Προς το περιεχόμενο

ξυλα και κιθαρες


mogwai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια ερωτηση και απο εμενα ......δλδ εγω που εχω μια ibanez s qs540 με mahogany body with quilted sapele top,rosewood ταστιερα...τι θεωρειται μπασα σαν κιθαρα ...γιατι εμενα πιο πολυ bright μου ακουγεται και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο?και οποτε εβαλα bright μαγνητη   εξυνε τρελα στις ψηλες συχνοτητες κατι που λογικα δεν επρεπε να συμβαινει............ειναι να απορει κανεις

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειπαμε τις "ιδιοτητες" των διαφορετικων ειδων ξυλων σε μια ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ κιθαρα καλο ειναι τα τις παιρνουμε....with a (very large) grain of salt... ;D

 

κατα την ταπεινη μου γνωμη ανηκουν στη κατηγορια "λαλακιες 8ωρες"... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να έπιασα κανέναν από το λαιμό.

Δλδ συγνώμη βοηθάμε που βοηθάμε, θα μας την πείτε κιόλας που δεν το κάνουμε με το 'σεις' και με το 'σας';

Το θέμα έχει συζητήθεί πολλές φορές εδώ μέσα. Και οι ιδιότητες και τα ονόματα και ΟΛΑ. Νιούμπηδες, ξε-νιούμπηδες, όλοι έχουμε την υποχρέωση να ψάχνουμε για θέματα που ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ έχουν συζητηθεί σε ένα τόσο μεγάλο μουσικό φόρουμ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..όποιος έστω και λίγο(όσο νιούμπης και νά'ναι)έχει διαβάσει και ψάξει λίγο εδώ μέσα,δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει βρει το οτιδήποτε αφορά τα ξύλα,όποιο σενάριο βάλεις στο μυαλό σου για το πως θα μπορούσε να κυλήσει μια κουβέντα γι'αυτό το θέμα,σίγουρα θα το βρεις.

Άστοχα λοιπόν τα παράπονα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

...

 

Ειναι θέμα νόμων της φύσης και καλό θα ήταν να τη σεβόμαστε την άτιμη την φυση γιατι καμιά φορά μπαινουν στα φορουμ παιδια μικρά με ελειπή γνωση αλλα με δίψα για αυτή.

 

Καλημέρα

 

Αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, οφείλω να πω οτι δεν συμφωνώ με αυτό το επιχείρημα προς στήριξη της άποψης.

 

Οποιοδήποτε fact πρέπει να τεκμηριώνεται σωστά και πρακτικά είτε διαβάζουν παιδιά είτε όχι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να έπιασα κανέναν από το λαιμό.

Δλδ συγνώμη βοηθάμε που βοηθάμε, θα μας την πείτε κιόλας που δεν το κάνουμε με το 'σεις' και με το 'σας';

 

όταν κράζεις κάποιον να πάει να ψάξει, αντί να απαντήσεις στο ερώτημα, ΔΕΝ βοηθάς  

 

αυτός που απαντάει στο ερώτημα, βοηθάει   ;)

 

έχεις επίσης την επιλογή να μην ποστάρεις καμία απάντηση, και να αφήσεις τον "νέο" να κατευθυνθεί εξ ανάγκης στο ψάξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με μπερδέψατε τελείως...όλες αυτέςτις ιδιότητες των ξύλων στις ηλεκτρικές...τις υπολογίζετε χωρίς μπογιές και λούστρα ή αυτά δεν μετράνε?

Εάν μετράνε (έστω και λίγο), όλα αυτά τα θεωρητικά...

Western Red Cedar-Κέδρος (κόκκινος):

Πιο «μαλακό», κάπως ζεστότερο τόνο από το έλατο, τα καπάκια από κέδρο προτιμούνται απο πολλούς fingerstylists

 

Tropical American Mahogany-Μαόνι (τροπικό Αμερικάνικο):

Λαμπρό, καθαρό και με μοναδική τονική ισορροπία, παράγει ευρύ δυναμικό εύρος

 

African Mahogany-Μαόνι (Αφρικάνικο):

Παρόμοιο με το τροπικό Αμερικάνικο μαόνι, παράγει ζεστό τόνο με «ανοιχτές» και ηχηρές μεσαίες

είναι επιεικώς άκυρα...

 

Τόπε ο σοφός ο άνθρωπας πρωϊ-πρωϊ

κατα την ταπεινη μου γνωμη ανηκουν στη κατηγορια "λαλακιες 8ωρες"... ;D

 

...και όποιος κατάλαβε τη διαφορά Tropical American Mahogany vs African Mahogany, από τη συγκεκριμένη περιγραφή...ας την πεί και σε μένα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κράζεις κάποιον να πάει να ψάξει, αντί να απαντήσεις στο ερώτημα, ΔΕΝ βοηθάς 

 

αυτός που απαντάει στο ερώτημα, βοηθάει  ;)

 

έχεις επίσης την επιλογή να μην ποστάρεις καμία απάντηση, και να αφήσεις τον "νέο" να κατευθυνθεί εξ ανάγκης στο ψάξιμο

 

Από τη βοήθεια που έδωσα καλύτερη δεν θα βρει. Την είδες;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκλήθρο και το μαόνι

όποιος δεν τα ξέρει ιδρώνει

Η καρυδιά και το δελφίνι

αν το πιάσεις δεν σ'αφήνει

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου