Προς το περιεχόμενο

MAC vs PC


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι οτι οι καινούργιοι iMAC θα είναι καλύτεροι για τα ίδια λεφτά. Αυτό αρκεί. Η αναβάθμιση σε QUAD CORE δεν είναι σίγουρη προφανώς αλλά σίγουρα μια αναβάθμιση στον επξεργαστή θα υπάρξει.

 

Γιατί όχι λαπτοπ ?

 

1)Μεγαλύτερη θερμότητα

 

2) μικρότερη διάρκεια ζωής, (λόγω θερμότητας κυριώς)

 

3) μεγαλύτερο κόστος αντικατάστασης ανταλακτικών.

 

4) Κακή στάση σώματος , λόγω ενσωμάτοσης πληκτρολογίου με οθόνη, (είμαι 1,87 και έχω πρόβλημα με την στάση σώματος , μέση πλάτη αυχένα, όχι κάτι σοβαρά απλέ ενοχλήσεις)

 

5) μικρότερη οθόνη.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί όχι λαπτοπ ?

Μεγαλύτερη θερμότητα

 

μικρότερη διάρκεια ζωής' date='

 

μεγαλύτερο κόστος αντικατάστασης ανταλακτικών.

 

Κακή στάση σώματος , λόγω ενσωμάτοσης πληκτρολογίου με οθόνη, (είμαι 1,87 και έχω πρόβλημα με την στάση σώματος , μέση πλάτη αυχένα, όχι κάτι σοβαρά απλέ ενοχλήσεις)

 

μικρότερη οθόνη.[/quote']

...και λιγότερες πόρτες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μιλάμε για αρχαιολογία' date='πιο παλιοι επεξεργαστές και απο τους amd duron!!! κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και ξεφορτώσου την σαβούρα!"

Αγαπητέ φίλε johnnyk πάμε στοίχημε ότι εγώ με την αρχαιολογία ίσως να κάνω και περισσότερα πράγματα απ?ότι κάνεις με το σύγχρονο pcάκι σου (όπτε θές σε κερνάω μπύρες και σου δείχνω). Δεν κάνει η ρακέτα τον παίκτη αλλά οι ώρες πτήσεις...απλά αναφέρω ότι γενικά οι ήχοι που δουλεύω ειναι 24bit (Motu Ultra γαρ) και η αρχαιολογία δεν καταλαβαίνει τίποτα...[/quote']

 

lol!

διάνα έπεσες! μακ χρησιμοποιώ απο τον κουάντρα και μετά :P

 

η ηλεκτρονική σαβούρα είναι σαβούρα είτε λέγεται pc ειτε mac είτε atari.

αν κάνεις τη δουλειά σου επειδή έχεις υπερβολικά χαμηλες απαιτήσεις (ακου ...garageband) ή σουπερ ντουπερ outboard εξοπλισμό όλα οκ.

όμως άλλο οι πτησεις με su-33 και άλλο με καναντέρ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι οτι οι καινούργιοι iMAC θα είναι καλύτεροι για τα ίδια λεφτά. Αυτό αρκεί. Η αναβάθμιση σε QUAD CORE δεν είναι σίγουρη προφανώς αλλά σίγουρα μια αναβάθμιση στον επξεργαστή θα υπάρξει.

 

Γιατί όχι λαπτοπ ?

 

1)Μεγαλύτερη θερμότητα

 

2) μικρότερη διάρκεια ζωής' date=' (λόγω θερμότητας κυριώς)

 

3) μεγαλύτερο κόστος αντικατάστασης ανταλακτικών.

 

4) Κακή στάση σώματος , λόγω ενσωμάτοσης πληκτρολογίου με οθόνη, (είμαι 1,87 και έχω πρόβλημα με την στάση σώματος , μέση πλάτη αυχένα, όχι κάτι σοβαρά απλέ ενοχλήσεις)

 

5) μικρότερη οθόνη.[/quote']

 

1.σωστό,ειδικα τα προ

2.πόσο χρόνο έχεις σκοπο να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου? 8O

3.λάθος

4.τι να σου πω,τα θέματα υγείας πρώτα αλλά μπορεις να το δουλεύεις με εξωτερικό πληκτρολόγιο και οθόνη (2 screens are better than one)

5.βλέπε 4.

6.πόρτες? τις ίδιες ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnnyk φίλε μου δεν είμαι γκαζετάκιας όταν ένα μηχάνημα μου κάνει δουλειά δεν το αλλάζω εύκολα...φαντάσου έχω καμμιά 15 MAcs και ένα μόνο πύργο Intel για δοκιμή...ξαναλέω και θα το λέω μέχρι κάποιος να μου αποδείξει το αντιθετο (προφανώς δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός ή ηχολήπτης αλλά μπορώ να ξεγελάσω πολλούς) αλλά το Garageband μου προσφέρει σχεδόν ότι χρειάζομαι για να φτιάξω την μουσική μου (και δεν χρειάζεται να ανοίξω manuals γιατί είμαι τεμπέλης...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnnyk φίλε μου δεν είμαι γκαζετάκιας όταν ένα μηχάνημα μου κάνει δουλειά δεν το αλλάζω εύκολα...φαντάσου έχω καμμιά 15 MAcs και ένα μόνο πύργο Intel για δοκιμή...ξαναλέω και θα το λέω μέχρι κάποιος να μου αποδείξει το αντιθετο (προφανώς δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός ή ηχολήπτης αλλά μπορώ να ξεγελάσω πολλούς) αλλά το Garageband μου προσφέρει σχεδόν ότι χρειάζομαι για να φτιάξω την μουσική μου (και δεν χρειάζεται να ανοίξω manuals γιατί είμαι τεμπέλης...)

 

δε ξέρω τι εννοείς με το "μπορώ να ξεγελάσω πολλούς" ,αν παίζεις με λούπες και jampacks είσαι μια χαρά με το g4. απλά υπάρχουν επαγγελματίες -αλλά και ερασσιτέχνες- που παίρνουν στα σοβαρά την όλη φάση music creation ,νόμισα οτι ήσουν ένας απο αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα με ενδιέφερε η γνώμη σου (χωρίς πλάκα...)

http://www.myspace.com/musicmarathon

την παίρνω ή όχι σοβαρά τη φάση? αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω ότι με ένα κωλομηχανάκι-αρχαιολογία πές το όπως θες...μπορώ να κάνω πράγματα που δεν μπορούσα να φανταστώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όπως και με HarleyBenton των 80 ευρώ...έχω μια Gibson doublecut Pro, Peavey T60 midi, Eastwood Delta 6 και το καταπληκτικό είναι όταν φορτώνω την Benton στο GuitarRig δεν καταλαβαίνεις ποιά παίζει...δεν είναι καταπληκτική η τεχνολογία?!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου