Προς το περιεχόμενο

Windows Vista


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σου πω εγω με σπασμενα δουλευω οποτε δεν δικαιολογουμαι να λεω περι σταθεροτητας στις εφαρμογες.

 

 

Α ναι ο μύθος οτι τα σπασμένα είναι πιο ασταθή.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να σου πω εγω με σπασμενα δουλευω οποτε δεν δικαιολογουμαι να λεω περι σταθεροτητας στις εφαρμογες.

 

 

Α ναι ο μύθος οτι τα σπασμένα είναι πιο ασταθή.

 

εξαρταται το σπασιμο. στα xp παιζανε μπαλα. τα vista μου κανουν τη ζωη δυσκολη

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Ευχαριστώ.

 

Μια χαζή ερώτηση: Εχω απενεργοποιήσει το windows update, και έλεγα να το κατεβάσω manually (450 mb), στις οδηγίες όμως λέει ότι μέσω του windows update είναι μόλις 65 mb (!) η εγκατάσταση. Λέτε να ξαναβάλω το windows update?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Ευχαριστώ.

 

Μια χαζή ερώτηση: Εχω απενεργοποιήσει το windows update, και έλεγα να το κατεβάσω manually (450 mb), στις οδηγίες όμως λέει ότι μέσω του windows update είναι μόλις 65 mb (!) η εγκατάσταση. Λέτε να ξαναβάλω το windows update?

 

 

 

Εγώ θα κατέβαζα το μεγάλο και θα το έκαιγα σε ένα cd για μελλοντική χρήση.

 

Υ.Γ. - ΠΟΤΕ μην απενεργοποιείς το Windows Update

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ε? Εμένα με έπρηξε τον πρώτο μήνα γιατί όλο κάτι νέο έβγαινε και το έβγαλα. Θα το ξαναενεργοποιήσω, αλλα θα κατεβάσω και το sp να το έχω.

 

Θενκσ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο την άλλη είμαι της άλλης σχολής που απενεργοποιεί το update και δεν το ενεργοποιεί που να χαλάσει ο κόσμος. Mία φορά πήγε να βάλει to update , software χωρίς την άδεια μου και έφαγε σουτ απο εκεί που ήρθε.

 

If something is right do not fix it.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο την άλλη είμαι της άλλης σχολής που απενεργοποιεί το update και δεν το ενεργοποιεί που να χαλάσει ο κόσμος. Mία φορά πήγε να βάλει to update , software χωρίς την άδεια μου και έφαγε σουτ απο εκεί που ήρθε.

 

If something is right do not fix it.

But what if something is wrong and you have no idea about it?

 

Τα updates δεν βγαίνουν επειδή έτσι τους ήρθε το πρωί και είπανε να βγάλουν 5 updates. Άλλο να αλλάζεις συνεχώς versions στα προγράμματα που δουλεύεις, άλλο να γίνονται updates στο λειτουργικό σου σύστημα. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο την άλλη είμαι της άλλης σχολής που απενεργοποιεί το update και δεν το ενεργοποιεί που να χαλάσει ο κόσμος. Mία φορά πήγε να βάλει to update , software χωρίς την άδεια μου και έφαγε σουτ απο εκεί που ήρθε.

 

If something is right do not fix it.

But what if something is wrong and you have no idea about it?

 

Τα updates δεν βγαίνουν επειδή έτσι τους ήρθε το πρωί και είπανε να βγάλουν 5 updates. Άλλο να αλλάζεις συνεχώς versions στα προγράμματα που δουλεύεις, άλλο να γίνονται updates στο λειτουργικό σου σύστημα. ;)

 

Ας πούμε ότι έχω μια έλειψη εμπιστοσύνης στην MICROSOFT.

 

Αλλά ακόμα και στον ΜΑΚ μου το αποφεύγω το update. Μπορείς να πείς ότι έχω μια Upadatoφοβία. ΘΑ πήγαινα σε γιατρό να το κοιτάξω αλλά μια βόλτα στα φόρουμ των windows και των mac  , σχετικά με τα προβλήματ που δημιουργούν τα updates και της βιασύνης για να βγούνε, μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν είναι φοβία αλλά σύνεση. 

 

Αν υπάρξει πρόβλήμα τότε προτιμώ την δοκιμασμένη  χειροκίνητη μέθοδος, του διαλέγω εγώ το συγκεκριμένο Update για το συγκεκριμένο πρόβλημα εφόσον πρώτα τσεκάρω οτι δεν έχει παρενέργειες και το τοποθετώ έγω.

 

But what if something is wrong and you have no idea about it?

 

Ignorance is a bliss

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο την άλλη είμαι της άλλης σχολής που απενεργοποιεί το update και δεν το ενεργοποιεί που να χαλάσει ο κόσμος. Mία φορά πήγε να βάλει to update , software χωρίς την άδεια μου και έφαγε σουτ απο εκεί που ήρθε.

 

If something is right do not fix it.

 

Kilon, έχεις κάποιο ειδικό λόγο να προσπαθείς συνέχεια την υποβάθμιση της συζήτησης; ΠΟΤΕ το Windows Update δεν εγκαθιστά software χωρίς την άδεια του κατόχου του υπολογιστή. Επίσης (άλλη μία ανακρίβεια) δεν μπορεί "να φάει σουτ" - το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να το απενεργοποιήσει ή να του στερήσει τη δυνατότητα να εγκαθιστά λογισμικό μόνο του - δηλαδή αυτό που θα έπρεπε να κάνει από την αρχή αν όντως ήθελε να μην αναβαθμίζει τον υπολογιστή του.

 

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις να μιλάς σαν αυθεντία: "έχω έλλειψη εμπιστοσύνης στη Microsoft", "δεν είναι φοβία, αλλά σύνεση" και άλλα βαρύγδουπα. Δεν είναι "σύνεση", είναι "ψύχωση" και είναι δικαίωμά σου να την έχεις (και δικαίωμα των περιοδικών να σου την καλλιεργούν), αλλά πρέπει και να την διαφημίζεις;

 

Μυστήρια περίπτωση...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου