Προς το περιεχόμενο

Πού έχετε τα τύμπανά σας για να μην ενοχλείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
9 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

 

Είναι όλα πάντα κλειστά, πόρτες παράθυρα. Ακόμα και το παραθυράκι του μπάνιου έκλεινα κάποια στιγμή αλλά πάλι μου κανε παράπονα.

Απο αυτό να φοβάσαι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μάλλον στερεόφερτο είναι. 
τέτοια παλιά σπίτια δονούνται και εύκολα λόγω κατασκευής. 
 

η μόνωση θέλει μάζα και sealing.

 

εχω δει παρόμοιο σπίτι και οι τοίχοι δεν ήταν όπως τους ξέρουμε, ένα σωρό κενά είχε. 
 

 

 

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μας ρε φίλε με την τρελογρια. Εμείς παίζουμε πανκ με νταούλι και κανονικά τύμπανα και ενισχυτές τέρμα και δεν μας έχει πει ποτέ κανένας τίποτα. Υπόγειο στον Άγιο Δημήτριο χωρίς καμία μόνωση. Κάτι αυγοθηκες έχουμε βάλει. 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Άσε μας ρε φίλε με την τρελογρια. Εμείς παίζουμε πανκ με νταούλι και κανονικά τύμπανα και ενισχυτές τέρμα και δεν μας έχει πει ποτέ κανένας τίποτα. Υπόγειο στον Άγιο Δημήτριο χωρίς καμία μόνωση. Κάτι αυγοθηκες έχουμε βάλει. 

 

Και καλά το κάνετε! Στην Κρήτη έπαιζα σε υπόγειο με κανονικό ακουστικό κιτ και πάλι είχα μια γιαγιά που κατέβαινε κάτω και μου λεγε ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ (στις 7 το απόγεμα).

 

Σίγουρα πρέπει να αλλάξω σπίτι, αλλά νομίζω λίγο-πολύ όλοι ξέρετε τι γίνεται με τα σπίτια στις μεγάλες πόλεις, ειδικά στην Αθήνα. Τώρα δίνω 375 για 46τμ σε σπίτι του 50. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Σου λέει ψέματα. Τίποτα δεν ακούει. Απλά γνωρίζει οτι παίζεις τύμπανα και πατάει πάνω σε αυτό για να σου τη λέει. Εγώ προτείνω να την ρωτήσεις αν σε άκουγε χτες κατα τις 4 το απόγευμα (που δεν έπαιζες στ'αλήθεια) να δούμε τί θα σου πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Εγώ προτείνω να την ρωτήσεις αν σε άκουγε χτες κατα τις 4 το απόγευμα (που δεν έπαιζες στ'αλήθεια) να δούμε τί θα σου πεί.

Και αν τον διορθώσει λέγοντας του "δεν θυμάσαι καλά νεαρέ, στις 7:12 μμ άρχισες να παίζεις", τότε τι κάνει?🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Σου λέει ψέματα. Τίποτα δεν ακούει. Απλά γνωρίζει οτι παίζεις τύμπανα και πατάει πάνω σε αυτό για να σου τη λέει. Εγώ προτείνω να την ρωτήσεις αν σε άκουγε χτες κατα τις 4 το απόγευμα (που δεν έπαιζες στ'αλήθεια) να δούμε τί θα σου πεί.

 

Κάποια στιγμή ρώτησα έναν που μένει δίπλα της, και αυτός στον 3ο. Πολύ ευγενικός άνθρωπος, μου είπε, καααατι ακούγεται αλλά βάζω λίγο μουσική στον υπολογιστή και δε με ενοχλεί.

 

Η γιαγιά μου λέει ότι της κάνουν συνέχεια παράπονα και άλλοι (γιατί εκτελεί χρέη διαχειριστή), αλλά είναι ευγενικοί και δε μου το λένε. Αντιθέτως λέει εγώ δεν έχω καθόλου φιλότιμο και δεν θα πρεπε να το κάνω σε πολυκατοικία αυτό.

 

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Και αν τον διορθώσει λέγοντας του "δεν θυμάσαι καλά νεαρέ, στις 7:12 μμ άρχισες να παίζεις", τότε τι κάνει?🤔

 

Το χει πει. Πάνω στο παράπονο της λέω, μα δεν παίζω ποτέ ώρες κοινής ησυχίας. Τότε μου είπε, προχτες έπαιζες μέχρι τις 10+ το βράδυ), ενώ έπαιζα μέχρι τις 9:30 ξερω γω, που και πάλι δεν ήταν ώρα κοινής ησυχίας.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To ότι δεν ενοχλούνται στον 2ο και ενοχλείται στον τρίτο, μάλλον με κάνει να πιστέυω ότι η κυρία του 3ου είναι "περίεργη".

Χρησιμοποίησε την μέθοδο των Βενετών .

Τον δόλο.

Κάντη "φίλη σου΄". Μια 2 εξυπηρετήσεις, καμία διευκόλυνση.....και πιστεύω θα στρώσει. 😆

Be a Gentleman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, LK είπε

Κάντη "φίλη σου΄". Μια 2 εξυπηρετήσεις, καμία διευκόλυνση.....και πιστεύω θα στρώσει. 😆

Be a Gentleman.

 

Τι "θυσίες" κάνουμε για την τέχνη...🥰

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Grey είπε

 

Τι "θυσίες" κάνουμε για την τέχνη...🥰

Μπα εμένα δεν με πειράζει.

Έχω άριστες σχέσεις με τις λίγο μεγαλύτερες ηλικίες κυριών.....από δημοσίους υπαλλήλους , μέχρι γειτόνισσες , πάντα γίνεται η δουλειά και με συμπαθούν και αυτές.😄

Με τις μικρότερες ηλικίες γυναικών είμαι σκληρός και αμείλικτος 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου