Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Αγγελιών 2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλά αφού έχει ο καθένας δικαίωμα να ανεβάζει ό,τι αγγελία του κατέβει στο κεφάλι θα έπρεπε να έχουμε και οι υπόλοιποι δικαίωμα να σχολιάζουμε

 

Όχι,οι..."υπόλοιποι" δεν έχουν κανένα απόλύτως δικαίωμα να...σχολιάζουνε.Εξάλλου,αυτοί οι..."υπόλοιποι" είναι συνήθως και αυτοί που δεν έχουν φράγκο στην τσέπη,αλλά θέλουν -συγχρόνως- να περνάνε ευχάριστα και τζάμπα την ώρα τους,σχολιάζοντας αγγελιές που -εξαρχής- δεν τους αφορούν.Είναι ο λόγος που προσωπικά απέσυρα το νούμερό μου από τις αγγελίες,για να μην ακούω πλέον τα...ανήκουστα από διάφορους "ενδιαφερόμενους"... ::)

 

Κατά τη γνώμη μου,η εκάστοτε αγγελία αφορά τον πωλητή και τον (υποψήφιο) αγοραστή και μόνο αυτούς.Τελεία και παύλα.Το είχα προβλέψει,άλλωστε,αυτό το μπάχαλο που θα επικρατούσε και είχα διαφωνήσει κάθετα με εκείνο το ενδεχόμενο πριν μερικούς μήνες.Ευτυχώς που καταργήθηκε.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όχι,οι..."υπόλοιποι" δεν έχουν κανένα απόλύτως δικαίωμα να...σχολιάζουνε.Εξάλλου,αυτοί οι..."υπόλοιποι" είναι συνήθως και αυτοί που δεν έχουν φράγκο στην τσέπη,αλλά θέλουν -συγχρόνως- να περνάνε ευχάριστα και τζάμπα την ώρα τους,σχολιάζοντας αγγελιές που -εξαρχής- δεν τους αφορούν.Είναι ο λόγος που προσωπικά απέσυρα το νούμερό μου από τις αγγελίες,για να μην ακούω πλέον τα...ανήκουστα από διάφορους "ενδιαφερόμενους"... ::)

 

Κατά τη γνώμη μου,η εκάστοτε αγγελία αφορά τον πωλητή και τον (υποψήφιο) αγοραστή και μόνο αυτούς.Τελεία και παύλα.Το είχα προβλέψει,άλλωστε,αυτό το μπάχαλο που θα επικρατούσε και είχα διαφωνήσει κάθετα με εκείνο το ενδεχόμενο πριν μερικούς μήνες.Ευτυχώς που καταργήθηκε.

 

Βρίσκω ότι διαφωνούμε αγαπητέ S9F. Καλώς κάνατε και αποσύρατε το νούμερό σας ούτως ώστε να μην σας ενοχλούν οι άφραγκοι. Βεβαίως η ίδια δυνατότητα τους δίνεται αν τόσο πολύ θέλουν να σπαταλήσουν τόσο τον δικό τους όσο και τον δικό σας χρόνο με το να σας στείλουν ένα ωραιότατο email.

 

Αν μου επιτρέπετε να σχολιάσω, εγώ προσωπικά βρίσκω ότι τα θετικά της ικανότητας σχολιασμού υπερταιρούν των αρνητικών. Αν μη τί άλλο, μπορεί κάλλιστα ο σχολιαστής να είναι ένας εν δυνάμει αγοραστής.

 

Νομίζω ότι ένα delete function είναι η μέση οδός η οποία θα έλυνε και το δικό σας αλλά και το δικό μου πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα της κακεντρέχιας λύνεται μόνο από το σπίτι.

 

 

 

Κ.

I have a passion lord and it won't go away

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα ερωτήσεων (από υποψήφιους αγοραστές) και βέβαια απαντήσεων (από την πλευρά του πωλητή) σχετικά με το αντικείμενο, έτσι ώστε να μην τον παίρνουν το άνθρωπο πεντακόσια τηλέφωνα (ή του στέλνουν ένα σωρό mail) ρωτώντας τα ίδια πάνω κάτω πράγματα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα ερωτήσεων (από υποψήφιους αγοραστές) και βέβαια απαντήσεων (από την πλευρά του πωλητή) σχετικά με το αντικείμενο, έτσι ώστε να μην τον παίρνουν το άνθρωπο πεντακόσια τηλέφωνα (ή του στέλνουν ένα σωρό mail) ρωτώντας τα ίδια πάνω κάτω πράγματα.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πάντως είμαι σίγουρος πως αν πουλούσα κάτι, το μόνο που δεν θα με ενοχλούσε θα ήταν να δέχομαι μηνύματα απο πιθανούς αγοραστές... Αν θέλεις να διευκρινήσεις κάτι, στέλνεις μήνυμα ή παίρνεις τηλέφωνο. Δεν λείπουν οι τρόποι επικοινωνίας.

 

Τα σχόλια είναι σχόλια... και κάποιοι κακεντρεχείς σχολίαζαν με τελείως υποκειμενικό και χωρίς πραγματικό ενδιαφέρον αγοράς.

Οσο για το delete φυσικά υπάρχει. Αυτό που δεν υπάρχει είναι ο χρόνος να ξεψειρίζεις τα σχόλια απο ανώριμους αργόσχολους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι delete function εννοείτε ακριβώς; Ποιος το χειρίζεται; Αν είναι ο poster, αυτός θα διαγράφει αμέσως οποιαδήποτε σχόλια δεν του είναι αρεστά είτε στέκουν ως παρατήρηση είτε όχι, πχ. "δεν είναι αναλογικό ντιλέι" σε ένα ντιλέι που διαφημίζεται έτσι ενώ δεν είναι. Με ένα απλό report στη διεύθυνση, εκείνοι θα ρίχνουν μια ματιά και θα αποφασίζουν αν κάτι δεν πάει όντως καλά. Βλέπετε κάτι λάθος σε αυτό;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρέπετε να σχολιάσω...

 

Σας επιτρέπω. (τις αγγελίες μου δεν σας επιτρέπω να σχολιάσετε.  ;D)

 

εγώ προσωπικά βρίσκω ότι τα θετικά της ικανότητας σχολιασμού υπερταιρούν των αρνητικών.

 

Εκ του αποτελέσματος,αποδείχτηκε το αντίθετο.

 

Αν μη τί άλλο, μπορεί κάλλιστα ο σχολιαστής να είναι ένας εν δυνάμει αγοραστής.

 

Να σου πω κάτι; Από την εμπειρία μου (και πίστεψέ με,το ξέρω πολύ καλά το...σπορ) οι 9/10 σοβαροί ενδιαφερόμενοι με πήραν τηλ. απευθείας (χωρίς π.μ. και...σχόλια) μου ειπαν "χαίρετε,ενδιαφέρομαι για την κιθάρα" ,κλείσαμε ραντεβού,ήρθαν την είδαν (χωρίς πολλά...σχόλια...  ;D),πήγαμε στην τράπεζα,δώσαμε τα χέρια μετά και τέλος.  8)

 

Από την άλλη είχα και μερικούς άλλους,οι οποίοι αφού μου λέγανε την ιστορία της ζωής τους πρώτα,αρχίζανε χίλιες δυο απίθανες ερωτήσεις και...σχόλια και μετά αφού είχα χάσει την ώρα μου,μου λέγανε θα σε...πάρω τηλέφωνο.Όσο με πήρε τηλ. ο...Ομπάμα,άλλο τόσο με πήρανε τηλ. κι αυτοί... ;D

 

Ξερεις τι λένε άλλωστε... " Όπου λαλούν πολλά κοκκόρια..."   ;)

 

 

3)Οι αγγελίες μου είχαν δεχθεί άκρως θετικά σχόλια και ως κείμενο μόνο. Με μεγάλη στενοχώρια ανακάλυψα ότι τα εν λόγω σχόλια πλέον δεν βρίσκονται από κάτω να μου φτιάχνουν την διάθεση, αλλά και να ομορφαίνουν την γενικότερο κλίμα. Μπορεί να σας φαίνεται αστείο, αλλά καμιά φορά και μόνο λίγο χιούμορ αρκεί για να βελτιώσει μια internetική σελίδα.

 

Για να καταλάβω τώρα,εσύ ανεβάζεις αγγελίες για να...σου φτιάχνουν τη διάθεση,να...ομορφαίνουν το γενικότερο κλίμα και να βελτιώνουν τις internet-ικές σελίδες τα...σχόλια των...υπολοίπων;  ;D

 

Αυτό που δεν υπάρχει είναι ο χρόνος να ξεψειρίζεις τα σχόλια απο ανώριμους αργόσχολους.

 

+1000

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

σημερα συναντησα ενα προβλημα με τον αριθμο των λεξεων σε μια αγγελια

τις αγγελεις μου τις γραφω ολες στο Word για να τις εχω αποθυκευενες στον υπολογιστη μου αλλα και για να τις κανω copy paste και σε αλλα site.

 

εγραψα κανονικα την αγγελια γυρω στις 30 λεξεις και την εκανα copy paste.

μου εβγαλε οτι ξεπερασα το οριο των 300λεξεων.....

εσβισα μερικες λεξεις εκει αυτο να λεει οτι ξεπερασα το οριο

τελικα την εγραψα απο την αρχη και ολα καλα.

 

περα απο αυτο γενικα εχω παρατηρισει οτι οντ αντιγραφω απο το word αφηνει μεγαλα κενα και κανει διαφορα τετοια περιργα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις αγγελεις μου τις γραφω ολες στο Word για να τις εχω αποθυκευενες στον υπολογιστη μου αλλα και για να τις κανω copy paste και σε αλλα site.

 

...πράγμα που σημαίνει πως μπορείς κάλλιστα να χρησιμοποιήσεις έναν απλό text editor αντί για το Word...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η απάντηση σου βρίσκεται στο ακριβώς απο κάτω θέμα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=194788.0

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου