Προς το περιεχόμενο

Ζητούνται Συνεργάται


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

αφού προκαταβάλλω τις ευχές μου για καλή επιτυχία,

το μόνο που μπορώ να σου πω υπεύθυνα από προσωπικές εμπειρίες, είναι ότι αν δεν βρεις επενδυτή και στηρίξεις το εγχείρημα σε συνεργάτες (ανεξαρτήτως ικανότητας τους), αυτό που θα καθορίσει τις όποιες πιθανότητες για αγαστή συνεργασία και επιχειρηματικό μέλλον, είναι το να είσαι ΤΥΧΕΡΟΣ και να βρεις κάποιους που θα καταφέρεις να τους ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ πραγματικά το όραμά σου και όχι απλά να τους πείσεις για μια εν δυνάμει "καλή" ιδέα...

 

άνθρωποι που θα συμπλεύσουν, επειδή αυτή την στιγμή δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν ή απλά προσβλέπουν σε βραχυπρόθεσμο εύκολο κέρδος, ότι και καταστατικό να σκαρφιστείτε, κατά κανόνα θα εγκαταλείψουν το πλοίο πριν καν βγει δελτίο θυέλλης...

 

τέλος φαντάζομαι να αντιλαμβάνεσαι ότι οι "παραινέσεις" πολλών φίλων μου παραπάνω έχουν σκοπό κύρια την "προστασία" και όχι την αποθάρρυνση σου...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αφού προκαταβάλλω τις ευχές μου για καλή επιτυχία,

 

 

τέλος φαντάζομαι να αντιλαμβάνεσαι ότι οι "παραινέσεις" πολλών φίλων μου παραπάνω έχουν σκοπό κύρια την "προστασία" και όχι την αποθάρρυνση σου...

 

Μένω στη πρώτη παράγραφο, καλή επιτυχία, μακάρι να βρεις τους άνθρωπες εκεί γύρω και να το πάτε μακριά.

 

  Καλή συνέχεια φίλοους, κάτι γέροι τύπου Μαραθώνας, είναι ανταγωνισταί  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντίστοιχη με τη warmoth

 

luthier (όχι για κοπές, αλλά για fitting)

 

Απο τη στιγμη που θα χρησιμοποιεις cnc (που εγγυαται τελεια κοπη και ταιριασμα neck & body ) & θα πουλας parts & οχι ολοκληρωμενες κιθαρες αυτος δεν σου χρειαζεται.

 

 

ηλεκτρικά

 

ουτε αυτος σου χρειαζεται μια και θα πουλας parts .

 

ελα σου εκανα αμεσως οικονομια στο 33% του εργατικου δυναμικου...ουτε η Δρακουλεσκου να ημανε ;D

 

Καλη τυχη απο εμενα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, σε αυτό το νήμα σου έχουν δωθεί μερικές εξαιρετικές συμβουλές τις οποίες πρέπει να λάβει υπόψην, όχι για να προχωρήσεις ή να μην προχωρήσεις, αλλά για να κάνεις ένα σωστό business plan, να υπολογίσεις τα(όποια) ρίσκα και την βιωσιμότητα του σχεδίου. Βασικά, ήδη ο ΣουπερΦανκ σου είπε ποιούς δεν χρειάζεσαι.

 

Αυτόν που μάλλον χρειάζεσαι είναι ένας άνθρωπος που να καταλαβαίνει τί προυποθέτει το όλο "τρέξιμο" μιας επιχείρησης (γενικά) και να σε βοηθήσει να βάλεις στο χαρτί τί θα προυποθέτει το τρέξιμο της δικής σου (συγκεκριμένα).

 

Αν έμενα Ελλάδα θα χαιρόμουν να βοηθήσω, αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποιος θα βρεθεί το φόρουμ που να μπορεί (ουσιαστικά) να το κάνει.

 

Καλή τύχη & καλή αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα και Ελληνες, καλως και κακως...

Δεν θα ξεκινουσε καμια επιχειρηση αν δεν το επαιρνε αποφαση καποιος να παρει τα ρισκα του.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να αγοραζουμε ολοι απο αυτα που εχεις σκοπο να φτιαξεις.

 

Υ.Γ. Στις μερες μας το μαρκετινγκ ειναι τσαμπα για τις επιχειρησεις, αν εχεις καλο υλικο εκτοξευεσαι πολυ συντομα παγκοσμιως.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Στις μερες μας το μαρκετινγκ ειναι τσαμπα για τις επιχειρησεις, αν εχεις καλο υλικο εκτοξευεσαι πολυ συντομα παγκοσμιως.

για δώσε μου κάνα 2 βδομάδες τζάμπα google και yahoo plz....καλό είναι εάν δεν ξέρουμε να μη λέμε ότι θέμε....εδώ μία βδομάδα τζάμπα Νoiz δεν μπορείς να μου δώσεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Νίκο αρχίζεις με κάποια ντισαβανταζ.

 

δεν έχεις χρόνο

δεν έχεις χρήμα

δεν έχεις επιχειρηματικό πλάνο

δεν έχεις την επιχειρηματική γνώση

δεν έχεις γνώση της εγχώριας αγοράς

δεν έχεις κατασταλλάξει στο market segmentation που θα απευθυνθεις

 

Όπως βλέπεις, ένα cnc δεν φέρνει την Άνοιξη.

 

Η αρχική ερώτηση είναι απλή.

Τι δίνεις και γιατί να το πάρω από σένα.

Ακολουθούν πολλές άλλες όπως πως θα σε μάθω, πως θα τα αγοράσω, πως θα τα δω, πως θα τα στείλεις, πως εγγυάσαι, πόσο κοστίζεις.......

Άσε το πως θα ξεπεράσεις τις παρούσες συνθήκες μιας και το θεωρούμε προσωρινό (λέμε τώρα)

 

Και, κατά την άποψή μου πάντα, καλό θα ήταν να αρχίσεις να απαντάς στις ερωτήσεις σου αυτές προκειμένου να είσαι έτοιμος να τις απαντήσεις σε αυτόν που θα τις ρωτήσει προκειμένου να πειστεί να συνεργαστεί μαζί σου.

 

Από την άλλη μπορεί να είμαι απλώς εξυπνάκιας ή σούργελο μιας και μιλάω για πραγματικές επιχειρηματικές συνθήκες εδώ κάτω στη γη και εν προκειμένω στην Ελλάδα.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Στις μερες μας το μαρκετινγκ ειναι τσαμπα για τις επιχειρησεις, αν εχεις καλο υλικο εκτοξευεσαι πολυ συντομα παγκοσμιως.

 

Πρωτοφανούς τάξεως δήλωση. Προτείνω αργία στο φόρουμ για 48 ώρες, ώστε κάθε αναγνώστης να στοχαστεί τα σοφά τούτα λόγια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου