Προς το περιεχόμενο

Οι "ερασιτέχνες" δεν δικαιούνται χρήματα από τα live??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α,και μια και μιλαμε για ΠΑΙΔΕΙΑ...

 

Music education

 

    Further information: Music education

 

Music is an important part of education in Turkey, and is a part of most or all school systems in the country. High schools generally offer classes in singing, mostly choral, and instrumentation in the form of a large school band or social clubs and communities for Turkish classical or folk music, known as cemiyets.[2] Music may also be a part of theatrical productions put on by a school's drama department. Many public and private schools have sponsored music clubs and groups, most commonly including the marching band that performs Mehter marches at school festivals.

 

Higher education in the field of music in Turkey is mostly based around large universities, connected to state music academies and conservatories. Universities may also have a musicology department, and do research on many styles of music especially the Turkish traditional genres, while also keeping a database of sounds in their sound libraries.[2]

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω πολλά για το θέμα της τουρκικής μουσικής παράδοσης, παιδείας και σκηνής, όμως φίλε μου αυτό που γράφεις εδώ είναι παντελώς άσχετο με το θέμα :-\ :-\

 

Φίλε Μενέλαε απάντησα σε αυτό που είπε ο superfunk...Κοίτα! ;)

 

μακαρι να ειχαμε το 1% της μουσικης παιδειας και του επιπεδου των Τουρκων φιλε μου,...μακαρι...

 

Ναι, το είδα αυτό, απλά μιλάμε για ΜΟΥΣΙΚΗ παιδεία :) That was my point :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς bloody Sunday!!!! ;D

 

ειδικη τουρκο-greek φαμπρικα κατασκευης επιτυχιων

 

....και ο πρώτος διδάξας ο Α.Καλδάρας....α ρε Τσιτσάνη τρίζουν τα κόκκαλα σου!!!Για αυτό μην πάμε μακριά!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και εχουν αλλα παραμενουν απλα εθνικες μουσικες ,δεν εχουν επιρεασει ή επιρεαστει σε τοσο βαθος οπως η τουρκικη μουσικη (η οποια κατα τη γνωμη πολλων μουσικολογων ,αλλα και την ταπεινη δικη μου,αγγιζει το οριο της "τελειοτητας" μια και πετυχημενα συνδιαζει εναν ποταμο επιρροων και ακουσματων ;))

 

Ψάξε και τις μουσικες κουλτούρες άλλων χωρών δεν είναι τόσο "εθνικές" όσο φαντάζεσαι, ούτε υποδεέστερες από την Τουρκία... Γεωργία πχ, θα εκπλαγείς από την μουσική τους παραγωγή και το υλικό που υπάρχει...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε και τις μουσικες κουλτούρες άλλων χωρών δεν είναι τόσο "εθνικές" όσο φαντάζεσαι, ούτε υποδεέστερες από την Τουρκία... Γεωργία πχ, θα εκπλαγείς από την μουσική τους παραγωγή και το υλικό που υπάρχει..

 

μωρε δεν αντιλεγω,απλα διαβασε το wilki link που εδωσα και πες μου αν γνωριζεις εστω και ΜΙΑ μουσικη με τετοιο "βαθος" και επιρροη (αμφιδρομη) δεν νομιζω να υπαρχει ;)

 

..και ο πρώτος διδάξας ο Α.Καλδάρας....α ρε Τσιτσάνη τρίζουν τα κόκκαλα σου!!!

 

ο Καλδαρας ηταν ΓΙΓΑΝΤΑΣ της ελληνικης μουσικης και ο Τσιτσανης τον λατρευε ;) ηταν δε και πατριωτακια (Τρικαλινοι και οι δυο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς bloody Sunday!!!! ;D

 

ειδικη τουρκο-greek φαμπρικα κατασκευης επιτυχιων

 

....και ο πρώτος διδάξας ο Α.Καλδάρας....α ρε Τσιτσάνη τρίζουν τα κόκκαλα σου!!!Για αυτό μην πάμε μακριά!!

 

 

Χμμ, τον Superfunk εννοείς... δεν έχω γράψει τίποτα στο θρεντ!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε και τις μουσικες κουλτούρες άλλων χωρών δεν είναι τόσο "εθνικές" όσο φαντάζεσαι, ούτε υποδεέστερες από την Τουρκία... Γεωργία πχ, θα εκπλαγείς από την μουσική τους παραγωγή και το υλικό που υπάρχει..

 

μωρε δεν αντιλεγω,απλα διαβασε το wilki link που εδωσα και πες μου αν γνωριζεις εστω και ΜΙΑ μουσικη με τετοιο "βαθος" και επιροη (αμφιδρομη) δεν νομιζω να υπαρχει ;)

 

Σε πιστεύω και ο σκοπός μου δεν είναι να αντιδικήσω μαζί σου. Δε θέλω να βγάλω την Τουρκία ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη. Μια πρόταση έκανα... :)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Καλδαρας ηταν ΓΙΓΑΝΤΑΣ της ελληνικης μουσικης και ο Τσιτσανης τον λατρευε Wink ηταν δε και πατριωτακια (Τρικαλινοι και οι δυο)

 

Ηταν γίγαντας,αλλα επεσε και αυτος στο βούρκο της δισκογραφικής και των "ξένων επιτυχιών" και ξεσήκωνε κομμάτια,όπως το "Μαντουβάλα":υπάρχουν καταγραφές ότι το τραγούδι αυτό είναι ινδικό και το έχει κοπιάρει και ελληνοποιήσει ο Καλδάρας!για αυτό και οι περίφημες επιστολές του τσιτσάνη σε αυτόν που του έλεγε "ασε την ελληνική μουσική ανόθευτη!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd όταν κάποτε δεν είχαμε ούτε ενα μαγαζί να παίξουμε λέγαμε να είχαμε ένα και ασ είναι και τρύπα.Τώρα έχουμε (μικρα ως επι το πλειστον) μαγαζιά και λέμε οτι η καθε τρύπα την είδε μουσική σκηνή.Νομίζω ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα όπως τα θέλουμε και αυτό το συμπέρασμα βγαίνει και απο τισ 7 σελίδες του thread  ;)

 

Το θέμα είναι πόσο θα κρατήσει η "μόδα" αυτή και τελικά το κατα πόσο είναι "μόδα" ή "στροφή" του κοινού τα live events.είδομεν...  8)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου