Προς το περιεχόμενο

'NAMM 2018: Gibson no-show confirmed'


makam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω..πιασει  ;D  πολλες (κυριως στο εξωτερικο) αλλα ειχα/εχω και αρκετες...

[...]

10.Gibson 1963  FirebIrd custom shop  ...αυτη δεν την ειχα..αλλα παραλιγο να την αγορασω οταν μεσολαβησα για την πωληση της...την πηρε Βολιωτης συμφορουμιτης και την χαιρεται ...ηταν ισως η καλυτερη ΚΙΘΑΡΑ γενικα που εχω πιασει στη ζωη μου ΟΛΟΚΛΗΡΗ... ;)  (φορουσε SD Antiquities)

 

SF σταμάτα να κάνεις φιγούρα. :) :) :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

SF σταμάτα να κάνεις φιγούρα. :) :) :)

 

εχεις δικιο...ασε να γραψει κριτικη καποιος που εχει ΟΝΤΩΣ δει    Gibson απο κοντα μια φορα που περναγε ΕΞΩ  απο ενα καταστημα στο "κεντρο"...  ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος εχει αντίθετη άποψη δεν ειναι απαραίτητα φαν μποι.

Εγώ έχω αντίθετη άποψη και δέχθηκα επίθεση στα όρια της προσβολής αποκαλώντας με άσχετο και φτωχομπινέ  ;)

 

Όταν γράφετε για την ποιότητα της Gibson μέσα στα χρόνια, πόσες Gibson από πόσες χρονικές περιόδους έχετε πιάσει (δεν ρωτάω καν πόσες Gibson έχετε);

Εγώ καμία. Γιατί είμαι φτωχομπινές και άσχετος

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω, αυτές οι Λαμποργκίνι είναι καλά αυτοκίνητα? Οι φεράρι? οι μπουγκάτι? Τα ρόλεξ είναι καλά ρολόγια? Δεκτές οι απόψεις μόνο όσων έχουν δοκιμάσει, οι υπόλοιποι που διαβάσατε κριτικές από έμπειρους δοκιμαστές ή κατόχους των στο διαδίκτυο και έχετε σχηματίσει άποψη μόνο από εκεί δε με ενδιαφέρει η γνώμη σας.

 

Για να μην θυμηθώ συζητήσεις εδώ στο φόρουμ από έμπειρους κατόχους γίβσον που παρότρυναν υποψήφιους αγοραστές να αγοράσουν εισιτήριο για Γερμανία για να πάνε να δοκιμάσουν οι ίδιοι την κιθάρα αλλιώς θα είναι σα να αγοράζουν γουρούνι στο σακί.  ;)

 

Αυτά από έναν άσχετο που δεν έχει παίξει ποτέ με αυτή την τέλεια κιθάρα  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην θυμηθώ συζητήσεις εδώ στο φόρουμ από έμπειρους κατόχους γίβσον που παρότρυναν υποψήφιους αγοραστές να αγοράσουν εισιτήριο για Γερμανία για να πάνε να δοκιμάσουν οι ίδιοι την κιθάρα αλλιώς θα είναι σα να αγοράζουν γουρούνι στο σακί.  ;)

 

 

ίσως να είναι και η πιό χρήσιμη συμβουλή εδώ μέσα.

το να πας πχ στου Θωμά και να γυρίσεις με μια κιθάρα, αν είναι να ξοδέψεις πχ 2000 είναι μια λογική επιβάρυνση, με την έννοια ότι θα δοκιμάσεις πολλές κιθάρες. Εγώ αυτό θα έκανα αν έδινα τα λεφτά αυτά.

 

Προσωπικά έχω παίξει αρκετά με μια les paul studio, μια απλή, δυό sg...

μη με ρωτάτε χρονολογίες.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καμία. Γιατί είμαι φτωχομπινές και άσχετος

 

Ποιος προσπάθησε να σε χρεώσει φτωχέ μου φίλε για να δοκιμάσεις μια Gibson και δεν είχες λεφτά; Την επόμενη φορά πάμε μαζί να του δείξω εγώ. Έχει πάνω από δύο Gibson το μαγαζί;

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω, αυτές οι Λαμποργκίνι είναι καλά αυτοκίνητα? Οι φεράρι? οι μπουγκάτι? Τα ρόλεξ είναι καλά ρολόγια? Δεκτές οι απόψεις μόνο όσων έχουν δοκιμάσει, οι υπόλοιποι που διαβάσατε κριτικές από έμπειρους δοκιμαστές ή κατόχους των στο διαδίκτυο και έχετε σχηματίσει άποψη μόνο από εκεί δε με ενδιαφέρει η γνώμη σας.

 

Δλδ εσύ θα αγόραζες Lamborghini βάσει διαδικτυακών reviews; Μάλιστα...

 

Για να μην θυμηθώ συζητήσεις εδώ στο φόρουμ από έμπειρους κατόχους γίβσον που παρότρυναν υποψήφιους αγοραστές να αγοράσουν εισιτήριο για Γερμανία για να πάνε να δοκιμάσουν οι ίδιοι την κιθάρα αλλιώς θα είναι σα να αγοράζουν γουρούνι στο σακί.  ;)

 

Που βρίσκεις το κακό σε αυτό; Αν θέλεις ακριβή κιθάρα, αξίζει να επενδύσεις κάτι παραπάνω για να διαλέξεις από μια μεγάλη ποικιλία, παρά από τις τρεις που έχει ο έμπορας εδώ. Αν και νομίζω ότι το παραπάνω σχόλιο αφορούσε κυρίως στις τιμές που κυριαρχούσαν στην Ελλάδα πριν την επικράτηση του Thomann.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να είναι και η πιό χρήσιμη συμβουλή εδώ μέσα.

το να πας πχ στου Θωμά και να γυρίσεις με μια κιθάρα, αν είναι να ξοδέψεις πχ 2000 είναι μια λογική επιβάρυνση, με την έννοια ότι θα δοκιμάσεις πολλές κιθάρες. Εγώ αυτό θα έκανα αν έδινα τα λεφτά αυτά.

Φυσικά, όταν δίνεις 2+ χιλ για Gibson και φοβάσαι τι θα σου ρθει, μετά τι άλλο να πούμε? Γιατί η συμβουλή απευθυνόταν σε υποψήφιους αγοραστές Gibson από ήδη κατόχους. Υποτίθεται ότι σε αυτό το επίπεδο τιμών παίρνεις κάτι άριστο και χωρίς προβλήματα. Δεν αγοράζεις κινεζιά των 200 ευρώ για να έχεις το σκεπτικό "γουρούνι στο σακί"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο...ασε να γραψει κριτικη καποιος που εχει ΟΝΤΩΣ δει    Gibson απο κοντα μια φορα που περναγε ΕΞΩ  απο ενα καταστημα στο "κεντρο"...  ;D ;D ;D

 

Μα αυτό ακριβώς εννοώ. Εσύ και κανα δυο άλλοι είστε η εξαίρεση - δεν πρέπει να φαίνεστε ως ο κανόνας.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Επίσης θέλω να ρωτήσω, αυτές οι Λαμποργκίνι είναι καλά αυτοκίνητα? Οι φεράρι? οι μπουγκάτι? Τα ρόλεξ είναι καλά ρολόγια? Δεκτές οι απόψεις μόνο όσων έχουν δοκιμάσει, οι υπόλοιποι που διαβάσατε κριτικές από έμπειρους δοκιμαστές ή κατόχους των στο διαδίκτυο και έχετε σχηματίσει άποψη μόνο από εκεί δε με ενδιαφέρει η γνώμη σας.

 

1. Οσο δεν ξερει καποιος αν ΕΙΝΑΙ οι Λαμποργκίνι, οι φεράρι, οι μπουγκάτι και τα ρολεξ καλα, που δεν τα εχει δοκιμασει,

2. αλλο τοσο δεν πρεπει να ξερει καποιος οτι ΔΕΝ ειναι καλα αντιστοιχα χωρις να τα εχει δοκιμασει.

 

Ο παραλληλισμος εχει γινει αυθαιρετα περι αυτοκινητων κτλ. μονο και μονο βασει τιμης. Και φυσικα δεν νομιζω στους κανονες του φορουμ να γραφει πουθενα 1) οτι καποιο μελος ειναι υποχρεωμενο να κανει ΔΕΚΤΕΣ τις αποψεις των αλλων μελων ή 2) οτι πρεπει να ενδιαφερει σωνει και καλα η αποψη του ενος απο τον αλλο ;)

 

Αυτα περι ΔΕΚΤΩΝ ποστ και ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό ακριβώς εννοώ. Εσύ και κανα δυο άλλοι είστε η εξαίρεση - δεν πρέπει να φαίνεστε ως ο κανόνας.

 

Α ΞΕΧΑΣΑ.....ειχα και δυο deluxe....μια του 72 (απιστευτα καλη κιθαρα) και μια του 76 (τραγικο καυσοκΣυλο)  ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, όταν δίνεις 2+ χιλ για Gibson και φοβάσαι τι θα σου ρθει, μετά τι άλλο να πούμε? Γιατί η συμβουλή απευθυνόταν σε υποψήφιους αγοραστές Gibson από ήδη κατόχους. Υποτίθεται ότι σε αυτό το επίπεδο τιμών παίρνεις κάτι άριστο και χωρίς προβλήματα. Δεν αγοράζεις κινεζιά των 200 ευρώ για να έχεις το σκεπτικό "γουρούνι στο σακί"

 

  Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό αλλά πιο πολύ για το τι les paul θες να πάρεις. Άλλος την θέλει βαριά, άλλος ελαφριά κι άλλος κάπου στη 'μέση' πχ. Δηλαδή έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του οργάνου πόσο compressed ή open θες να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου