Προς το περιεχόμενο

Mε τα ματια του μαστορα...


yann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω για αυτες τις "πλατες"  για  ακουστικες κιθαρες μιλουσα. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ,το'πιασα το υπονοουμενο!

Σαν τις σχολες του καρατε ειμαστε....! Haaai! ;D

 

Καλα,τι σημασια εχει αν ειναι πλατες η οχι,για ακουστικα η ηλεκτρικα...φωτοδειγματα ειναι,

για να καταλαβουν αυτοι που δεν ξερουν!!(Οσο γινεται δηλαδη..) ;)

 

Αληθεύει ότι το brazilian ρίχνει βέλη με φυσοκάλαμο ενώ το indian με τόξο?

Γι'αυτό όλα τα μπράτσα με brazilian που έχω δει είναι ολόισια εν αντιθέσει με κάποια που έχουν indian?

Tα Black Arrows του Joey DeMaio από τι ταστιέρα προέκυψαν?

(sorry, δεν κρατιόμουν.... :-X :-[ :P )

Τι ατυχες σχολιο ειναι αυτο μωρε Vrass..? Πες "ισια" τι εχεις να πεις...! :-\

Αδιαβαστο σε τσακωνω...μην ξανασυγκρινεις φιατακι με λιμουζινα!

 

 

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα, γραφω καμια παπαρια να περάσει η ωρα.

 

Παντως πρέπει να ομολογήσω ότι για μια περίοδο όταν ήμουν μικρός και αθώος νόμιζα ότι τα κοβουν από μεγάλες τριανταφυλλιές που φυτρωνουν σε τροπικές χωρες μονο, εξ'ου και οι ονομασίες. Μετα σταμάτησα να ασχολούμαι και ανακάλυψα τα Ιρλανδικά προϊόντα ζύμωσης και απόσταξης.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι ο τιτλος του thread

πειραξε καποιους τοσο,που το μονο που μπορεσαν να κανουν ειναι να με χλευασουν :P

(Η αληθεια ειναι οτι εκανα χιουμορ για "τα ματια της Ελλης"...χωρις ομως να χλευασω,

που "να το πιασουν" ομως καποια χαμηλου I.Q. nerds....) 8)

Αλλα φαινεται οτι απο τοτε που "βγηκε" το ιντερνετ,εχουν γινει ολοι μαστορες,παρτορες και καστορες,

και εχουν τη δικη τους γνωμη για την ΠΡΑΚΤΙΚΗ δουλεια μου και τα υλικα της....

 

Οσοι λοιπον υποστηριζετε ΘΕΩΡΙΕΣ που διαβαζετε εδω και χρονια σε διαφορα site (με διαφορετικα συμφεροντα)

φυσικο ειναι να εχετε αναθεωρισει αποψεις με τον καιρο...αφου ΠΡΑΚΤΙΚΑ και χωρις τις ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΕΣ οδηγιες

των "κατευθυνοντων" του marketing,(να χλευασω και εγω τωρα και να σας πω "fashion victims"??)

απλα δεν θα ξερατε ουτε χορδες να αλλαξετε.... ;D

 

Βλεπω επισης οτι καποιοι απλως κρυβονται πισω απο ενα nick και ενα κρυμμενο mail.... :P

πραγμα που θεωρω ανανδρο (μην το πω αλλιως...) :-*

 

Υameth,προπαθησα,αλλα οπως βλεπεις το thread πηγε αλλου...

κανεις δεν απαντησε στο "πριν απο το Π.Χ.",αλλα κολλησαμε στα ξυλα...και στην κοροιδια... :P :P :P

 

Τι ειναι και τουτο? Οτι δεν φτανει η αλεπου??

 

Edit:Υ.Γ. :

Οταν δεν μπορουμε να δουμε η να ακουσουμε κατι,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει κιολας! ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Yann,

 

Επειδη εισαι νεος στο φορουμ δεν εχεις ισως εξικοιωθει με το..ανατρεπτικο χιουμορ πολλων μελλων του,αυτο ειναι μονο,πιστεψε με κανεις δεν ηθελε να σε χλευασει.. ;)

 

ΟΜΩΣ (& με ολο τον σεβασμο) ο ιντερνετικος σου "λογος" ειναι λιγο "περιεργος" και δεν γινεται ευκολα αντιληπτος,προσπαθησε να γραφεις λιγο πιο κατανοητα και πιο απλα & ολα θα στρωσουν.

 

Ας πουμε απο αυτα που γραφεις αυτο που εχουν πολλοι καταλαβει ειναι οτι τους "κατηγορεις" οτι αναπαραγουν αποψεις καποιων sites για τα ξυλα και τις ιδιοτητες τους,πιστεψε με η συντριπτικη πλειοψηφια των μελων του noiz δεν δινει δεκαρα για τα ξυλα ;D και με εξαιρεση την ...αιωνια (& αιματοβαμενη) κοντρα γυρω απο τα "κουρδισμενα ξυλα των ηλεκτρικων κιθαρων & τα νιτρο η οχι φινιρισματα τους"   ;D  (η οποια εχει ΠΛΗΡΩΣ εξαντληθει μια και οι δυο πλευρες εχουν αμετακινητες και ΠΑΚΤΩΜΕΝΕΣ αποψεις που ΔΕΝ αλλαζουν με ΤΙΠΟΤΑ στον κοσμο),το θεμα οργανοποιϊα και ξυλα δεν εχει συζητηθει ΠΟΤΕ (ωστε να εχουν αναφερει καποιοι εδω μεσα αποψεις). ;)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες ερωτησουλες απο μενα: ποσο χρεωνει (ή ποσο θα επρεπε να χρεωνει) καποιος επισκευαστης την αλλαγη ταστων? leveling χρειαζεται παντα? σε maple ή σε rosewood θα ειναι ευκολοτερο εαν το επιχειρησω μονος μου σε μια (φτηνη εννοειται) κιθαρα?

εαν σκοπος του thread σου ειναι η ενημερωση και οι τεχνικες συμβουλες, συγχαρητηρια απο εμενα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως ξύλα μόνο από τον Κώστα ψωνίζω, μου τα φέρνει σπίτι με τ'αγροτικό του ο άνθρωπος, Greek Pine ΑΑ ποιότης, τίγκα στο δαδί, ότι πρέπει για το τζάκι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Yann  :D

Γιατί στενοχωριέσαι?

 

Θα παρατήρησες φαντάζομαι ότι κανείς δεν χλεύασε τις όποιες πληροφορίες που έδωσες. Απλά... το παρόν θέμα δεν έχει πάει πουθενά (ακόμα) και δεν είναι κατανοητό το που πηγαίνει. Τι θέλεις να κάνουμε?

- Ενα Q and A με το Γιάνν?

- Μια σειρά άρθρων?

- Αναπαραγωγή θεωριών με δόση προσωπικής εμπειρίας?

(Προσδιόρισε πως θέλεις να γίνει..... και το φτιάχνουμε  :) )

 

Επίσης, κράτα κατά νου ότι ανεξαρτήτως της "καλλιτεχνικής" νότας που κρύβεται στην οργανοποιία, η κατασκευή και η αξιολόγηση οργάνων είναι ένα 100% τεχνικό θέμα και ως τέτοιο πρέπει να αντιμετωπίζεται. Με άλλα λόγια, αφορισμοί της μορφής:

 

...Οταν δεν μπορουμε να δουμε η να ακουσουμε κατι,δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει κιολας! ;D

 

πρέπει να χρησιμοποιούνται με προσοχή, καθώς (για παράδειγμα) στο δικό μου κόσμο ... όταν κάτι δεν παρατηρείται αμέσως (ή εμμέσως) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου