Προς το περιεχόμενο

Καλα ηταν οσο ΚΡΑΤΗΣΕ....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το πλήθος των αναγνώσεων και το πλήθος των απαντήσεων αντικατοπτρίζει και το ενδιαφέρον του noizoκοινού αλλά και τον αντίκτυπο στη μορφή του forum από την απόφαση του SF να μην γράφει για λίγο ή για πολύ καιρό (για όσο εν πάσει περιπτώσει θέλει).

Θεωρώ όμως ότι οι κλάψες και οι δικτυακοί "επικήδειοι" (χτυπάω κουρδισμένο ξύλο) είναι εκτός της αισθητικής άποψης του SF - από ότι μπόρεσα να καταλάβω από τα γραφόμενά του βέβαια....

SF, προσθέτω κι εγώ τις ευχαριστίες μου για ότι διάβασα μέχρι τώρα και βέβαια θα ήθελα πολύ να διαβάσω κι άλλα στο μέλλον. :wink:

Χαιρετισμούς,

Χαρίλαος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Λοιπόν, μια και χτύπησε 100 απαντήσεις το θέμα, νομίζω ότι, ότι ήταν να ειπωθεί ειπώθηκε.

 

'Ολες οι πλευρές καλύφθηκαν και ο Superfunk πηρε και μια ιδέα για την άποψη των συμφορουμίτων του.

 

Ας το αφήσουμε εδώ και μη το κουράζουμε παραπάνω, γιατί κουβέντα στην κουβέντα κάποια παρεξήγηση θα προκύψει σε κάτι που αφορά προσωπικά ένα άτομο και τις δικές του αποφάσεις.

 

Καλημέρα σας, and may the horse be with you.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παρόμοιο τρόπο τοποθετήθηκαν και άλλοι' date='αλλά εσύ έπρεπε να βάλεις 20άρια bold σε περίπτωση που δεν το καταλάβαμε..[/quote']

 

Και εσένα σου έπεσε η μαγκιά δηλαδή;

 

Τέλος πάντων, οι θέσεις μας είναι ποσταρισμένες δεν υπάρχει λόγος (ούτε χώρος) για προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αν θεωρείς ότι θίγεσαι δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Αν πάλι το πάρεις λιγότερο προσωπικά νομίζω ότι θα δεις αυτά που γράφω με άλλο μάτι...

 

Φιλικά,

Jay

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι τσαμπουνάτε ότι ήταν ισχυρογνώμων και απόλυτος; Μάλλον δεν έχετε πέσει ακόμη σε ισχυρογνώμωνες και απόλυτους ανθρώπους στη πορεία σας ή έχετε τη φαντασίωση ότι κάποτε θα περάσετε ένα ήσυχο απόγευμα με τον Γκίλμουρ' date=' όπου αφού βάλει τη γυναίκα του να σας φτιάξει καφέ θα καθήσει υπομονετικά και θα ακούσει τη γνώμη σας για τα σόλο του και για το χρώμα της κιθάρας του, ενώ παράλληλα θα σας προτείνει ίσως να πάτε να του πάρετε τσιγάρα :) :) . Αυτά είναι αστεία πράγματα και θα σας το πω χοντρά: για το 99% από εσάς, ο Superfunk μπορεί και να είναι ο πιο σπουδαίος κιθαρίστας που θα γνωρίσετε στη ζωή σας ΚΑΙ έκατσε να σας μιλήσει για αυτά που ξέρει (διότι χρειάζονται και τα δύο, μόνο το ένα από τα δύο αυτά δεν αρκεί). Το υπόλοιπο 1% είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα εξελιχτείτε σε εξίσου ισχυρογνώμωνες και απόλυτους τύπους (όπως είμαι και εγώ άλλωστε), όταν με το καλό φτάσετε τα 35-40 - το λένε καταστάλαγμα και δεν είναι αφύσικο. [/quote']

 

Αν εσυ το λες κατασταλαγμα εγω το λεω αρτηριοσκληρυνση. Επιπλεον τις μαθηματικες βεβαιοτητες μπορεις να τις κρατησεις για τον εαυτο σου.

 

 

 

Σημειωση: τον SF χωρις ουδεποτε να τον εχω γνωρισει εκ του πλησιον τον εκτιμω ως γνωστη του αντικειμενου του (κανεις νομιζω δεν μπορει να αμφισβητησει οτι οι γνωσεις του ειναι σαφεστατα και πολυ πανω απο τον μεσο ορο) και ως τετοιος ειναι πολυτιμος για καθε φορουμ. Η οποια επιστροφη Του :D :D :D :D :D (και οποιουδηποτε αλλου)οποτε και αν την αποφασισει ειναι ευπροσδεκτη και θα μας χαροποιησει τα μαλα......

 

Προτείνω να συνεχίσετε τις καθημερινές μετάνοιες (εσείς οι κιθαρίστες) και μάλιστα να ανοίξετε thread με στόχο να συγκεντρωθούν καμιά 300αριά "Συγνώμην"' date=' διότι ο άνθρωπος που θίξατε έχει φιλότιμο και αισθάνεται δεσμευμένος από το λόγο του: δεν πρόκειται να επιστρέψει εύκολα. [/quote']

 

Απο εκει και περα προφανως κανεις πλακα.....εγω προτεινω περαν των "300 συγνωμην" η υπατη αρμοστεια του Ο.Η.Ε να συλλεξει υπογραφες για την επιστροφη του.

 

Οταν ενας "κατασταλαγμενος" ανθρωπος της ηλικιας των 35+ οπως εισαι εσυ και εγω ανακοινωνει με φιρμανια και πρωτοσελιδα αρθρα την αποχωρηση του προφανως προσβλεπει σε καταιγισμο απαντησεων και αυτο εγω το λεω συναισθηματικο εκβιασμο και ως τετοιος περισσοτερο αρμοζει σε κακομαθημενο 14χρονο μοναχοπαιδι......εξαλλου η συνεχεια του thread με επιβεβαιωνει..... το σπορ των αναχωρησεων δεν ειναι κατι καινουργιο ουτε σε αυτο ουτε σε αλλα φορα και για αυτο δεν εχεις παρα να ανατρεξεις σε παλαιοτερες αναλογες ηχηρες αποχωρησεις......

 

Κοιτωντας την πρωτη σελιδα και την τελευταια μου ερχεται στο νου η εξης παροιμια:

"30 νοματεοι χορευουν πανω απο τον ταφο του νεκρου" ( χτυπα ξυλο' date=' να'ναι μια χαρα ο ανθρωπος ο Superfunk που προσωπικα δεν εχω και κανενα παραπονο, αλλα απο τη στιγμη που αποφασισε να φυγει για τους αλφα βητα λογους, πρεπει να σεβαστω την αποψη του και να μην πεσω σαν γυναικουλα στα ποδια του για να γυρισει. Δικη του η αποχωρηση, δικη του και η επιστροφη )[/quote']

 

Εσυ μου φαινεται εισαι πραγματικα κατασταλαγμενος :D :D :D :D :D :D :D

 

Και επειδη ακουστηκαν και καποιες φωνες του στυλ "πως καταντησατε ετσι το φορουμ" εμενα μια χαρα μου φαινεται το φορουμ και ως προς την ποιοτητα και ως προς την ποσοτητα των πληροφοριων.....οποιος εχει αμφιβολιες δεν εχει παρα να το συγκρινει με γειτονικα ελληνικα αλλα και ξενα φορα.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά είπαμε είμαι βλάκας αλλά όχι και έτσι ρε Jasemeister :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :D

 

Όχι ρε φίλε εγώ βιάστηκα να απαντήσω :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσένα σου έπεσε η μαγκιά δηλαδή;

 

Αν αυτή είναι η φιλική σου αντιμετώπιση σκέψου να τσαντιζόσουν κιόλας...Έχω μάθει να μην προκαλώ σε φόρουμ και να δίνω τόπο στην οργή.Τελικά θέλει πολύ υπομονή για να συζητάς με μουσικούς.Καλό σ/κ και καλή τύχη σε ότι κι αν κάνετε.

 

gmoll.

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα κλείδωμα στο thread αυτό παίζει;;;

 

+1

 

ή τουλάχιστον ας μείνουμε σε σχόλια προς τον SF και όχι σε προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσένα σου έπεσε η μαγκιά δηλαδή;

 

Αν αυτή είναι η φιλική σου αντιμετώπιση σκέψου να τσαντιζόσουν κιόλας...Έχω μάθει να μην προκαλώ σε φόρουμ και να δίνω τόπο στην οργή.Τελικά θέλει πολύ υπομονή για να συζητάς με μουσικούς.Καλό σ/κ και καλή τύχη σε ότι κι αν κάνετε.

 

gmoll.

 

Κοίτα, φιλική αντιμετώπιση για μένα είναι να λες τα πράγματα ετσι όπως είναι και όχι να χαϊδεύεις τα αυτιά του αλλουνού για να σε συμπαθήσει. Τη φράση που παρέθεσες δεν την χρησιμοποίησα επιθετικά αν και σίγουρα κάτι γραπτό μπορεί να μεταφραστεί ανάλογα με την προδιάθεση του αναγνώστη και σίγουρα μπορεί να μην είναι και κάτι τόσο εύστοχα γραμμένο να μεταδώσει τη διάθεση του γραφόντα :wink:

 

Υποθέτω και συ μουσικός είσαι ε; :wink:

 

Γι'αυτό λοιπόν επιμένω φιλικά

Jay

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου