Προς το περιεχόμενο

Ποιές είναι οι αγαπημένες σας μπύρες;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δεν την αντέχω την Corona.

Σαν ξεπλυμένα τσίσα μου φαίνεται.

Ναι είναι φάση πήρα Stratocaster αλλά τελικά δεν είμαι ο Jimi Hendrix και υπάρχουν καλύτερες κιθάρες εκεί έξω 😄

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πραγματική ιστορία:

Μπαίνουμε μεσημέρι σε καφενείο σε χωριό απομονωμένο

- Τι να φέρω, ρωτάει το μαγαζί

- Δυο μπύρες Heineken

- Heineken δεν έχω

- Τι έχεις?

- Άμστελ και πράσινη

- 🤔, Ε τότε φέρε δυο πράσινες 😂

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από SibLt
  • Like 2
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν συντομία:

Καλύτερη καπνιστή: φυσικά Schlenkerla, αφτό μόνο, τέλος.

Καλύτερη μαύρη: αυτή που είπε ο Σούπερφακ, η Köstritzer.

Καλύτερη Keller: Zirndorfer. Καλή και η keller της Köstritzer, αλλά είναι αρκετά "τσαχπίνα" για κέλλερ, οπότε...

Καλύτερη Zwick'l: Aktien

Ξανθιές προτιμώ τις τσέχες, οι γερμανίδες αφήνουν μια περίεργη γεύση στο τέλος, και ναι, αυτό μπορείτε να το σχολιάσετε όπως θέλετε.

 

Βαργιές μπύρες (άνω του 5,5%) δεν πίνω, προτιμώ τα ουίσκια τώρα που γέρασα. Τα σκουτσέζικα.

  • Συμφωνώ 1

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2023 στις 1:03 ΠΜ, fusiongtr είπε

Λοιπόν μάγκες μου, πρόσφατα ανακάλυψα μια μπύρα που για την τιμή της σκοτώνει.

Είναι αυτή ...

 

https://www.sklavenitis.gr/kava/mpires-milites/monastiriakes-alles-mpires/-1470820/

Λοιπόν, τηνεπήρα, τηνήπια. Πάρα πολύ ωραία για τα 2 και κάτι ευρούλια που κάνει. Στην αρχή με ξένισε λίγο το πρώτο σκάσιμο, μου φάνηκε πολύ αραιή, αλλά όσο καθόταν μέστωνε, και έβγαζε το καπνιστό της και τα κόλπα της. Πολύ τίμια επιλογή, θα τις τιμώ κι αυτές. Γεια σου ρε κυρφιουζιονάρα με τις προτάσεις σου!🍻

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Λοιπόν, τηνεπήρα, τηνήπια. Πάρα πολύ ωραία για τα 2 και κάτι ευρούλια που κάνει. Στην αρχή με ξένισε λίγο το πρώτο σκάσιμο, μου φάνηκε πολύ αραιή, αλλά όσο καθόταν μέστωνε, και έβγαζε το καπνιστό της και τα κόλπα της. Πολύ τίμια επιλογή, θα τις τιμώ κι αυτές. Γεια σου ρε κυρφιουζιονάρα με τις προτάσεις σου!🍻

Έρχομαι να συμφωνήσω.

Την πήρα όταν είδα το post του Στράτου. Είχε και μια άλλη (BLOND), πολύ καλή και αυτή.

Για την τιμή τους δεν το συζήτω--> vfm.

Thanks @fusiongtr

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα της μπύρας, απο παλιά είχα ξεχωρίσει αυτές:

 

Απεχθάνομαι τις Lager και γενικά ότι ξανθό και δίχως σώμα.

 

1403345678912-800x800.jpg.bdba99d35d1e612ce6d0fd096021de66.jpg3684-5428.jpg.068271fd5433676403f3fc959449470d.jpgabbazia-della-tre-fontane-trappist-tripel-85-33cl-10742-600.jpg.6f8021495882f842af335bf9fcc8c46e.jpghoegaarden-forbidden-fruit-verboden-vruchtfruit-defendu-88-33cl-1652-600.jpg.aaf56bf88cb625cf5065cf788ce8cf2a.jpg

Επεξεργασμένο από shelter
  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου