Προς το περιεχόμενο

NPap Tests: Tape saturation plug ins


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2 ώρες πριν, trolley είπε

MG, αν εσύ τελείωσες σχολή πολέμου, το μίλκο είναι παραισθησιογόνο.

Μεταφορικό ήταν.Ευτυχώς που δεν είπα οτι πέφτω απο τα σύννεφα,θα μου έδινες συμβουλές πως να ανοίξω το εφεδρικό αλεξίπτωτο

.

Εγω εντωμεταξυ περιμένω τώρα να ακούσετε και διαφορά στην μουσική.

Εκεί ψάχνετε διαφορές?

Στα trash και στα ηλεκτρονικά?

 

Ενα μόνο λόγο βρίσκω για να σας δικαιολογίσω.

Υγρά μπαταριας.

 

Μην πατε ΚΕΘΕΑ,δέν θα ξέρουν πώς να το αντιμετωπίσουν.Θα πάρω έναν φίλο,ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων,που θα σας φανεί ποιό χρήσιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που οι απολυτα κορυφαιοι audio τεχνικοι, και φυσικα μιλαμε για τους ηχοληπτες της κλασσικης μουσικης, προτιμουν τα ψηφιακα, η συζητηση εχει τελειωσει. Τωρα το τι προτιμουν οι του thrash, του ροκ, της τζαζ και των κλαρινων, δεν εχει καμια, μα καμια σημασια.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2023 στις 10:02 ΜΜ, npap είπε

ανακάλυπτα ότι η δισκοθήκη τους αποτελούταν αποκλειστικά από τα απαράδεκτα κατά κανόνα ποιοτικά και ηχητικά Ελληνικά βινύλια της εποχής

 

Πες τα Χρυσόστομε.

 

Εγώ τα ΠΕΤΑΞΑ στα σκουπίδια μόλις πήρα τα αντίστοιχα CD ή Flac/Wav , ντράπηκα να τα ΧΑΡΙΣΩ σε αυτόν που χάρισα τα παραπάνω από 1000 αμερικάνικα βινύλια που είχα φέρει από τις ΗΠΑ.

 

Με τα CD τώρα πες μου τι να κάνω...έχω 1200 κομμάτια που δεν ακούω ποτεΣ....τα έχω στο Σπετζοφαι....

 

 

 

16900029293395288908021287109968.thumb.jpg.04b54f233a96601d2ff967114113a1eb.jpg16900029525451255566051883937656.thumb.jpg.0b317d046315f85d52bde35b61798f81.jpg

 

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι απο σας δεν γνωριζετε οτι εκδοσεις ελληνικων δισκων των αρχων 70ς ή και πιο πριν ακουγονται καλυτερα απο επανεκδοσεις τους 30 χρονια μετα.

Βιαστικά αναφερω

Το χαμογελο της τζοκοντας

Abbey road 

Dark side of the moon

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2023 στις 10:54 ΜΜ, MGs είπε

Δέν είναι γούστα.Εχεις απόλυτο δίκιο.Μια αναλογική εγγραφή,σε αναλογικό mastering τυπωμένη σε αναλογικό μέσο θα σου προσφέρει,(μην πεταχτεί κανένας,έχω λύσει τους σκύλους με την μία),το καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα.Το ίδιο και για το ψηφιακό.

Άρα που είναι το πρόβλημα;

Αφού όπως λες μια digital εγγραφή,με digital mastering τυπωμένη σε ένα digital μέσο θα σου προσφέρει ΕΠΙΣΗΣ το καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα;

 

Γιατί τέτοια ταλαιπΩρΓια ρε φιλωΟυζ;

Και ΕΞΟΔΑ....πολλά ΕΞΟΔΑ.

 

Μπας και νομίζεις ότι έχουμε ακόμα

 

image.png.cdffd890b2ed10e4e709e6bcba51d3be.png

 

????

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα τα πετάξω τα CD τελικά.

Έτσι κι αλλιώς ακούγονται ΤΕΛΕΙΑ από το πανάκριβο (46 ευρώ το πήρα) LG DVD player μου

 

16900044657198642841448589928655.thumb.jpg.9898eccd2286322d26d1c27609809e21.jpg

 

Και τα 40χρονα Mission

1690004567929790554825242147697.thumb.jpg.f2c3e66e13e62c8b0b7fb94e9be1d9f4.jpg

 

Σημερινό playlist καΦσωνα 

 

16900046130182604704818627781119.thumb.jpg.12a37c0ab1c86ec1b4b1063521ffa700.jpg

 

ΗΧΗΤΙΚΗ ΠΓΙΟΤΗΣ όχι σα κι αΦτι των αντίστοιχων ΒΙΝΥΛΙΩΝ που είναι δια το πΑιος

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Άρα που είναι το πρόβλημα;

Αφού όπως λες μια digital εγγραφή,με digital mastering τυπωμένη σε ένα digital μέσο θα σου προσφέρει ΕΠΙΣΗΣ το καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα;

 

Γιατί τέτοια ταλαιπΩρΓια ρε φιλωΟυζ;

Και ΕΞΟΔΑ....πολλά ΕΞΟΔΑ.

 

Μπας και νομίζεις ότι έχουμε ακόμα

 

image.png.cdffd890b2ed10e4e709e6bcba51d3be.png

 

????

Διοτι δεν υπάρχει πλεον ιδιο πρωτότυπο 

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MGs είπε

Πολλή καλή επένδυση φίλε μου...για να ακούσεις αναλογικά ενα δίσκο που περιλαμβάνει μέσα κάποιους παπάρες που μ@λακίζουν την ταστιέρα της κιθάρας προσπαθόντας να το παίξουν ακραίοι και να τρομάξουν 12χρονα.

 

Οι πραγματικοί δαίμονες,που μας καλούν καθώς περπατάμε στα σκοτεινά σοκάκια του μυαλού μας,εχουν αγγελική φωνή και όταν ανοίξουμε την πόρτα του μπάρ και καθήσουμε στο πιο κοντινό τραπέζι,μας κλείνουν το μάτι,μας κερνάνε ενα τσιγάρο και ποτό και εμείς απλά γέρνουμε πίσω να τους απολαύσουμε.

 

Και όταν έρθει η στιγμή να μας χτυπήσουν φιλικά στην πλάτη για να μας καληνυχτίσουν,δέν έχει μείνει φώνη μέσα μας για να τους πούμε πόσο μικροί νιώθουμε δίπλα τους,απλά κλείνουμε την πόρτα πίσω μας και καθώς η μουσική τους απομακρύνεται,η μεγαλύτερη λύπη μας είναι η απουσία τους και ο μεγαλύτερος μας φόβος το τεράστιο και αξεπέραστο ταλέντο τους.

 

 ...ΜΠΟΥ!

Σιγά την φωνή. Αν θες να ακούσεις πραγματική φωνή εδώ είσαι. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Διοτι δεν υπάρχει πλεον ιδιο πρωτότυπο 

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν πειράζει μπορεί να φταίει και το Partagas serie D που κάπνισα μαζί με δύο σκεύους φραΠεδες 7.30 το πρωί μόλις ξυπνησα.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν πειράζει μπορεί να φταίει και το Partagas serie D που κάπνισα μαζί με δύο σκεύους φραΠεδες 7.30 το πρωί μόλις ξυπνησα.

Πούρα μόνο με ελληνικό το πρωί και ρακή το βράδυ.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου