Προς το περιεχόμενο

NPap Tests: Tape saturation plug ins


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Σιγά την φωνή. Αν θες να ακούσεις πραγματική φωνή εδώ είσαι. 

Μετά τους Manilla Road και Satan το είχα πάρει.Εχώ χαλάσει πάρτυ γενεθλίων με αυτό και Overkill fuck you.Οι πρώτες μου αποπειρες σαν dj με διπλό κασσετόφωνο,δεν μπορω να πώ οτί είχαν και μεγάλη επιτυχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μου είχε βγάλει την πρώτη μου.Αυτο μάλιστα,για τα τελειώματα μέν αλλά έχει κάνει την απόσβεση του.

 

Επεξεργασμένο από MGs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MGs είπε

Αυτο μου είχε βγάλει την πρώτη μου.Αυτο μάλιστα,για τα τελειώματα μέν αλλά έχει κάνει την απόσβεση του.

 

Κομματάρα. Και αυτός φωνάρα. 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική που ακούμε,πιστεύω έχει να κάνει με τα αρχέγονα ενστικτά μας,όπως ένα αρσενικό πουλι βγάζει ήχους για να προσελκύσει το θυληκό,ετσι και εμείς.Γι αυτό καμιά φορά τα λέω στον Μάνο.Κάνω 1 ώρα να τις μαζέψω και μου βάζει kreator και μας τις διώχνει.Μετά γυρνάμε σπίτι μοναχοί με το παπάκι και δέν μου μιλάει κι όλας.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ουτε μονο ψηφιακο μπορει να υπαρξει, διοτι απο προενισχυτες θα ξεκινησει και σε ηχεια θα καταληξει, ουτε μονο αναλογικο, διοτι στο ιντερνετ θα καταληξει οπως και να εχει.

 

 Τετοιο κολλημα ή το ενα ή το αλλο δεν υπηρχε, δεν υπαρχει και ουτε θα υπαρξει ποτε. Και αναλογικες κονσολες με ψηφιακα πολυκαναλα εδωσαν ΑΛΜΠΟΥΜΑΡΕΣ, και αναλογικα πολυκαναλα με ψηφιακα master recorders το ιδιο, καλα για ψηφιακους επεξεργαστες και synth δεν το συζηταμε, ολα τα 80ies και οχι μονο ειναι ΦΟΥΣΚΑ σε αυτα σε συνδυασμο με αναλογικα μηχανηματα , αναλογικοι επεξεργαστες στυλ compressors που καταληγουν σε ψηφιακες μιξεις παιζουν αβερτα, αναλογικες πηγες εχουν παμπολα ψηφιακα, και αναλογικους προενισχυτες ολα.

 

  Για αυτο υπαρχουν οι A/ D και οι D/ A converters, για να πηγαινουμε απο τον ενα κοσμο στον αλλον. Επειδη πλεον στην εποχη μας ΜΠΟΡΟΥΜΕ να μεινουμε, εστω μετα το σταδιο του προενισχυτη, αποκλειστικα σε ψηφιακο περιβαλλον, με τους φοβερους υπολογιστες του σημερα, δε σημαινει οτι μπορουσαμε να το κανουμε στο παρελθον.

 

 Μια χαρα λοιπον γινοταν η δουλεια με αναλογικο πολυκαναλο, αναλογικη κονσολα, ψηφιακους επεξεργαστες,ψηφιακα synth, και ψηφιακο mastering. Μια χαρα. Best of both worlds. Φυσικα τωρα, που γινονται ολα με το PC ειναι ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Αλλα αν τοτε μεναμε μονο στα αναλογικα, δε χρησιμοποιουσαμε δηλαδη τους ψηφιακους processors, θα ηταν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

 

 Analog<hybrid. Δε θελει και πολυ σκεψη για  να το καταλαβεις, το αναλογικο ειναι υποσυνολο του αθροισματος analog+ digital.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που είχαμε φτιάξει μια ωραία ατμόσφαιρα,μας γ@μησες πάλι Μανο.Πείτε μου τώρα,εγώ θα φταίω πάλι?

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MGs είπε

Φιλοι Μάνο,με την ίδια γλώσσα και χώρα αλλά με μεγάλες διαφορές.

 

 

 Τους ειχα δει στην περιοδεια του arise, επαιζαν τα κομματια ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ. Δεος.

 

 

 Κοιτα, δε θα κατσω να ακουσω thrash τωρα, αντε μια δυο φορες το εξαμηνο κανα κομματι. Αλλα ειναι ωραιο οταν εισαι πιτσιρικας να εχεις μια επαφη με μουσικη που διαμορφωνεται την ιδια εποχη. Δηλαδη το να βλεπεις μια μπαντα να εξελισσεται, να βλεπεις ας πουμε τους sepultura απο το ατεχνο του morbid visions να γινονται η γκρουπαρα του arise ειναι ωραιο. Μοιαζει σα να βλεπεις live ενα ποδοσφαιρικο αγωνα, δεν ξερεις ποια εξελιξη θα εχει και εχεις αγωνια, αν σου πω να δεις εναν αγωνα 30 χρονια μετα που ξερεις το αποτελεσμα θα ξενερωσεις.

 

 Βεβαια εμας μας εριξε η τυχη και η ατυχια να εξελισσοταν το thrash, αλλοι οταν ηταν νεοι παρακολουθησαν την εξελιξη των BEATLES, τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη, αδικη, δεν πειραζει, βλεπουμε τους σημερινους νεους που παρακολουθουν την εξελιξη της TRAP και παρηγοριομαστε, δοξα τω θεω λεμε.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου