Προς το περιεχόμενο

Πού έχετε τα τύμπανά σας για να μην ενοχλείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως παραακούγονται δυνατά τα pads από μόνα τους όταν τα χτυπάς? Κάποια sets πραγματικά είναι αρκετά θορυβώδη λόγω του υλικού κατασκευής των pads. Δεν συγκρίνονται φυσικά με την ένταση που έχουν τα κανονικά τύμπανα, αλλά ακούθγονται αρκετά δυνατά, και ιδιαίτερα σε άδειους χώρους παραακούγονται. 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μήπως παραακούγονται δυνατά τα pads από μόνα τους όταν τα χτυπάς? Κάποια sets πραγματικά είναι αρκετά θορυβώδη λόγω του υλικού κατασκευής των pads. Δεν συγκρίνονται φυσικά με την ένταση που έχουν τα κανονικά τύμπανα, αλλά ακούθγονται αρκετά δυνατά, και ιδιαίτερα σε άδειους χώρους παραακούγονται.

 

Όχι, δε νομίζω. Είναι mesh heads όλα έτσι κι αλλιώς. Η ίδια μου είπε ότι απ'έξω δεν ακούγεται, μόνο μέσα στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall-K λες να μη ξέρω πώς ακούγονται; Αφού έχω 🤣

 

Έχω ηχογραφήσει τον εαυτό μου, έχω βγει απ'έξω και έχω βάλει άλλον να παίζει μέσα.

Επίσης έχω δει βιντεάκια ακόμα και πώς ακούγεται σε δίπλα δωμάτιο, και σε κάτω όροφο - πριν και μετά από πλατφόρμα.

 

Το πρόβλημα παραμένει, ένα ηλεκτρικό κιτ στο ισόγειο ενοχλεί τη γιαγιά στον 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex Raptakis είπε

 

Μένω Αθήνα, Νέο Κόσμο για την ακρίβεια.

 

 

 

Σε ρωτάω γτ είχα ακούσει πριν λίγα χρόνια για ένα συγκρότημα κατοικιών στο Πειραιά που άφηνες το σετ σου σε δωμάτια κ πλήρωνες κάτι τύπου 50ε το μηνα

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noe13 είπε

Σε ρωτάω γτ είχα ακούσει πριν λίγα χρόνια για ένα συγκρότημα κατοικιών στο Πειραιά που άφηνες το σετ σου σε δωμάτια κ πλήρωνες κάτι τύπου 50ε το μηνα

 

Ναι υπάρχει αυτό, και στον Πειριαά, και στο κέντρο, μόνο που δεν είναι 50, είναι 200 για μικρό δωμάτιο που με το ζόρι χωράει ένα "μεγάλο" σετ. Παίζει μια δίκασση πχ να μη χωράει.

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε

@Waterfall-K λες να μη ξέρω πώς ακούγονται; Αφού έχω 🤣

Αυτοί που διαβάζουν όμως δεν έχουν, οπότε τώρα μια ιδέα του πως μπορεί να ακούγονται την πήραν. Έχουν περάσει και τέτοια από τον κάτω όροφο, τα άκουγα στον δεύτερο και μετά με άκουγε ο αδερφός μου.😛

Ώσπου έφτιαξε room-in-room και ησυχάσαμε. 😴

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή δέν είναι γιαγιά,αλλά labrador εκπαιδευμένο να βρίσκει ανθρώπους μετά απο σεισμούς.

Που μου ακούει ηλεκτρονική ντράμς 2 ορόφους κάτω.

Επεξεργασμένο από MGs
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
2 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Η πλατφόρμα είναι αυτή του Thomann. Δε βρίσκω λόγο να μη δουλεύει. Επάνω της έχει ένα χαλί, και από κάτω της έχει ένα playmat (αυτό το μαλακό για μωρά) και τέρμα κάτω έδαφος-puzzle, αυτό που έχουν οι παιδότοποι ή οι σχολές πολεμικών τεχνών. Τι μπορεί να πάει λάθος?

 

Αν λειτουργεί η πλατφόρμα, τότε ήχο ακούει η γιαγιά.

Αν το ακούει όταν μαγειρεύει, πάει απο τον φωταγωγό.

Κλείσε πόρτες, παράθυρα προς τα εκεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Κλείσε πόρτες, παράθυρα προς τα εκεί.

 

Είναι όλα πάντα κλειστά, πόρτες παράθυρα. Ακόμα και το παραθυράκι του μπάνιου έκλεινα κάποια στιγμή αλλά πάλι μου κανε παράπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου