Προς το περιεχόμενο

Live του Steve Vai στην Ελλάδα.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως @fusiongtr πρέπει να κάνουμε ένα γκρουπ Αλ χεητερς κ να αρχίσουμε το χαητζακ σε θρεντ που αναφέρονται σε αυτόν. Γιατί δηλαδή τόσοι κ τοσοι να έχουν την τιμητική τους κ να τρώνε κράξιμο κάθε φορά που αναφέρεται το όνομα τους? Εμείς δεν είμαστε ικανοί να κάνουμε κάτι παρόμοιο?

 

(Νομίζω είναι κ ο @odis13 υποψήφιο μέλος, αν κ μπορεί να του συμπαρασταθεί λόγω της Οβεησον)

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Κοίτα από το να δω Ντιμεολα προτιμώ ακόμα κ τον τωρινό Μαλμστην να παίζει πάνω από μπακιντρακια. 

απο πότε έχεις να ακούσεις Αλ?

 

(αυτό που είπες δεν υπάρχει)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

απο πότε έχεις να ακούσεις Αλ?

 

(αυτό που είπες δεν υπάρχει)

Δεν μπορώ να ακούσω πλέον Αλ. Με χαλάει το ατιτιουντ του κ ο χαρακτήρας του πάρα πολύ. Επίσης δε μ'αρεσει σαν κιθαρίστας. Τον αδικώ το ξέρω, γιατί έχει γράψει πολλά κ ωραία πράγματα, αλλά δε τον μπορώ. Τώρα ο τρόπος που τα γράφω είναι υπερβολικός για τον χαβαλε του πράγματος, αλλά... στηρίζεται σε πραγματικά γεγονότα 🤣

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον αδικείς πολύ...

κοίτα είσαι και νεώτερος.

Εγώ μεγάλωσα μ αυτόν σε κρίσιμες ηλικίες.

Ήμουν 19 όταν βγήκε το land of the midnight sun και το elegant gypsy, και τοτε το downbeat παραληρούσε...(δεν θυμάμαι να έγινε το ίδιο με τον Vai).

Σήμερα όμως δεν μου αρέσει πιά αυτή η εποχή.

Επίσης δεν σε παίρνει ο Corea τυχαία στα γκρουπ του.

 

πάντως κάνε τον κόπο και άκουσε τα

World Sinfonia

Heart of the Immigrants

Orange and Blue

 

ειναι πολύ δύσκολοι δίσκοι, αλλά εξαιρετικοί. Δεν τους αγαπάς με την μία. Είναι όμως εξαιρετικοί.

Μεταξύ 80 90 ήταν μετριος.

Και μετά το 2005 επίσης...

Αλλά και ποιός δεν είναι.

απ αυτούς που έγραψα ότι είδα ελάχιστοι είχαν συνεχή πορεία.

ο Martino σίγουρα. Από τους ζωντανού, o Metheny και ο lagrene κι αυτοί με ερωτηματικό...

 

εδιτ

τώρα διαβάζω το ποστ

 

 

ξέρεις τι ήταν να σου φέρνει φίλος σου το Elegant Gypsy και να είσαι 19-20?

Να είσαι 17 και να ακούς το Bohemian Rapsody?

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

τον αδικείς πολύ...

κοίτα είσαι και νεώτερος.

Εγώ μεγάλωσα μ αυτόν σε κρίσιμες ηλικίες.

Ήμουν 19 όταν βγήκε το land of the midnight sun και το elegant gypsy, και τοτε το downbeat παραληρούσε...(δεν θυμάμαι να έγινε το ίδιο με τον Vai).

Σήμερα όμως δεν μου αρέσει πιά αυτή η εποχή.

Επίσης δεν σε παίρνει ο Corea τυχαία στα γκρουπ του.

 

πάντως κάνε τον κόπο και άκουσε τα

World Sinfonia

Heart of the Immigrants

Orange and Blue

 

ειναι πολύ δύσκολοι δίσκοι, αλλά εξαιρετικοί. Δεν τους αγαπάς με την μία. Είναι όμως εξαιρετικοί.

Μεταξύ 80 90 ήταν μετριος.

Και μετά το 2005 επίσης...

Αλλά και ποιός δεν είναι.

απ αυτούς που έγραψα ότι είδα ελάχιστοι είχαν συνεχή πορεία.

ο Martino σίγουρα. Από τους ζωντανού, o Metheny και ο lagrene κι αυτοί με ερωτηματικό...

Συνθετικα εχει γραψει πολλα πραγματα που τα βρισκω εξαιρετικα.

Δε τον μπορω κιθαριστικα. Δε μ'αρεσει καθολου η φωνη του με ηλεκτρικη κιθαρα, κ επισης δε μ'αρεσει αυτοσχεδιασμικα που ενω στην αρμονια απο πισω γινεται ενας χαμος, αυτος τα αγνοει ολα κ παιζει μια αρμονικη μινορε που λεει κ ενας φιλος. Βλεποντας δε τα τερατα αυτοσχεδιασμου που ανεφερες αναρωτιεμαι τι σχεση εχει ο Αλ μαζι τους? Σαν κοσμος κ σαν προσεγγιση εννοω.

 

Κ στη δικη μου τη γενια περασε η τρελα με τον Αλ κ πολυ μαλιστα. Ο μεσος προγκας κ μεταλλας τον εχει εικονισμα. Για καποιο λογο δε μπορει να ταυτιστει με κανεναν απο τους αλλους που ανεφερες (κ αλλους τοσους). Αλλα τον Αλ λογω του σρεντιγκ του κ του οτι αρμονικα ειναι απλοικος στα σολο του τον γουσταρουν πολυ

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billaraskats27 είπε

Συνθετικα εχει γραψει πολλα πραγματα που τα βρισκω εξαιρετικα.

Δε τον μπορω κιθαριστικα. Δε μ'αρεσει καθολου η φωνη του με ηλεκτρικη κιθαρα, κ επισης δε μ'αρεσει αυτοσχεδιασμικα που ενω στην αρμονια απο πισω γινεται ενας χαμος, αυτος τα αγνοει ολα κ παιζει μια αρμονικη μινορε που λεει κ ενας φιλος. Βλεποντας δε τα τερατα αυτοσχεδιασμου που ανεφερες αναρωτιεμαι τι σχεση εχει ο Αλ μαζι τους? Σαν κοσμος κ σαν προσεγγιση εννοω.

 

Κ στη δικη μου τη γενια περασε η τρελα με τον Αλ κ πολυ μαλιστα. Ο μεσος προγκας κ μεταλλας τον εχει εικονισμα. Για καποιο λογο δε μπορει να ταυτιστει με κανεναν απο τους αλλους που ανεφερες (κ αλλους τοσους). Αλλα τον Αλ λογω του σρεντιγκ του κ του οτι αρμονικα ειναι απλοικος στα σολο του τον γουσταρουν πολυ

 

η φωνή του στους δίσκους που σου λέω δεν έχει καμμία σχέση με τους δίσκους του 1977-85. Αν δεν τους έχεις ακούσει και δεν τους έχεις στο πετσί σου, (εγώ πχ μπορώ να στους μουρμουρίσω όλους) δεν υπάρχει κοινή βάση να συζητήσουμε.

 

τι σχέση έχει ο Αλ με τα τέρατα? Ρώτα τα τέρατα. Κάτι θα ξέρανε. Αν τους έκανε εγώ τι να πω?

 

Προσπαθώ να σου μεταφέρω τι έγινε το 1976 όταν εμφανίστηκε. Δεν μιλάμε για μια τρέλλα.

Ήταν το next big thing. Μην ξεχνάς ότι 5 χρόνια πριν απ αυτόν σρεντάριζε ο Μαχα και κανείς δεν έλεγε τίποτα.

πάντως και που μιλάμε για Αλ σε νήμα για τον Vai, είναι πολύ άδικο για την ιστορία και την πορεία του Αλ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω ήδη μηνύματα στο club των Vai haters να μπουκάρουμε να κάνουμε χάιτζακ το θρεντ πάλι και μετά να την πούμε ο ένας στον άλλο που δε μας αρέσει ο Βάι.

  • Χαχα 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Στέλνω ήδη μηνύματα στο club των Vai haters να μπουκάρουμε να κάνουμε χάιτζακ το θρεντ πάλι και μετά να την πούμε ο ένας στον άλλο που δε μας αρέσει ο Βάι.

είσαι hater?

εγώ δεν είμαι.

Απλώς δεν μου αρέσει.

Ίσως όσο όσο λένε. Αν του έκανε του Zappa, εγώ τι να πω.

Απλά δεν θα πήγαινα ποτέ σε συναυλία του, ούτε μου ήρθε να αγοράσω δίσκο του, ούτε δίσκο του Zappa μ αυτόν.

και δεν θέλω να χαιτζακάρω κανένα νήμα.

Ειπώθηκαν απόψεις εδώ, θετικές αρνητικές και είπα να προσθέσω και την δική μου. Και σε πρώτη αφορμή επεκτάθηκα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

είσαι hater?

 

Όχι, πλάκα κάνω προφανώς. Αλλά δε μου αρέσει καθόλου. Ένα κομμάτι του μόνο από όλη τη δισκογραφία του (την έχω ακούσει δυστυχώς) και αυτό όχι ολόκληρο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 Ένα κομμάτι του μόνο από όλη τη δισκογραφία του και αυτό όχι ολόκληρο.

 

Γι' αυτό μιλάς?

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου