Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό σκοπεύω να κάνω...καμιά συμβουλή για decent cream?

 

Ξεκινα με NIVEA που τη βρισκεις παντου και ειναι πολυ decent για τα λεφτα της  ,αν το κανεις ΣΩΣΤΑ  ;D (πηγαινε στη πρωτη σελιδα για να δεις ΠΩΣ το κανεις ΣΩΣΤΑ)  θα εχεις ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΧΥ ΑΦΡΟ που θα προστατευσει την επιδερμιδα σου... ;)

 

Παρε και ενα καλο πινελο απο ασβο (πρεπει να εχω γραψει καποια στη πρωτη σελιδα) γιατι χωρις καλο πινελο καλος αφρος δε γινεται (με κρεμα, γιατι με ΣΑΠΟΥΝΙ το φτηνο γουρουνοπινελο δουλευει μια χαρα)

 

Μια απο τις καλυτερες τον κοσμο ειναι η πρασινη Proraso (σε μορφη μαλακου σαπουνιου νομιζω την εχει μονο αλλα μπορει να εχει φερει και σωληναριο) και θα τη βρεις στον HONDO ειναι super cooling για το καλοκαιρι.

 

μπορεις να χρησιμοποιησεις τη NIVEA και χωρις πινελο (θα ειναι λιγο paste like αλλα δεν πειραζει) σαν brushless cream απλα απλωνοντας την σε βρεγμενο προσωπο και κανοντας καλο μασαζ, με ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτερα αποτελεσματα απο οποιονδηποτε αφρο/gel 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω σετ λεπίδες-σαπούνι Wilkinson (έχει και μαγνήτες καλούς για μέταλ) και βολεύομαι. Το πινέλο έχει αρχίσει και σκορπάει βέβαια αλλά κάποια στιγμή θα φάει αντικατάσταση. Είμαι απαιτητικός χρήστης, αφήνω περιποιημένη γενειάδα στυλ "ανάποδο βραζιλιάνικο μπικίνι", και όταν του δίνω τον χρόνο που πρέπει το ξύρισμά μου είναι έκτακτο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όταν του δίνω τον χρόνο που πρέπει το ξύρισμά μου είναι έκτακτο.

 

Μα εκεί είναι το θέμα, θέλει καλύτερη λιπανση, περισσότερη αναμονή πριν μπει το ξυράφι, περισσότερη προσοχή στο πέρασμα, αλλά έχει τη φάση του τελικά, αφότου το γύρισα σε DE  το ξύρισμα με 3πλό μου φαίνεται.... too easy...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, επειδή είμαι τεμπέλης, και δεν μου είναι απαραίτητο κιόλας να ξυρίζομαι καθημερινά, δεν κάνω δημόσιες σχέσεις κλπ, προτιμώ να μείνω αξύριστος καμια βδομάδα (όχι σούπερφακ, δεν θα γίνω αναρχοαυτόνομος, στο υπόσχομαι) και να ξυριστώ με την ησυχία μου να νιώσω πριγκήπισσα, παρά να κάνω κάνα έγκλημα πάθους με μπλε Bic :P

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά έχει τη φάση του τελικά

 

Στα 'λεγα δεν στα 'λεγα?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τη φάση του αλλά σήμερα κόπηκα ούτε κατάλαβα πώς... μετά από 6 μήνες ξέρω πώς να δουλέψω το ξυράφι, αλλά δεν συγχωρεί το πα-ρα-μι-κρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gillette-wilkinson, ένα brand που έρχεται από Ινδία και στο badgerandblade έχω δει καλά σχόλια

 

μου κρατάνε ένα μήνα αφού αποτελώ "εύκολη περίπτωση" αλλά σήμερα ήταν μόλις η δεύτερη μέρα χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου