Προς το περιεχόμενο

Πού έχετε τα τύμπανά σας για να μην ενοχλείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Ερώτηση. Η κάσα είναι φυσική ή ηλεκτρονική;

 

Ηλεκτρονικά είναι όλα. To kick module είναι το Roland KD-9

image.thumb.jpeg.42a7aadeecc62ea778abb0e62285b7ee.jpeg

 

1 ώρα πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Θες να κανονίσω για ένα διαμέρισμα στη Νέα Φιλαδέλφεια; Έχεις ιδιαίτερο λόγο να πρέπει να είσαι εκεί;

 

Είμαι ανοικτός, εξαρτάται βέβαια από το διαμέρισμα, μέγεθος, πόσο ανακαινισμένο είναι, και εννοείται η τιμή...

 

Ιδιαίτερο λόγο να μείνω δεν έχω, πέραν του ότι έχω το ωδείο (Lab που μπορώ να πάω σε άλλο φαντάζομαι), και το γυμναστήριο που έχω πληρώσει όλο το χρόνο και στα δύο (μέχρι καλοκαίρι).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Ηλεκτρονικά είναι όλα. To kick module είναι το Roland KD-9

Ούτε καν mesh δεν έχει. Έχει δόνηση / κρότο από το πεντάλ και από το pad (βάση). Για μένα είναι ο νούμερο ένα υπαίτιος.

Δοκίμασε αυτό που σου είπα πιό πάνω απλά για επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Καλό είναι να παίξει κάποιος στα τύμπανά σου και να πας εσύ ο ίδιος να ακούσεις. Να "δεις" τι ακούγεται στον χώρο της και κατ'επέκταση τι φτάνει μέχρι εκεί.

Αυτό.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα noise eater της roland ισως βοηθουσαν αλλα ουτε αυτα εχουν καποιο διαγραμμα για την αναμενομενη ηχομειωση. Ειναι λοιπον λιγο τζογος. Το μονο καλο ειναι οτι εχουν σχεδιαστει απο την ιδια εταιρεια και ισως εχει ληφθει υποψη η φυση της πηγης.

 

Σιγουρα εαν κανεις ενα τεστ οπως αναφερθηκε θα εντοπισεις την πηγη του κακου (λογικα θα ειναι τα πεταλια αλλα μπορει να βγαλεις κι αλλα συμπερασματα)

Επισης επιμενω οταν μπορεσεις μετρησε την υποχωρηση της πλατφορμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Ούτε καν mesh δεν έχει. Έχει δόνηση / κρότο από το πεντάλ και από το pad (βάση). Για μένα είναι ο νούμερο ένα υπαίτιος.

Δοκίμασε αυτό που σου είπα πιό πάνω απλά για επιβεβαίωση.

 

Δεν του φαίνεται από τις εικόνες, αλλά εκεί που χτυπάει ο κόπανος είναι όντως μαλακό mesh.

 

Επίσης έχω δοκιμάσει να βάλω πετσέντες και σφουγγάρια σε αυτό το σημείο, και πλέον παίζω με Mesh head beater. Και πάλι παράπονα.

Επεξεργασμένο από Alex Raptakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

πλέον παίζω με Mesh head beater. Και πάλι παράπονα.

Αυτο κοβει αλλο πραγμα

Επεξεργασμένο από methylene blue
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LK είπε

To ότι δεν ενοχλούνται στον 2ο και ενοχλείται στον τρίτο, μάλλον με κάνει να πιστέυω ότι η κυρία του 3ου είναι "περίεργη".

 

13 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Η γιαγιά μου λέει ότι της κάνουν συνέχεια παράπονα και άλλοι (γιατί εκτελεί χρέη διαχειριστή), αλλά είναι ευγενικοί και δε μου το λένε.

Και όμως υπάρχουν άνθρωποι σε πολυκατοικίες που ενοχλούνται αλλά δεν μιλάνε γιατί δε θέλουν να τσακωθούν και υπομένουν τη φασαρία. Η γιαγιά είναι η διαχειρίστρια και μίλησε εκ μέρους των υπολοίπων, δε σημαίνει ότι ενοχλείται μόνο αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
23 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

 

Δεν του φαίνεται από τις εικόνες, αλλά εκεί που χτυπάει ο κόπανος είναι όντως μαλακό mesh.

Όχι, δεν είναι mesh, από πίσω είναι συμπαγές υλικό.

 

23 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Επίσης έχω δοκιμάσει να βάλω πετσέντες και σφουγγάρια σε αυτό το σημείο,

Δεν θα σου κάνουν διαφορά σε αυτό που θέλεις.

 

23 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

και πλέον παίζω με Mesh head beater. Και πάλι παράπονα.

Δεν υπάρχει αυτό, μην ξοδεύεις τον χρόνο σου άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπόθεση εργασίας: Θα μπορούσε κάποιος να παίξει και εσύ να πας στον τρίτο και ακούσεις τι ακούει η κυρία - παράλληλα με τη δική της εκδοχή;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Υπόθεση εργασίας: Θα μπορούσε κάποιος να παίξει και εσύ να πας στον τρίτο και ακούσεις τι ακούει η κυρία - παράλληλα με τη δική της εκδοχή;

 

Ναι κάποια στιγμή ήταν να το κάνω αλλά δεν έχει τύχει να βρω άτομο να είναι στο σπίτι μου και να ανέβω εγώ πάνω.

13 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Δεν υπάρχει αυτό, μην ξοδεύεις τον χρόνο σου άδικα.

 

Το mesh beater είπα να το δοκιμάσω για καλύτερο bounce στο module, όχι για τους κραδασμούς. Όχι ότι έχω δει διαφορά αλλά γουατέβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου