Προς το περιεχόμενο

Προενισχυτής για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. 

 

Για αρχή λέω να ψάξω τα διάφορα soft που υπάρχουν και αν δε με καλύψουν θα σκεφτώ για κάτι διαφορετικό. 

 

Άρα έχουμε guitar rig & TH-U Overloud. Φαντάζομαι τα βλέπει το Cubase. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, broxopios είπε

Καλημέρα. 

 

Για αρχή λέω να ψάξω τα διάφορα soft που υπάρχουν και αν δε με καλύψουν θα σκεφτώ για κάτι διαφορετικό. 

 

Άρα έχουμε guitar rig & TH-U Overloud. Φαντάζομαι τα βλέπει το Cubase. 

Δες το s-gear. 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, broxopios είπε

Το Neural Dsp τι λέει; Το έχει ένας φίλος και μπορώ να πάω να το δοκιμάσω. 

Και το s gear δοκιμαζεται δωρεαν

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, broxopios είπε

Το Neural Dsp τι λέει; Το έχει ένας φίλος και μπορώ να πάω να το δοκιμάσω. 

 

Έχω NeuralDSP Archetype Nolly και Petrucci, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν ξέρω ποιο έχει ο φίλος σου, αλλά γενικά έχει πάρα πολλά διαφορετικά, ανάλογα το είδος μουσικής. Κάθε plugin έχει free trial για 14 μέρες οπότε δοκίμασε αβέρτα.

 

Αν καταλήξεις εκεί, σαν tip όταν πας να το αγοράσεις, βάλε vpn και ρύθμησέ το Αμερική, γιατί θα γλιτώσεις τους φόρους.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Πέραν από αυτά θα δοκιμάσω και το IK Multimedia AmpliTube 5 που διάβασα καλά λόγια. 

 

Σε αυτά έχει να επιλέξω και διάφορους ενισχυτές/πετάλια/μικρόφωνα; Πχ ενισχυτή τον Fender Twin Reverb (πάντα μου άρεσε ο συγκεκριμένος) ή και πετάλια που έχω (ocd overdrive, boss space echo re-202 κλπ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amplitude, guitar rig ειναι για μένα υποδεεστερα του s gear

 

Αλλα δοκιμασε τα ολα.

Δεν ξερω και τι ειδος παιζεις...

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

Amplitude, guitar rig ειναι για μένα υποδεεστερα του s gear

 

Αλλα δοκιμασε τα ολα.

Δεν ξερω και τι ειδος παιζεις...

 

 

Κυρίως alt rock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταβασα ενα neural (νομίζω το 2ο  στην  πρώτη σειρα στο σάιτ τους). Μέτρια καθαρα, ωραία βρωμικα, καλές δυναμικές. Το THR του cakewalk έχει πιο ωραία καθαρά, αλλά χάλια βρώμικα. (Ήδη το έκανα uninstall)

 

Ειναι μια καλή λύση ένα τέτοιο software. Προσωπικα, δεν αντέχω την αίσθηση στην πενα και την ψηφιακίλα που βγάζει. Προτιμώ τον πιο ζεστό και οργανικό ήχο του ενισχυτή. Σίγουρα θα έβαζα ένα τέτοιο, στην περίπτωση που δεν είχα κάτι άλλο. Έχει πάρα πολλά presets και θα το διασκέδαζα αρκετά.

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, broxopios είπε

Σε αυτά έχει να επιλέξω και διάφορους ενισχυτές/πετάλια/μικρόφωνα; Πχ ενισχυτή τον Fender Twin Reverb (πάντα μου άρεσε ο συγκεκριμένος) ή και πετάλια που έχω (ocd overdrive, boss space echo re-202 κλπ);

 

Στο amplitube έχει όλα αυτά που αναφέρεις και με λίγη παραμετροποίηση μπορείς να βγάλεις καταπληκτικό ήχο. Το αρνητικό του είναι ότι είναι ακριβό. Δηλαδή πληρώνεις ένα αρκετά μεγάλο ποσό για να πάρεις την πλατφόρμα, η οποία από μόνη της δε σου δίνει πολλά μοντέλα ενισχυτών/πεταλιών/καμπινών κλπ. Μετά πρέπει να πληρώσεις επιπλέον για οτιδήποτε έξτρα.

  • Ευχαριστώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου