Προς το περιεχόμενο

Ελλάς - Ευρώπη : Σημειώσατε Χ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέω κάτι και μετά είμαι υποχρεωμένος να γράφω κατεβατά για να απαντήσω!

Αλλά έτσι είναι τα φόρουμ.

 

Fleamail

Βέβαια!

 

Όπως ακριβώς θα μπορούσες να μπουκάρεις σε μια τράπεζα να κάνεις μια ωραία ληστεία, να πάρεις τα λεφτά να κάνεις την δουλεία σου και μετά από 2-3 μέρες να γυρίσεις στην τράπεζα και να τα καταθέσεις στον καινούργιο σου λογαριασμό!

 

Όλα είναι θέμα ήθους και ηθικής!

 

Πρόσεξε τώρα τι είπες! Το να πάρω μια καραμπίνα και να κάνω ληστεία σε τράπεζα είναι παράνομο. Δεν το επιτρέπει ο νόμος και η ηθική, αν και το περί ηθικής του θέματος της τράπεζας είναι συζητήσιμο… Τέσπα.

 

Την στιγμή του ο νόμος επιτρέπει την επιστροφή,

και όπως ισχυρίζονται αρκετοί εδώ μέσα το κατάστημα δεν ζημιώνεται, :?

τότε γιατί κάποιος που κάνει χρήση των δικαιωμάτων αυτών (την επιστροφή)

που ο νόμος του δίνει, είναι ανήθικος; :wink:

 

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,

να είναι δηλαδή κάποιος ανήθικος επειδή επιστρέφει το εμπόρευμα,

τότε είναι ανήθικος και ο συγκεκριμένος νόμος που του το επιτρέπει. :!:

 

Αν πάλι ο νόμος (και ο νομοθέτης του) δεν είναι ανήθικος,

αλλά είναι τέτοιος που δίνει «παραθυράκι» στους ανήθικους,

τότε ο νόμος αυτός έχει «τρύπα» και άρα δεν είναι σωστός! Κάνω λάθος;

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλητακο μουυυυυυυ........μου ελειψες......!!!!! :D :D :D :D :D

 

 

Συνεχιζεις να σπερνεις γνωση με τα απιστευτα κατεβατα σου...σε αγαπαω ζημιαρη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ixnilati' date=' με κίνδυνο να με μηνύσει ο Αντουάν για αντιγραφή του στυλ του, ένα έχω να σου συστήσω:

 

ΤΡΩΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΟΥΣΙ!

 

8) 8) 8) 8) 8)

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχχα...ετσι ..ετσι...και καμμια κινεζουλα δεν χαλαει..προτεινω KATSUMI...(ΘΕΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!)..

 

ΣΤΟΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eyeprotocol

 

η επιστροφή του ελαττωματικού προϊόντος γίνεται με τη σύμφωνη γνώμη του εμπόρου, ο οποίος (αν έχει μυαλό) δεν δυσαρεστεί τους πελάτες του

 

Ανάλογα τον πελάτη!

Μερικοί μερικοί, καλύτερα να μην μου πατήσουν ποτέ!

 

Ιχνηλάτη, η ελληνολατρεία είναι κάτι που δεν έχει θέση στο φόρουμ.

 

Ε τώρα είναι που θα κάνω κολοτούμπες! Ελληνολάτρης εγώ;

Έτσι προκαταβολικά, για να μην έχεται άγχος σας λέω πως είμαι Ένθεος μεν, ¶θρησκος δε.

 

Και εμείς έλληνες είμαστε και αγαπάμε την πατρίδα μας

Εγώ γμτ γιατί δεν το βλέπω αυτό;

Και καλό είναι να μιλάς για λογαριασμό σου, γιατί έχεις την συνήθεια να μιλάς λές και το φόρουμ σε έχει εκλέξει για εκφραστή του. Πώς είσαι σίγουρος πως όλοι εδώ μέσα αγαπάνε την Ελλάδα;

 

Εγώ ξέρω πως την αγάπη την δείχνεις έμπρακτα και όχι με λόγια!

Δεν μπορεί πχ. η γυναίκα σου να αγαπάει εσένα αλλά να «το δίνει» στον «Θωμά»! :wink:

 

αλλά αυτό όλο δεν έχει σχέση με τις απόψεις του Λιακόπουλου ο οποίος έχει πεισθεί και ο ίδιος για τις ανιστόρητες ηλιθιότητες που λέει.

Γιατί, μα γιατί, όποιος Έλληνας αγαπάει την Ελλάδα και την πνευματική και πολιτιστική κληρονομιά του, όλοι τον σατιρίζουν;

 

Με τον κ. Λιακόπουλο δεν ξέρω αν ταυτίζονται οι απόψεις μας, γιατί δεν τον έχω διαβάσει, ούτε και στην τηλεόραση τον έχω δεί ποτέ. Αλήθεια σας λέω.

 

Οι μουσικοί βλέπουν ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ, αυτή είναι η διαφορά, καταλαβαίνεις;

 

Αν οι μουσικοί βλέπουν ότι είπες πάρα πάνω, μάλλον δεν «πάνε» καλά.

 

Τα σύνορα (όρια) είναι απαραίτητα για την διαφορετική ανάπτυξη των πραγμάτων. Πως νομίζεις πως σήμερα έχουμε τόση μεγάλη μουσική ποικιλία;

 

Τώρα που τα σύνορα πέσανε θα δείς πως όλοι θα εξομοιωθούμε και θα παίζουμε τα ίδια.

Ξέρεις τι είναι να αγοράζεις ένα CD με μουσική των ¶νδεων και να ακούς χαζοροκιές ή τα presets του Μ1;

 

Αλώστε και με την Ελληνική μουσική αυτό δεν έγινε και πέθανε;

 

Επί τη ευκαιρία, θα δυσκολευτείς να βρεις ένα λαό σε ολόκληρο τον πλανήτη που να μην έχει θεό για την φιλοξενία - μάλιστα σε πολλούς από αυτούς ο εν' λόγω θεός (άκουσον άκουσον) δεν έχει την συνήθεια να παίζει τις καβάλες με τις κόρες και τους γυιούς του

 

Ο αποσυμβολισμός των μύθων είναι αρκετά δύσκολη υπόθεση…

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ottomo

 

Ασφαλώς και προτιμάς την φθηνότερη τιμή.

Ξέρεις όμως μια οικονομία δεν στηρίζεται μόνον εκεί, αλλά στο πάρε δώσε.

Αν αυτό που έκανες εσύ το κάνουν όλοι οι Έλληνες (που δυστυχώς θα το κάνουν) :cry:

τότε στα μαγαζιά θα παίζουν αλλοδαποί μουσικοί με το 1/3 του μεροκάματου, :wink:

και εγώ θα πάω να ηχογραφήσω στην Βουλγαρία σχεδόν τσάμπα,

και θα πάρω και session μουσικούς από κεί με ψίχουλα. :wink:

 

Αν ακούσεις τους δίσκους της Ε. Μανωλίδου,

θα ακούσεις την συμφωνική της Σόφιας να δίνει ρέστα. :!:

Και θα της μείνανε και αρκετά ρέστα

από τα χρήματα που θα πλήρωνε στην Αθήνα. :!:

 

Κάτσε να δείς πώς θα είναι η Ελλάδα σε λίγα χρόνια. :?:

 

 

Παλαιότερα ο πόλεμος γινόταν με τα οπλικά συστήματα.

Σήμερα γίνεται περισσότερο με τα οικονομικά συστήματα.

 

Αγοράζουμε από τους ξένους «συμπράγκαλα» που σε λίγο θα είναι για πέταμα,

και με τα χρήματα που ΕΜΕΙΣ τους δίνουμε, αυτοί αγοράζουν την Ελλάδα.

 

Αν κάνεις μια βόλτα στην Πελοπόννησο και στα νησιά μας, θα με καταλάβεις.

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πως την αγάπη την δείχνεις έμπρακτα και όχι με λόγια!

Δεν μπορεί πχ. η γυναίκα σου να αγαπάει εσένα αλλά να «το δίνει» στον «Θωμά»! :wink:

 

 

 

Βεβαιως και γινεται οταν για μια βάση εδω μου ζητουσαν απο 250-350 ευρω και απο τον θωμα πηρα την βαση 3 καλωδια audio' date=' 3 USB και 3 midi, την θηκη της βασης και μαζι μεταφορικα μου βγηκε 220 ευρω.....!!!!!!!!!

 

με συμπαθεστατο ελληνα καταστηματαρχη που του το ανεφερα η απαντηση ειταν η εξης :

 

- Μονο 220; ε καλα εκανες φιλε μου.

 

Και φυσικα και αγαπω την χωρα μου και θελω να στηριξω τους εγχωριους εμπορους αλλα οχι να δωσω και ενα μισθο για κατι που δεν κοστιζει τοσο. ελεος.[/b']

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τον πελάτη!

Μερικοί μερικοί' date=' καλύτερα να μην μου πατήσουν ποτέ!

[/quote']

 

Κανένα πρόβλημα πες μας που είναι το μαγαζί σου ώστε να το αποφεύγουν οι γυναίκες/φιλενάδες/αδελφές/κόρες μας.

 

 

Ε τώρα είναι που θα κάνω κολοτούμπες! Ελληνολάτρης εγώ;

Έτσι προκαταβολικά, για να μην έχεται άγχος σας λέω πως είμαι Ένθεος μεν, ¶θρησκος δε.

 

Ναι ρε, είχαμε μια ανελέητη φαγούρα για το αν είσαι Ένθεος, ¶θρησκος ή απλά ένας ακόμα Σαχλαμάρας απ'αυτούς που γεμίζουν τα ανά την υφήλιο fora.

 

Εγώ γμτ γιατί δεν το βλέπω αυτό;

Και καλό είναι να μιλάς για λογαριασμό σου, γιατί έχεις την συνήθεια να μιλάς λές και το φόρουμ σε έχει εκλέξει για εκφραστή του. Πώς είσαι σίγουρος πως όλοι εδώ μέσα αγαπάνε την Ελλάδα;

 

Εγώ ξέρω πως την αγάπη την δείχνεις έμπρακτα και όχι με λόγια!

Δεν μπορεί πχ. η γυναίκα σου να αγαπάει εσένα αλλά να «το δίνει» στον «Θωμά»! :wink:

 

Ixnilati θέλεις να σου παραδώσουμε και κανένα πιστοποιητικό φρονημάτων; Εσύ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ δηλαδή που ζητάς αποδείξεις για το τι πιστεύει και τι όχι ο καθένας;

 

Γιατί, μα γιατί, όποιος Έλληνας αγαπάει την Ελλάδα και την πνευματική και πολιτιστική κληρονομιά του, όλοι τον σατιρίζουν;

 

Έλα ντε! Να ένας προβληματισμός για σένα κάθε πρωί που βλέπεις τη φάτσα σου στον καθρέφτη. Σ'αυτό το forum πάντως έχεις καταφέρει να γίνεις ο επίτιμος clown.

 

Με τον κ. Λιακόπουλο δεν ξέρω αν ταυτίζονται οι απόψεις μας, γιατί δεν τον έχω διαβάσει, ούτε και στην τηλεόραση τον έχω δεί ποτέ. Αλήθεια σας λέω.

 

Ναι βρε κουτό, σε πιστεύουμε...

 

Αν οι μουσικοί βλέπουν ότι είπες πάρα πάνω, μάλλον δεν «πάνε» καλά.

 

Καλά παληκάρι μου, το ποιος πάει καλά και ποιος όχι είναι πλέον πασιφανές...

 

Ο αποσυμβολισμός των μύθων είναι αρκετά δύσκολη υπόθεση…

 

Ευτυχώς έχουμε τον Μέγα Αποσυμβολιστή Ιχνιλάτη ® οπότε εμείς δεν διατρέχουμε τον κίνδυνο της αμάθειας.

 

Διαφώτισέ μας Σε παρακαλούμε Ω Μεγάλε Παπαρολόγε!

 

Υ.Γ. : Εδώ να ζητήσω ένα συγνώμη από όλα τα υπόλοιπα μέλη του forum, αλλά ως εδώ!! :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα ο πόλεμος γινόταν με τα οπλικά συστήματα.

Σήμερα γίνεται περισσότερο με τα οικονομικά συστήματα.

 

Αγοράζουμε από τους ξένους «συμπράγκαλα» που σε λίγο θα είναι για πέταμα,

και με τα χρήματα που ΕΜΕΙΣ τους δίνουμε, αυτοί αγοράζουν την Ελλάδα.

Πάντα οικονομικός ήταν ο πόλεμος. Αν νικούσες και μετά είχες λιγότερους πόρους πάλι οι "χαμένοι" είχαν νικήσει. Τέλος άμα θες εξάπλωση ή συντήρηση του οτιδήποτε είναι ελληνικού, τότε θες παραγωγή και προώθηση αυτού του ελληνικού. ¶μα δεν παράγεται πολιτισμός, επιστήμη, αγαθά, υπηρεσίες, ή οποιοδήποτε προιον τέλος πάντων, και δεν πωλείται σωστά, τότε σε καταπίνουν οι γύρω αμοιβάδες, γιατι όλοι απο τις ίδιες διατροφικές ουσίες τρώνε (τους καταναλωτές). Το βάρος λοιπόν πέφτει στην κρατική οικονομία, και στους επαγγελματίες οποιουδήποτε είδους, όχι στον καταναλωτικό ρόλο... αυτός είναι ίδιος ανεξαρτήτως εθνικότητας. Η παραγωγή είναι που έχει εθνικότητα (κι αυτή όχι πάντα), όχι η κατανάλωση.... Η κατανάλωση οδηγείται απο τις τιμές και τη χρησιμότητα αναγκαστικά, πάλι δεν είναι θέμα ήθους ή φιλοσοφίας...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου