Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή δασκάλου;


Phoenix2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 ώρες πριν, Phoenix2022 είπε

"πιθηκίζω"

Μην αγχώνεσαι... Όλοι μπανάνες τρώμε άλλωστε 😄

Η πεμπτουσία, η κορυφή, ο "Όλυμπος" σε αυτό που καταπιανόμαστε είναι το να βαράει κάποιος δύο νότες και να σου λέει ο άλλος από ένα χλμ παραπέρα: Αααα, παίζει ο τάδε.

 

Εμείς όμως- που ούτως ή άλλος την πλάκα μας κάνουμε- δεν έχουμε τέτοια "θέματα" και συνεχίζουμε χαλαρά με τις...

 

bananas.jpg

Οπότε... χαλαρά 😎

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billaraskats27 είπε

Εγω θα πω πως εχει χαθει το δικαιωματα της ειλικρινειας

Μπιλάρα μου έχεις δίκιο σε ότι γράφεις. Αλλά μήπως είσαι κάπως αισιόδοξος και είναινόλη η φάση έτσι; Ψηφιακή απουσία = θάνατος; Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονούνται; Φαντάσου δηλαδή αν έχεις πελάτες στο τικ τοκ τι πρέπει να κάνεις για να παραμένεις "επίκαιρος". 

 

"Καλησπέρα φρεντζ, εδώ αλλάζω χορδούλες στην κιθάρα πάρτε μάτι θα βάλω μετά και τζιτζιμούσι luthier's choice να υαλίσει. Φιλιαααααααα..."

"Γεια σας αγαπημένοι μου, εδώ ασκησούλες για τα δάχτυλα αράχνη ναουμ τέριμπολ μπλακ γουίντοου με σουιπ, γιατί έχουμε προβίτσα αργότερα."

"Θετική ενέργεια εδώ από την προβίτσα σουίτιζ, σας περιμένω όοοολους και όοοολες στον αηλιά μεθαύριο."

"Ον στέτιτζ λάιβ στριμ από τον αηλιάαα αγάααααπες μου, σας αφήνω γιατί έχασα τη μισή εισαγωγή".

"Πολυαγαπημένοι φιλοι μου θέλω να σας μιλήσω γιατί σας νιώθω σαν οικογένεια. Ειμαι πολύ ταραγμένος από το ψαλίδι στον αηλιά χτες το βράδυ, είναι άδικο..."

"Ναι με ακούτε;;;; Ο σπαζοκλαμπάνιας είμαι πάλι!"

 

Δηλαδή οκ. Καλή η προβολή (αν τη σηκώνει η ιδιοσυγκρασία σου) αλλά είναι στην ουσία σάιντγκιγκ. Δεν πουλάς μουσικη, πουλάς ριάλιτι. Μπορεί και να το ξέρουν βασίλη. Αυτό είναι το υγιές. Αυτό που με τρομάζει εμένα είναι ότι δεν το ξέρουν, κι απλά είναι μια νέα πραγματικότητα, που όπως είπα, ψηφιακή απουσία = θάνατος, λήθη.

  • Like 2
  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ειμαι πολύ ταραγμένος από το ψαλίδι στον αηλιά χτες το βράδυ, είναι άδικο..."

"Ναι με ακούτε;;;; Ο σπαζοκλαμπάνιας είμαι πάλι!"

Θεούλης... 😎

Με τέτοια περιγραφή είμαι έτοιμος για τον Αη Λια... Πότε παίζετε;

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Μπιλάρα μου έχεις δίκιο σε ότι γράφεις. Αλλά μήπως είσαι κάπως αισιόδοξος και είναινόλη η φάση έτσι; Ψηφιακή απουσία = θάνατος; Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονούνται; Φαντάσου δηλαδή αν έχεις πελάτες στο τικ τοκ τι πρέπει να κάνεις για να παραμένεις "επίκαιρος". 

 

Δηλαδή οκ. Καλή η προβολή (αν τη σηκώνει η ιδιοσυγκρασία σου) αλλά είναι στην ουσία σάιντγκιγκ. Δεν πουλάς μουσικη, πουλάς ριάλιτι. Μπορεί και να το ξέρουν βασίλη. Αυτό είναι το υγιές. Αυτό που με τρομάζει εμένα είναι ότι δεν το ξέρουν, κι απλά είναι μια νέα πραγματικότητα, που όπως είπα, ψηφιακή απουσία = θάνατος, λήθη.

Διακοσαταεκατο

 

Οταν λεω δημιουργοι περιεχομενου αυτο εννοω. Ριαλιτι περιεχομενο. Πρωιναδικο περιεχομενο.

 

Επομενη φαση ...Ψηφιστε με χεσεμεσ στο 1984 ποιος υποψηφιος αποχωρει. 

 

Ο υποψηφιος Α. Κιθαριστας. Δεν εχει dedicated φωσφοριζε κιθαρα στα βιντεο οταν ανεβαζει 80'ς λιξ

 

Η υποψηφιος Β. Τραγουδιστρια. Στο βιντεο που ανεβασε να μας ζητησει κατανοηση, γιατι η πιεση που νιωθει απο τα σοσιαλ μιντια την οδηγησαν να ποσταρει 80% λιγοτερο περιεχομενο, δε μας εξηγησε γιατι οι 2 τελευταιες τις φωτο στο ισταγκραμ δειχνουν λιγοτερο κληβατζ απ'οτι συνηθως.

 

Ο υποψηφιος Γ. Μπασσιστας-Τρομπετιστας. Απορουμε πως εχει φτασει ως εδω. Ασχολείται μονο με κοινωνικο-ψυχολογικες μελετες των τελευταιων 2 χρονων για το αν οι παηονηαρς του παρελθοντος ηταν οντως παηονηαρς ή απλα βρηκαν ετοιμη μια γλωσσα κ την πηγαν σε αλλο επιπεδο, κ το αν τα ντραγκζ της σκηνης της Νεας Υορκης σε βοηθαν να εχεις πιο καθαρο οραμα στην επιλογη καταλληλου μονοφωνικου συνθ για το κολλαμπορεησο σε εθνικ-ηλεκτρονικο στυλ με τον ντραμερ που παιζει 23 οβερ 14,5 κ μετακομισε στη Βαρκελωνη για να εχει καλυτερο βαημπ για τα βιντεο του.

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Χαχα 5

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μαγκες δειτε το τελευταιο επισοδιο south park, εκτος του οτι μιλαει για αυτο ακριβως που λετε, ειναι τοσο αστειο που κατουριεσαι, παιζει και ο πριγκιπας χαρυ ντραμς, ΘΕΟΙ 😆

 

https://www.southparkstudios.com/episodes/3ne660/south-park-the-worldwide-privacy-tour-season-26-ep-2

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Όταν λέω πιθηκίζω, εννοώ πως ό,τι παίζω γίνεται από μίμηση. Δεν έχω επίγνωση ότι τώρα πατάω τη τάδε νότα και η τάδε συγχορδία ακολουθείται από τις τάδε συγχορδίες κλπ ή ότι το τάδε λικ βασίζεται στην τάδε κλίμακα ή στο τάδε μοντ. Είναι νουμεράκια που πατάω στη ταστιέρα και χτυπάω τη χορδή από όπου βγαίνει ένας ήχος που πλησιάζει αυτό που πρέπει να ακουστεί. Αυτό είναι για μένα η εμπειρία της κιθάρας.

Επεξεργασμένο από Phoenix2022
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, makam είπε

Κι εσύ Beatles Complete! Μιλάμε για όαση εκείνη την εποχή που δεν έβρισκες σχεδόν τίποτα... ούτε καν δασκάλους!! 

Αργότερα ασχολούμενος με την jazz σε βάθος, εκτίμησα τους Beatles ακόμα πιό πολύ!!

😊

IMG_20230301_192658.thumb.jpg.71a79ac492ebd78b33ba1e978dc3fa34.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Phoenix2022 είπε

Όταν λέω πιθηκίζω, εννοώ πως ό,τι παίζω γίνεται από μίμηση. Δεν έχω επίγνωση ότι τώρα πατάω τη τάδε νότα και η τάδε συγχορδία ακολουθείται από τις τάδε συγχορδίες κλπ ή ότι το τάδε λικ βασίζεται στην τάδε κλίμακα ή στο τάδε μοντ. Είναι νουμεράκια που πατάω στη ταστιέρα και χτυπάω τη χορδή από όπου βγαίνει ένας ήχος που πλησιάζει αυτό που πρέπει να ακουστεί. Αυτό είναι για μένα η εμπειρία της κιθάρας.

 

 

 Δε γινεται ετσι δουλεια, δε γινεται ετσι πραγματι. Ξεκινα λοιπον να βγαλεις καποιο απλο κομματι απο παρτιτουρα, να αρχισεις να μπαινεις στο νοημα. Πες το στα ισα στο δασκαλο σου, "δασκαλε, θελω να μπλεξω πραγματικα με τη μουσικη, παμε για παρτα", αν ειναι καλος δασκαλος θα χαρει.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, manosx είπε

 

παρτα ...

 

Μόνο μην του πει "πάρτα ρε να μην στα χρωστάω" ασούμε.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου