Προς το περιεχόμενο

NPap Tests: Tape saturation plug ins


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, MGs είπε

Κοιμήθηκαν από της 11 οι υπόλοιποι.

 

Είσαι τρελός βέβαια.

Απλά το beer-condition μου κατέβασε 5 πόντους την ζιέστα κι έρχομαι σιγά σιγά στα ίσα μου.

Αλλά θέλει αυτοσυγκράτηση, γιατί αν το αφήσω πολλή ώρα ανοιχτό, θα παγώσω, και θα ξυπνήσω με πονοκέφαλο αύριο.

Το θέμα είναι ότι ακούω φωνές απ' το ψυγείο.

"Στράτο", "Στράτο", λέω κι εγώ ποιος π#$στης είναι νυχτιάτικα.

Με φωνάζει ο κράσος ο παγωμένος.

Του είπα να περιμένει μέχρι να φάω.

Για να δούμε ....

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιμηθηκαμε.

Κολλανε τα δαχτυλα στο κινητό. 

Και κανουμε και τον ανενδοτο του a/c

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MGs είπε

Μια αναλογική εγγραφή, σε αναλογικό mastering τυπωμένη σε αναλογικό μέσο θα σου προσφέρειτο καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα. 

Επίσης, η ίδια αναλογική εγγραφή με αναλογικό mastering και τυπωμένη σε ψηφιακό μέσο, θα σου προσφέρει πολύ καλύτερο -πιστότερο ως προς το αναλογικό master- ηχητικό αποτέλεσμα. 

 

Πες μου ότι καταλαβαίνεις το παραπάνω fact και ότι δεν γράφουμε τζάμπα μέσα στη ζέστη.

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου τις φωνές Στράτο.Βάλτο δίπλα στο φαγητό.Βλέπω και εσύ σαν και εμένα,φαγητό πρίν τον ύπνο.

Χωρίς να σε ξέρω,κάτι μου λέει οτί δέν είσαι επαγγελματίας αθλητής.

Εγώ πίνω μπύρες με πάγο.Ιεροσυλία,ξέρω,αλλά καμιά φορά ξεχνιέμαι και ζεσταίνεται.

 

Dim Βάζω Α/C όταν πάω για ύπνο σε night mode για τα σκυλιά πιο πολύ τις τελευταίες μέρες,πρίν δεν το είχα ανοίξει καθόλου.Εχώ έναν μεταλλικό ανεμιστήρα που κάνει δουλειά,σε απόσταση πάντα και την βγάζαμε έτσι.

Αντέχω στην ζέστη τώρα,γιατί εχω περάσει σχολή πολέμου.Εμενα 8 χρόνια Ιεράπετρα.Στράβωναν και τα δορυφορικά πιάτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MGs είπε

Ακου τις φωνές Στράτο.Βάλτο δίπλα στο φαγητό.Βλέπω και εσύ σαν και εμένα,φαγητό πρίν τον ύπνο.

Χωρίς να σε ξέρω,κάτι μου λέει οτί δέν είσαι επαγγελματίας αθλητής.

 

 

Φαΐ πριν τις 2:30 απαγορεύεται.

Θα τον ξεκινήσω σε λίγο τον κράσο, γιατί κοντεύω να βάλω ζακετάκι από το beer-condition.

Επαγγελματίας αθλητής όχι, αλλά πριν από αρκετά χρόνια του είχα σκίσει το πάτερο.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Επίσης, η ίδια αναλογική εγγραφή με αναλογικό mastering και τυπωμένη σε ψηφιακό μέσο, θα σου προσφέρει πολύ καλύτερο -πιστότερο ως προς το αναλογικό master- ηχητικό αποτέλεσμα. 

 

Πες μου ότι καταλαβαίνεις το παραπάνω fact και ότι δεν γράφουμε τζάμπα μέσα στη ζέστη.

Αν καποιος απο εμάς τους 4 την αφήσει τώρα και την περάσουμε ψηφιακά,θα την ακούσουμε πιο δυνατά,με μεγαλύτερη ευκρίνεια και πιό καθαρά.Αν την περάσουμε αναλογικά,όχι μόνο θα την μυρίσουμε αλλά θα ξέρουμε και ποιος ήταν.Σε κάλυψα?

Επεξεργασμένο από MGs
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MGs είπε

Αν την περάσουμε αναλογικά,όχι μόνο θα την μυρίσουμε αλλά θα ξέρουμε και ποιος ήταν.Σε κάλυψα?

Δεν με ενδιαφέρει να την "μυρίσω", με ενδιαφέρει να ακούω ένα άλμπουμ ακριβώς όπως ακούγεται και το master του. Αυτό με τα αναλογικά μέσα δεν έγινε ποτέ, δεν γίνεται τώρα και ούτε πρόκειται ποτέ να γίνει. 

Άρα, καταλήγουμε στο motto του ηχολήπτη "If you want the original, go Digital". 

Πόσο πιο απλά να το γράψουμε? Δεκαετίες ολόκληρες τα λένε/με, αλλά κάποιων το αυτί δεν ιδρώνει. Και μόνο που συζητάμε σοβαρά εν έτει 2023 αυτές τις μ@λ@κίες είναι από μόνο του θέμα επιθεώρησης.

  • Συμφωνώ 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, trolley είπε

ΚΟΥΙΖ - ΠΟΙΟ ΔΙΣΚΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο DIM

 

α) Κάποιον που ήδη έχει, για τη χαρά του να αγοράζεις βινύλιο.

β) Κάποιον που ο MGs ευχαρίστως θα έσπαγε, παρ' ότι συμφωνούν στην ανωτερότητα του αναλογικού ήχου.

γ) Κάποιον που ήδη έχει, αλλά έχει ξεχάσει ότι τον έχει.

δ) Έναν ελληνικό, για το ξεκάρφωμα.

ε) Το Hotter Than July, επειδή το βρήκε με εξώφυλλο που δεν έχει τσάκιση στη γωνία.

στ) Τίποτε απολύτως, άλλωστε το λένε βινυλιότσαρκα, όχι βινυλιοεπίσκεψη.

 

 

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου