Προς το περιεχόμενο

Roland service


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιθέτως η (για μένα αδικαιολόγητη) επίθεση σου με πείραξε περισσότερο.

 

Εεεε, τι να κάνουμε φίλε μου... άνθρωποι είμαστε και εμείς... αγανάκτησα.. του λένε του ανθρώπου τι πρέπει να κάνει για να δει λύση... και αυτός απαντά με καχυποψία και παραδοπιστία... είναι προσβλητικό όπως και αν το δεις... αφήνοντας τους υπαινιγμούς του για προστασία οικονομικών συμφερόντων και τις ειρωνείες του για τα μέλη του φόρουμ...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Δηλαδή περιμέναμε τον dimedime για να κονομήσουμε!

 

Οι ανακρίβιες που λέει είναι τεράστιες.

 

Ο Σώτος πχ δεν ήταν ποτε μαγαζάκι ο άνθρωπος... Αντιπρόσωπος πολλών αξιόλογων εταιριών ήταν και είναι. Της Tech21, της Martin, της Voodoolabs και δεν συμμαζεύεται...

 

Αν είχε κάνει τον κόπο να ρίξει μια ματιά στη σελίδα με τους αντιπρόσωπους, θα το έβλεπε. http://www.sonstage.gr

 

Η ημιμάθεια γεννά πολλές πονηρές ιδέες.

 

Ζηταει βοήθεια.

Του προτείνουμε.

Μας ρίχνει λάσπη.

 

Το αν γελάει με την επισκεψιμότητα του Noiz, δικό του καπέλο. Καλύτερα λοιπόν να πάει στους 100-200 που συχνάζει. Εμείς με 3.499 μια χαρά είμαστε.

 

Και μη μου πείτε ότι είμαι αυστηρός.

Το Noiz και ο κοσμος του δηλαδή πρέπει να ανέχεται τέτοιες επιθέσεις στα καλά καθούμενα από κάποιον ημιμαθή που δεν μπορεί να ξεχωρίσει την έννοια αντιπρόσωπος και ντήλερ και τα χώνει κατα της αξιοπρέπειας μας χωρίς ίχνος σεβασμού;

Όχι κύριε! Δεν δικαιούσε να συμμετέχεις εδώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος!

Εχουμε ξεφυγει εντελος.Εδω μεσα λεμε αποψεις.Ειτε ειναι 3500 ατομα ειτε ειναι μονο ενας (μονολογος).Αν αυτο ειναι κατακριτεο,ΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου.

Απ'οτι καταλαβα ο φιλος yameth ειναι σε καποια εταιρια και υποστηριζει τα συμφεροντα των εταιριων.Καλα κανει σαν υπαλληλος,αλλα...οταν καποιος ειναι ψαγμενος πολλα χρονια μην προσπαθεις να του επιβαλλεις την αποψη σου.Δυστυχως στον γραπτο λογο πολλα παρεξηγουνται αλλα μην λεμε και ημιμαθεις ανθρωπους που δεν γνωριζουμε.Μπορει ο οποιοςδηποτε εδω μεσα να ειναι τοσο ψαγμενος οσο κανεις γι'αυτο ας μην λεμε μεγαλες κουβεντες.Μονο αποψεις χωρις να κρινουμε τους αλλους.Εκτος αν θελετε συναντηση για να γινει διαλογος σε προσωπικο επιπεδο.Αυτα απο μενα.

Βαλτε τωρα μεσα τα μαχαιρια χεχε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑ. Αν δεν κάνω λάθος αποκαλέσανε τον Ανθρωπο με την Χρυσή Μάσκα που κανένας δεν εχει δεί το προσωπό του, τον YAmeth υπάλληλο εταιρίας που εχει ανάγκη να υπεραπίζεται συμφέροντα!!!!!

 

 

Χ:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

(OF TOPIC)!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αγαπητέ pliktro υπέδειξα επίσημες απαντήσεις με copy / paste από τα site των επισήμων αντιπροσώπων ή εταιριών.

Τίποτα παραπάνω.

 

Γιατί άλλο να λες το μακρύ και το κοντό σου αόριστα, απαξιώνοντας μηδενιστικά ότι υπάρχει γύρω σου, (έτσι κι αλλιώς ποιός σε ξέρει...) και άλλο να απαντάς υπεύθυνα με αναφορές στις πηγές σου.

 

Προφανώς η λάσπη και το μυστρί σου είναι πολύ εύκολα στη χρήση...

 

Με κατηγορείς ότι προωθώ συμφέροντα άλλων μέσα στο δικό μου site.

 

Τόσα πολλά μου δίνουν, που ούτε διαφήμιση δική τους δεν έχουμε.

Και ναι, είναι γεγονός ότι κάνω παράλληλες δουλειές για να συντηρώ αυτό το βήμα που εσύ λες τη γνώμη σου.

 

Θα μιλήσεις εσύ κρυμμένος στην ανωνυμία σου, από την πολυθρόνα του σπιτιού σου για το Noiz...

 

Το Noiz που έχει γίνει κόκκινο πανί στους έλληνες αντιπροσώπους επειδή κρατάει ουδέτερη στάση και λέει "τα του καίσαρως τω καίσαρι" εκεί που πρέπει.

 

Πότε έγινε αυτό πριν;

Ο ειδικός τύπος και τ' άλλα site χαϊδεύουν τα αυτιά των εμπόρων.

Και μόλις τώρα σιγά-σιγά τολμούν να ανοίγουν σχετικά θέματα... αφού το Noiz έχει πληρώσει το ανάλογο κόστος.

 

Γι αυτό το παρακολουθούν όλοι φίλε μου.

Γιατί με την ανεξάρτητη φωνή του έχει αλλάξει καταστάσεις που ήταν δεδομένες.Πολύ πριν εσύ το ανακαλύψεις.

 

Γράφουν οι δυσαρεστημένοι πελάτες.

Διαβάζουν οι αντιπρόσωποι και βλέπουν τι γίνεται στην αγορά.

Όσοι είναι σε θέση να καταλάβουν το έχουν εκμεταλευτεί και διόρθωσαν πολλά προς όφελος δικό τους και των πελατών τους.

 

Το Noiz δεν είναι γκέτο δυσαρεστημένων καταναλωτών.

Είναι ανοιχτό σε όλους.

 

Το μόνο κακό δυστυχώς είναι ότι δεν συμμετέχουν όλοι όσοι θα'πρεπε ενεργά. Ακόμα...

Μακάρι να γίνεται διάλογος μεταξύ καταναλωτών και εμπόρων.

Αυτό είναι το ζητούμενο εδώ.

Γιατί έτσι λύνονται τα προβλήματα.

Όχι με μονόλογο, ούτε με λάσπη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω είναι να μου πει κάποιος εάν ξέρει τα ανεπίσημα service για roland.

 

αυτός που θα πάει για επισκευή εκεί αναλαμβάνει την ευθύνη κ το ρίσκο της απόφασης. έχοντας υπόψη αυτό' date=' η απάντηση στην ερώτηση "που να πάω για service το roland" μπορεί να είναι οποιαδήποτε. έτσι ο yameth πολύ σωστά υπέδειξε την επίσημη αντιπροσωπεία και ο pliktro επίσης πολύ σωστά υπέδειξε ένα κατάστημα χωρίς εξουσιοδότηση όπου έκανε επισκευή.

 

Απ'οτι καταλαβα ο φιλος yameth ειναι σε καποια εταιρια και υποστηριζει τα συμφεροντα των εταιριων.

 

είναι αδύνατο να εντοπίσω οπουδήποτε στα λεγόμενα του yameth κάτι που να αποδεικνύει είτε ότι είναι είτε ότι δεν είναι υπάλληλος της x εταιρείας. προσωπικά δε με νοιάζει γιατί όπως κ οι περισσότεροι χρήστες περνάω τις πληροφορίες που διαβάζω από το δικό μου φίλτρο υποψίας κ ορισμένες φορές καχυποψίας. όταν κατηγορείς όμως, πρέπει να είσαι σαφής κ με επιχειρήματα.

 

θα μου φαινόταν ανεύθυνο και πολύ πιο ύποπτο εάν o administrator του forum έλεγε κάτι του τύπου "θα το πας στο τάδε μαγαζάκι και θα στο κάνει τζιτζί" αντί να προτείνει το επίσημο service.

 

θα ήθελα να σχολιάσω ότι το 3500 είναι ένα σημαντικό νούμερο που δείχνει τη δημοτικότητα του forum αλλά από μόνο του δεν είναι κριτήριο ποιότητας κ αξιοπιστίας του περιεχομένου του. από την άλλη είναι εξαιρετικά μειωτικό κ ισοπεδωτικό να σε συγκρίνουν με το tsonta.gr. ο κύριος dimedime όσα χρόνια κ να βρίσκεται στο χώρο και όσες γνώσεις και να διαθέτει δε του δίνουν το δικαίωμα να αποδίδει τόσο εύκολα χαρακτηρισμούς. όπως και να έχει τέτοιες βρισιές απασχολούν το πολύ 10 δευτερόλεπτα.

 

+1 στα καίρια σχόλια του boukaw7

 

edit: διόρθωση λόγω παράφρασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον:Το μακρυ και το κοντο δεν το λεω εγω μιλαω παντα με προσωπικη πειρα.

2ον:Εγω δεν αντεκρουσα τα λεγομενα σου αλλα εσυ τα δικα μου.

3ον:Ο κυριος Χναρακης δεν εστειλε καποιο e-mail σε μενα αλλα σε σενα αρα δεν εχω τιποτα να πω πανω σ'αυτο.

4ον:Ειναι προσβλητικο να λες "Προφανώς η λάσπη και το μυστρί σου είναι πολύ εύκολα στη χρήση...".Αλλα αυτο ειναι το επιπεδο σου.

5ον:Λασπη δεν εριξα πουθενα και σε κανεναν μονο την αποψη μου ειπα.

6ον:Εχεις καθε δικαιωμα να εισαι προβατο και να ακολουθεις χωρις να ανοιγεις τα ματια σου.Εγω δεν ακολουθω.Εστειλες με copy/paste τις πληροφοριες απο τα επισημα site που σημαινει οτι μεταφερεις την υποκειμενικη αποψη των εταιριων που μεσα απο τις ιστοσελιδες τους υποστηριζουν τα συμφεροντα τους που ειναι και λογικο.Παιρνω προσφορες και τις αξιολογω.Τωρα εσυ ακολουθησε τυφλα σαν προβατο αυτα που λενε οι εταιριες.Πιστεψε με και στον Στολλα (Πατρα,Καλαματα και Θεσ/νικη)και στο Bon Studio και στο Νακα αλλα και στον Διαμαντοπουλο εχω γνωστους.Βλεπεις οι περισσοτεροι πωλητες ειναι κατα βαση μουσικοι.Και ξερω ουτε σε σεμιναρια πηγαινουν ουτε την τυφλα τους δεν ξερουν στο service.

7ον:Οσο για την ανωνυμία μου "το οποιο ισχυει και για σενα" οτι ωρα θελεις μου στελνεις PM,κανονιζουμε συναντηση και το ξεκαθαριζουμε.

Λυπαμαι ομως δεν θα ξαναμπω στον κοπο να απαντησω γιατι εχουμε ξεφυγει τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο το γεγονος οτι μιλάς σχετικά προσβλητικά νομιζω οτι τα παρα λές κιολας.... Σχετικά με την ανωνυμία για προσεξε καλυτερα στο about us...Ολοι ξερουμε ποιος ειναι ο yameth...

 

Σχετικά με την διαφημιση...να εισαι σιγουρος οτι οσα χρονια παρακολουθώ το forum υπηρχαν πολύ σκληροί κανονες περι διαφημισης στα post...και οπως θα φανταζεσαι ο ιδιος...το target group τον εταιρειων μουσικών οργανων βρισκεται εδώ....Πόσα pop up εχεις δεί...και ποσα μελη να κιτρινιζουν τα topics...?...Μηπως αυτό σε βαζει σε υποψιες για την αντικειμενικότητα του forum?

 

Απο οτι φαινεται η σχεση που εχεις με το noiz ειναι μικρή (λόγω της μικρής "διαμονής") και πιθανα αυτα που λές να τα λές λίγο ακριτα....Μαλλον το θεμα εχει ξεφυγει λιγο...Απλά καλά ειναι να λεμε καποια πραγματα σωστα ειδικά για την 'ηθική ακεραιότητα' του site και κατ επεκταση του admin..

 

Φιλικά....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου