Προς το περιεχόμενο

MAC vs PC


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ότι δεν ξέρω κάτι τόσο καλά όσο κάποιος άλλος δεν σημαίνει οτι μόνο αυτός έχει το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί.

 

Μαζί σου είμαι' date=' αλλά από αυτό που λες μέχρι το να κάνουμε ερωτήσεις στο νοϊζ "Θελω να γραψω μουσική με υπολογιστή. Τι πρέπει να κάνω;" υπάρχει χαοτική διαφορά.

 

NI KORE ... pro-soundcard

 

Ξέχασέ το. Pro audio δεν είναι αυτό. Home audio λέγεται.

 

Η μουσική είναι σαν το σεξ φίλε μουν ' date='αν δεν είναι ωραία η γκόμενα , μειώνεται και η όρεξη. [/quote']

 

Σωστό αλλά ΛΑΘΟΣ σαν σκεπτικό! Οι πάρα πολύ ωραίες γκόμενες είναι συνήθως πιο ξενέρωτες στο κρεβάτι. Η ποιότητα του sex δεν έχει σχέση με το πόσο ωραία είναι. Μπορεί να έχεις όρεξη αλλά πέφτει (η όρεξη) όταν σου αρχίσει τα "αχ" και τα "μη". ¶λλα είναι αυτά που κάνουν απολαυστικό το σεξ. Και στη μουσική δεν ακούγεται καλύτερο το mix σου αν ο mac έχει διάφανο πληκτρολόγιο και τα παράθυρα κάνουν σαν λαστιχένια κατά το minimize.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει όλα τα πόστ αλλά θέλω να πώ το εξής.

 

Σας ακούω που λέτε για τα προβλήματα των PC και έχω απορήσει. 8O

 

Εγώ εκτός από ένα μικρό προβληματάκι που είχα με έναν θόρυβο

που οφειλόταν στο ότι τελικά το παμπάλαιο μηχάνημα τα είχε παίξει,

(και πήρα άλλο) δεν είχα ποτέ προβλήματα.

 

¨όμως εγώ έχω ένα PC ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ. :!: :wink:

 

Είναι λογικό πως όταν έχεις ένα PC για όλα, κάτι θα γίνει στραβά.

 

Βέβαια εγώ είμαι θρήσκο παιδί,

και κάνω συχνά πυκνά τελετές

για να διώχνω τα κακά πνεύματα … που τρυπώνουν στο PC μου. :wink: :P

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα του sex δεν έχει σχέση με το πόσο ωραία είναι. Μπορεί να έχεις όρεξη αλλά πέφτει (η όρεξη) όταν σου αρχίσει τα "αχ" και τα "μη".

 

Αυτήν την όμορφη που σου την σπάει με τα αχ και τα μη' date='

δεν μου την γνωρίζεις λιγάκι; [img']http://www.astrologicon.org/forum/images/smiles/eusa_dance.gif[/img]

eusa_pray.gif

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα του sex δεν έχει σχέση με το πόσο ωραία είναι. Μπορεί να έχεις όρεξη αλλά πέφτει (η όρεξη) όταν σου αρχίσει τα "αχ" και τα "μη".

 

Αυτήν την όμορφη που σου την σπάει με τα αχ και τα μη' date='

δεν μου την γνωρίζεις λιγάκι; [img']http://www.astrologicon.org/forum/images/smiles/eusa_dance.gif[/img]

eusa_pray.gif

 

Όλες όμορφες είναι :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία οτι λέω εγω στο φόρουμ εννοείται οτι είναι προσωπική άποψη , δεν έχω σκοπό να πάω κόντρα ή να το παίξω έξυπνος. Απλώς θέλω να ακούσω διαφορετικές απόψεις και αν ακουσω κάτι που με ενδιαφέρει πραγματικά εννοείται οτι θα το υιοθετήσω.

 

Δεν έχω πρόβλημα να γίνει μια μάχη μεταξύ MAC και PC αρκει να υπάρξουν πρακτικα και αληθοφανή επιχειρήματα. Και απο τις δυο μεριές. Τωρά αν αυτό κάποιους τους ενοχλέις , μην συμετέχετε στην μάχη. Απλο!!!

 

Οσον αφορά τις ωραίες γκόμενες , τι να πω , η εμφάνιση με εξιτάρει στα πάντα. Είμαι οπτικός τύπος πολύ. Όσο και εξυπνη να είναι η γκόμενα αν δεν σκαμπάζει απο εμφάνιση αστα να πάνε. Παν μετρον άριστον , και η εμφάνιση είναι μέσα στο μέτρο. Και νομίζω οτι το ίδιο παίζει και με την Apple. Δεν ξέρω αν θα πήγαινα με τον iMAC στο κρεβάτι αλλά ποτέ δεν ξέρεις ;)

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε μου κάποιον που να έχει εμπειρία εξίσου με Mac KAI PC και μετά ξεκινήστε όποια σύγκριση θέλετε.

 

Είναι ανούσιο να θάβεις το ένα και να εξυμνείς το άλλο' date=' IMHO δείχνει καθαρά πόσο μακριά απ'το αντικείμενο βρίσκεται κάποιος.

 

Και μια παρατήρηση: πριν κάποιος ανέφερε ότι ένα MAC υστερούσε σε specs με ένα PC. Εκεί είναι η διαφορά ότι τα specs δεν κάνουν τον υπολογιστή, είναι το πάντρεμα και η πλήρης αξιοποίηση των δυνατοτήτων.

 

Δεν έχω δουλέψει ποτέ με MAC & έχω φάει άπειρες ώρες of frustration με τα διάφορα PC που έχουν περάσει απ'τα χέρια μου (γύρω στα 35 μέχρι τώρα). Το να κατηγορείς το μηχάνημα ή το λογισμικό είναι πολύ εύκολο αντί να παραδεχτείς ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται :wink:

 

Γι'αυτό και τα 2 είναι καλά αρκεί να τα μάθεις.[/quote']

Εγώ είπα για τα specs φίλε μου. Και θίγω το θέμα specs γιατί η αγαπητή Apple από την πρώτη μέρα που έβγαλε υπολογιστές έχει το κακό συνήθειο να μη σε αφήνει να πάρεις χωριστά hardware και software. Από τη στιγμή που με αναγκάζουν να βάλω και το hardware στην εξίσωση, αυτό κάνω κι εγώ.

 

Αν μπορούσα να πάρω original κόπια του Mac OSX ώστε να μπορώ να την βάλω σε κάποιο μηχάνημα και να μάθω το λειτουργικό με την άνεσή μου, να είσαι σίγουρος ότι θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά γιατί ξέρω πόσο καλό λειτουργικό είναι. Αλλά όχι με το έτσι θέλω να πάρω και υπολογιστή μαζί...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και εξυπνη να είναι η γκόμενα αν δεν σκαμπάζει απο εμφάνιση αστα να πάνε.

 

Καλά, δεν είπαμε να είναι και μπάζο :lol: :lol:

 

Απλά μωρέ θέλω να πω, ότι τα φαινόμενα απατούν.

Σου λέω, ένα από τα πιο ωραία (για τα δικά μου γούστα) eq είναι της API. Ε, είναι αδιάφορο εμφανισιακά. Όταν όμως περάσεις μπότα μέσα από αυτό το eq και ακούσεις πως σκίζει σου έρχεται η όρεξη :wink:

 

Καταλήγω στο ότι για να γίνει σοβαρή δουλειά, δεν πρέπει να κοιτάμε την εμφάνιση, αλλά τον ήχο. Στους υπολογιστές την ταχύτητα, την σταθερότητα και την ευχρηστία. Εγώ έχω δουλέψει και τα 2 και δεν μπορώ να διακρίνω διαφορά σε αυτούς τους τομείς. Και τα 2 κολλάνε, και τα 2 δεν κολλάνε αν τα προσέχεις. Κομπιούτορες είναι και τα 2 και μάλιστα τώρα με ίδια αρχιτεκτονική. Τα mac είναι πιο ασύμβατα αν θέλεις να κάνεις πολλές δουλειές, πιο ακριβά και, οκ, πιο όμορφα. Δεδομένου ότι θα το χρησιμοποιείς για audio, αν η μόστρα υπερνικάει την τσέπη σου, πάρε mac :wink:

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου