Προς το περιεχόμενο

MAC vs PC


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

marathon,επαγγελματίας φαίνεται οτι δεν είσαι όμως...

 

έχεις ωραία ατμοσφαιρικά κομμάτια

έχεις ωραία αισθητική

παίζεις ωραία κιθάρα

ξερεις τι θες να κάνεις στο κομμάτι (έχεις άποψη στο κομματι δλδ)

και γενικά... μ'αρέσεις :D

 

μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προφανώς και αυτό προσπαθώ να πώ από την αρχή της ημέρας και διαφωνούσα με τον Wow!. Αναγκαστικά πρέπει να έχεις λίγες γνώσεις υπολογιστή εάν θέλεις να παίξεις σπίτι σου μουσική αλλά άλλη η τέχνη του μουσικού και άλλη του ηχολήπτη-mixer πείτε το όπως θέλετε....και έχω επιλέξει να είμαι μουσικός (έστω και ερασιτέχνης). Γι αυτό Garageband και πάλι Garageband...με αφήνει να παίξω μουσική. Και φίλε johnnyk να σου πώ και κάτι άλλο? Είμαι 48 χρόνων δεν με ενδιαφέρει να γίνω επαγγελματίας...μου αρκεί που είμαι level 24 στο solo στο Warcraft!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άντε αύριο πάλι, πάω σπίτι μου να ΠΑΙΞΩ ΜΟΥΣΙΚΗ όχι να ΣΥΝΔΕΩ ΚΑΛΩΔΙΑ......lol ευχαριστώ μάγκες για την παρέα σήμερα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....Είμαι 48 χρόνων δεν με ενδιαφέρει να γίνω επαγγελματίας...μου αρκεί που είμαι level 24 στο solo στο Warcraft!!!!

 

 

Μάλλον αυτό το Warcraft είναι για μεγάλους γιατί εγώ δεν το έχω υπόψη μου.... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

kilon και mechmg93 ευχαριστώ για την ενημέρωση. Βασικά, (πριν δω τις απαντήσεις σας) πήρα τηλέφωνο για να δω αν υπάρχει διαθέσιμο και ο "πωλών" μου είπε το ίδιο με εσάς.

Να περιμένω δηλαδή μέχρι το φθινόπωρο γιατί θα υπάρξει ριζική αναθεώρηση αυτής της κατηγορίας με νέους επεξεργαστές κλπ.

 

 

 

(Κάτσε να ανοίξω το garageband να παίξω λίγο με τα κουμπιά :lol: :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι οτι οι καινούργιοι iMAC θα είναι καλύτεροι για τα ίδια λεφτά. Αυτό αρκεί. Η αναβάθμιση σε QUAD CORE δεν είναι σίγουρη προφανώς αλλά σίγουρα μια αναβάθμιση στον επξεργαστή θα υπάρξει.

 

Γιατί όχι λαπτοπ ?

 

1)Μεγαλύτερη θερμότητα

 

2) μικρότερη διάρκεια ζωής' date=' (λόγω θερμότητας κυριώς)

 

3) μεγαλύτερο κόστος αντικατάστασης ανταλακτικών.

 

4) Κακή στάση σώματος , λόγω ενσωμάτοσης πληκτρολογίου με οθόνη, (είμαι 1,87 και έχω πρόβλημα με την στάση σώματος , μέση πλάτη αυχένα, όχι κάτι σοβαρά απλέ ενοχλήσεις)

 

5) μικρότερη οθόνη.[/quote']

 

1.σωστό,ειδικα τα προ

2.πόσο χρόνο έχεις σκοπο να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου? 8O

3.λάθος

4.τι να σου πω,τα θέματα υγείας πρώτα αλλά μπορεις να το δουλεύεις με εξωτερικό πληκτρολόγιο και οθόνη (2 screens are better than one)

5.βλέπε 4.

6.πόρτες? τις ίδιες ακριβώς

 

1. Φορητός με μεγάλη οθόνη= μεγάλη θερμότητα= αρχήστευση κυκλωμάτων= πέτα των στα σκουπίδια μετα απο μερικά χρόνια.

 

2. Δεν με χαλάει και μια δεκαετία , μιας και πιστεύω οτι οι υπολογιστές έχουν σπάσει πια το φράγμα τις φαντασίας. Γιατί με Core DUO= ένα υπολογιστή που με καλύπτει και θα με καλύπτει για πάρα πολυ καιρό ακόμα. Ο ερχομός των Core DUo εξασφάλισε οτι όλα μπορείς να τα κάνεις μεσω soft και να σου μείνει και επεξεργαστηκή ισχύη. Δεν είμαι πια φαν τις αναβάθμισης και μοντερνισμού, αντέ να πώ και QUAD CORE πολύ δυσκολα όμως φαντάζομαι ότι για την επόμενη δεκαετία θα χρειαστώ κάτι παραπάνω. Συμφωνω με τον φίλο marathon υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις με ένα παλιο υπολογιστή. Και ειδικά αν υπάρχει και εξωτερικό hardware. ΠΧ το MOTIF έχει κατεβάση την επεξεργασηκη απαίτηση απο το 80% στο 10% μιας και ότι εκεγε τον επεξεργαστη μου τωρα γίνεται αποκλειστικα στο μοτίφ. Τι να τον κάνω τον πανίσχυρο επξεργαστή , περα βέβαια απο τι δεν θέλω να π΄ρω μούφα στα 1500 ευρώ.

 

3. Αν έχουν την λογική laptop δηλαδή τα πάντα το ένα κολημένο πάνω στο άλλο , δηλαδή ένα πράγμα να θές να αλλάξεις πρέπει να τα αλλάξεις όλα τοτε τρέχα γύρευε. Εχω εμπειρεία παρόμοια με laptop HP και multirama . Αλλά απο τι ξέρω το iMAC δεν είναι έτσι και μπορεί και ευκολα να αναβαθμιστεί και να επισκευαστεί, αν είναι έστι και το macbook έχει καλός αν και πολύ το αμφιβάλω.

 

4. Ε αν είναι να μπώ σε τέτοια έξοδα , άχρηστο θα μου είναι .Πάω iMAc που είναι σχεδόν φορητός.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kilon και mechmg93 ευχαριστώ για την ενημέρωση. Βασικά' date=' (πριν δω τις απαντήσεις σας) πήρα τηλέφωνο για να δω αν υπάρχει διαθέσιμο και ο "πωλών" μου είπε το ίδιο με εσάς.

Να περιμένω δηλαδή μέχρι το φθινόπωρο γιατί θα υπάρξει ριζική αναθεώρηση αυτής της κατηγορίας με νέους επεξεργαστές κλπ.

 

 

 

(Κάτσε να ανοίξω το garageband να παίξω λίγο με τα κουμπιά :lol: :lol: :lol: :lol: )[/quote']

 

Είδε τι καλά παιδιά είναι οι πωλητές μερικές φορές. Προστατεύουν τον πελάτη. Μπράβο εξελίξεις ίσως να υπάρχει ελπίδα για το ελληνικό εμπόριο.

 

Περίμενε φιλαράκι μαζί θα πάμε να τους πάρουμε :D

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
....

Είδε τι καλά παιδιά είναι οι πωλητές μερικές φορές. Προστατεύουν τον πελάτη. Μπράβο εξελίξεις ίσως να υπάρχει ελπίδα για το ελληνικό εμπόριο.

 

Περίμενε φιλαράκι μαζί θα πάμε να τους πάρουμε :D

 

 

Το πολύ θετικό είναι ότι δεν ήταν απλά ένας πωλητής....ήταν ο ίδιος ο επιχειρηματίας .....

 

Από την άλλη .... με την κίνησή του αυτή, (χωρίς κόστος γι αυτόν) εξασφάλισε ότι θα συνεχίσει να με έχει πελάτη....

 

Είναι απλή λογική επιχειρηματικότητας..... κι όμως κάποιοι επιχειρηματίες ούτε αυτό δεν μπορούν να παρακολουθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμη απο http://www.insanelymac.com σχετικα με τους καινουργιους iMAC

 

"iMacs

Dear oh dear, the poor old iMac has been starved of an update since last September. Rumours are abound of an entirely new, aluminium-wrapped enclosure just around the corner, combined with an all-new keyboard to boot.

 

AppleInsider speculates that the new keyboard will be a very slim affair, drawing upon the current 13" MacBook's low-profile keys - here's hoping Jonathan Ive & co. aren't about to ship us a laptop keyboard with our new iMacs in the name of cool aesthetics, but knowing Apple we're sure they'll achieve the perfect balance.

 

As Apple moves away from the gloss white plastics, we can also expect to see this new aluminium iMac to benefit from an enclosure just 2" thick according to ThinkSecret - a hefty bit of bulk shed compared to the current 17" iMac's 6.8" depth and the 24" mother's 8.1" depth.

 

Specs-wise, given the iMac's similar architecture with the MacBook Pro's, it is fair to expect speeds of 2.4GHz, possibly 2.6GHz if the recently shipping Intel Core 2 Extremes are implemented. Current launch date expectations are a July/August timeframe which would coincide with the annual iLife update, so expect iLife '07 to be bundled too.

"

Για να δούμε τι θα δούμε!!!!

 

http://www.insanelymac.com/

http://www.appleinsider.com/articles/07/07/09/next_gen_imacs_to_bundle_new_apple_keyboard.html

http://www.thinksecret.com/news/0707imac.html

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου