Προς το περιεχόμενο

ξυλα και κιθαρες


mogwai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

terry στη θέση σου δεν θα έβαζα τα ονόματα ανθρώπων που (πιθανότατα) δε θέλουν να γίνουν αντικείμενο συζήτησης στο ίντερνετ...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κυριε Superfunk

το οταν εννοω ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ δεν ειναι αναγκαστικο,αλλα αμα βλεπεις πως καποιος εχει την λυση και δεν την δινει για τον α,β λογο,δεν σου φαινεται παραξενο-αστειο?επισης δεν πρεπει να παρατηρησες κ το γνωστο emoticon του αστειου..

το προσπερνω αυτο,να σου πω τωρα,γτ να μην μαθω την ονομασια του ξυλου απο ενα σαιτ,το οποιο προσπαθει να σου επεκτεινει τις εγκυκλοπεδικες σου γνωσεις πανω σε μια ασχολια(χομπι για καποιουσ,δουλεια-για-να-βγαλω-το-ψωμι-μου για αλλους),απο τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ που ειναι εδω μεσα,που τα ξερουν και καλυτερα στο φιναλε(και ειναι και ελληνες)?

Και στο κατω κατω,δεν υποτειθετε πως θα επρεπε να υπηρχε ενα ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ

θρεντ απο σας που τα χετε πει και τα ξαναπει με τα ξυλα,καπου ΚΑΡΦΙΤΣΩΜΕΝΟ

ωστε να τα βλεπουμε και εμεις?Αφου οπως ΟΛΟΙ μου τονιζετε πως τα εχετε ξαναπει!

Επισης δεν πιστευω στο αλλο σαιτ που ποσταρε ο φιλος μας ο blοody_sunday να μην ειχαν παρατηρησει πως το θεμα αυτο ηταν πολυ καλο για καποιους αρχαριουςκαι το εβαλαν στα favs...

 

 

ΥΓ1 evris τα σπας ρε φιλε!σε παω με 1000!

ΥΓ2 Κατι ειπα για πμ στο προηγουμενο ποστ...

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

terry στη θέση σου δεν θα έβαζα τα ονόματα ανθρώπων που (πιθανότατα) δε θέλουν να γίνουν αντικείμενο συζήτησης στο ίντερνετ...

 

@ Jasemeister

Ναι έχεις δίκιο, απλά παρέθεσα τα ονόματα για να μην νομίζει κάποιος ότι πρόκειται για φανταστική ιστορία.

Πάντως έχει συζητηθεί κατά κόρον σε κάποιους μουσικούς κύκλους και αποτελεί ένα από κορυφαία «ανέκδοτα» εκείνης της «ηρωικής» εποχής. Για την ιστορία δύο εκ των πρωταγωνιστών είναι φίλοι μου- και έχουμε παίξει μαζί στο παρελθόν- και από την δική τους διήγηση γνωρίζω αυτήν την απολαυστική ιστορία που με ιδιαίτερα εμφατικό τρόπο υπογραμμίζει την υπερβολή στην επιλογή ξύλων… 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπιρμπιλονιάμ μπιρμπιλονιά

πόχεις τα μπιρμπιλόνια

θα σείχω πάντα στην γκαρδιά

κι ash πειρνούν τα χρόνια.

 

(Ο Νestoras να κάνει αναλυτικό ποστ για τα ξύλα και όλα τα σχετικά-άμα έχει φιλότιμο,αλλά δεν έχει και μόνο να λουφάρει ξέρει και να σολάρει και να ανεβάζει κλιψ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Ο Νestoras να κάνει αναλυτικό ποστ για τα ξύλα και όλα τα σχετικά-άμα έχει φιλότιμο,αλλά δεν έχει και μόνο να λουφάρει ξέρει και να σολάρει και να ανεβάζει κλιψ...)

Tα οποία θα κόψω διότι τόσα ανέβασα και το κάρμα μου ήταν μηδενικό, ενώ με τη πρώτη γεωπονική αναφορά μου είδες ε!.

Πέρα από τη πλάκα στη δουλιά μου έχω διαπιστώσει ότι το σφεντάμι δεν καταλαβαίνει τίποτα (εναλλαγές θερμοκρασίας, έλλειψη νερού κλπ) η δε λεύκα είναι μακράν το χειρότερο δένδρο, εύκολα προσβαλόμενο από μύκητες, έντομα, απλά το θέλουν οι δήμαρχοι γιατι μεγαλώνει γρήγορα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύκολα προσβαλόμενο από μύκητες,

Έχω πρόβλημα με 2 φοίνικες...γρήγορα pm και είμαι καλοπληρωτής...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριε Superfunk

το οταν εννοω ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ δεν ειναι αναγκαστικο,αλλα αμα βλεπεις πως καποιος εχει την λυση και δεν την δινει για τον α,β λογο,δεν σου φαινεται παραξενο-αστειο?επισης δεν πρεπει να παρατηρησες κ το γνωστο emoticon του αστειου..

το προσπερνω αυτο,να σου πω τωρα,γτ να μην μαθω την ονομασια του ξυλου απο ενα σαιτ,το οποιο προσπαθει να σου επεκτεινει τις εγκυκλοπεδικες σου γνωσεις πανω σε μια ασχολια(χομπι για καποιουσ,δουλεια-για-να-βγαλω-το-ψωμι-μου για αλλους),απο τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ που ειναι εδω μεσα,που τα ξερουν και καλυτερα στο φιναλε(και ειναι και ελληνες)?

Και στο κατω κατω,δεν υποτειθετε πως θα επρεπε να υπηρχε ενα ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ

θρεντ απο σας που τα χετε πει και τα ξαναπει με τα ξυλα,καπου ΚΑΡΦΙΤΣΩΜΕΝΟ

ωστε να τα βλεπουμε και εμεις?Αφου οπως ΟΛΟΙ μου τονιζετε πως τα εχετε ξαναπει!

Επισης δεν πιστευω στο αλλο σαιτ που ποσταρε ο φιλος μας ο blοody_sunday να μην ειχαν παρατηρησει πως το θεμα αυτο ηταν πολυ καλο για καποιους αρχαριουςκαι το εβαλαν στα favs...

 

 

ΥΓ1 evris τα σπας ρε φιλε!σε παω με 1000!

ΥΓ2 Κατι ειπα για πμ στο προηγουμενο ποστ...

 

προφανως υπαρχει καποιος λογος που δεν υπαρχει αυτος ο...... μπουσουλας και μια και δεν εισαι παλαιο μελος θα στον πω:  

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μελη εδω μεσα (μεταξυ των οποιων και εγω) πιστευουν οτι ο τυπος του ξυλου δεν παιζει απολυτως ΚΑΝΕΝΑ ρολο στον ηχο της ηλεκτρικης κιθαρας,καποια ομως πιστευουν οτι παιζει,δεδομενου λοιπον οτι υπαρχουν 2 "στρατοπεδα" θα ηταν "αδικο" προς το ενα να "καρφιτσωσουμε" ιδιοτητες "ξυλων" με τις οποιες οι μισοι εδω μεσα διαφωνουν,οπως αλλωστε θα ηταν και αδικο να καρφιτσωσουμε ενα αρθρο που να λεει "οσοι "ακουν" τα ξυλα ζουνε μια αυταπατη"......

 

ενας ακομα λογος ειναι οτι το συγκεκριμενο θεμα παντα προξενει ομηρικους καυγαδες και τους εχουμε βαρεθει (αλλα πραγματικα τους εχουμε βαρεθει...)  

 

για αλλα θεματα τα οποια μπορουν να τεκμηριωθουν 100% υπαρχει το blog που ειναι πραγματικος θησαυρος γνωσεων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με 2 φοίνικες...γρήγορα pm και είμαι καλοπληρωτής...

 

[move]Φοίνικες;               Φοίνικες;               Φοίνικες;               Φοίνικες;               Φοίνικες;               [/move]

 

 

300-phoenix-screenshot.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα λυπαμαι κ απορω με τις διαστασεις που πηρε το θεμα.Μια ερωτηση εκανα,οκ συνθετη,για να μαθω τις ορολογιες κυριως.Ναι,δε θα κατανοησω τη διαφορα σκληθρας-λευκας-ματζουρανας και αλοε βερας στην πραξη.Δε ξερω σουπερ αγγλικα,δεν ειμαι γατα στον υπολογιστη και ζητησα-ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΑ-μια βοηθεια.Οποιος διαβασει τη συζητηση απ την αρχη,θα καταλαβει.Οποιος δεν εχει διαθεση,καλυτερα ας μην ασχοληθει καθολου.Ο superfunk μου στειλε κ ενα λεξικο και τελειωσε η υποθεση.Τωρα οι προσδιορισμοι τυπου νεουρας,παλιουρας,ποντικος και γκουρου μου θυμιζουν-μακρια απο μας- νοοτροπιες στρατου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα λυπαμαι κ απορω με τις διαστασεις που πηρε το θεμα.

Mην λυπάσαι, είναι από τα θέματα, που μας αρέσει να μαλλώνουμε. ;)

Και να μην την έκανες εσύ την ερώτηση, κάποιος κάτι θα έλεγε και θα αρπαζόμασταν...και μετά πάμε για μπύρες ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου