρίως DXi γιατί δουλεύω sonar) με καλούς φυσικούς ήχους (πιάνα, μπάσα, όργανα, βιμπράφωνα, clavinet κλπ). Πώς είναι π.χ. το FM7 (native instruments) που είναι το κλασσικό DX7 της yamaha σε software, αλλά με φυσικούς κλασσικούς ήχους.

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για organs υπάρχει το B4 της Native Instruments που έχει πολλούς ήχους (hammond, vox, farfisa κλπ.) και για κλασσικά keyboards μ'άρεσαν αρκετά οι ήχοι του Lounge Lizard (rhodes, wurlitzer, clavinet κλπ.)

Δεν θυμάμαι με ακρίβεια, αλλά νομίζω και τα δύο πακέτα είναι και DXi και VST...

Για ακουστικό πιάνο έχω ακούσει απίστευτα θετικά σχόλια για ένα πακέτο της Steinberg νομίζω "Grand Piano", αλλά δεν το έχω ακούσει ο ίδιος ποτέ. Πέραν αυτού δεν έχω υπ'όψιν μου κάτι πολύ καλό σε software, βέβαια υπάρχουν πάρα πολλά που είναι απλώς καλά, δηλαδή έχουν ήχο που μέσα σε ένα mix δεν είναι "ψεύτικος" τόσο που να γίνεται άμεσα αντιληπτό από το μέσο αυτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ για τις πληροφορίες! Το lounge lizard βέβαια και το Β4 τα έχω! Εννοούσα ένα πιο ολοκληρωμένο synth που να έχει διαφορετικούς ήχους (τους 127 στάνταρ π.χ.) και όχι ενός συγκεκριμένου οργάνου. Πάντως αυτό το grand piano πρέπει να είναι όντως καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ρα παιδιά! Να ρωτήσω... πού κυμαίνονται αυτα τα plug ins / instruments από πλευράς τιμής πάνω κάτω? Π.χ. αυτό, το Hypersonic ή το ultimate soundbank ultra focus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ultimate sound bank ultra focus φαίνεται πολύ καλό...Απλά σκέφτομαι ότι είναι αρκετά ρεαλιστικοί οι ηχοι?...Γιατι είδα στα presets πάααρα πολλά γύρω στις 40 σελίδες ήχους...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου