Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ω ρε μαγγες πολυ την εχετε ψαξει!

οι μπασιστες τι πρεπει να πινουν πριν τις προβες ?

 

Κάνα 'γάρο να χαλαρώνουν!

Καλά, καλά, οκ, πλάκα κάνω!!! :oops:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ω ρε μαγγες πολυ την εχετε ψαξει!

οι μπασιστες τι πρεπει να πινουν πριν τις προβες ?

 

Κοίτα επειδή εσείς συνήθως είστε αυτοί που δίνετε το groove σε μια μπαντα μαζι με τον ντραμμερ,καλο ειναι να χτυπησεις καναδυο ποτάκια πριν το λαιβ να ρθεις στο κεφι!! :twisted: :D :D :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες υπερ-Brutal φωνητικά,δοκίμασε να εισπνέεις αντί να εκπνέεις,όταν τραγουδάς έτσι.Νομίζω κάτι τέτοιο κάνει ο τραγουδιστής των Opeth.Ok,δεν είμαι τραγουδιστής,αλλά απ' ότι ξέρω αυτό το κόλπο βγάζει μεγαλύτερης διάρκειας γκάρισμα/βόθρο,χωρίς να ζωρίζονται οι φωνητικές χορδές.Μην παραβοθρέψεις όμως,γιατί παραμονεύει ο αχόρταγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό και για να είμαι ειλικρινής μου ακούγεται πολύ κακό για τις φωνητικές χορδές, αλλά αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο θα ενδιαφερθώ να το ακούσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δεν το μαζεύετε κιόλας το θέμα σε ένα τεχνικό άρθρο να υπάρχει; Υπάρχουν πολλοί καφρούληδες που ενδιαφέρονται για τραγούδι-how-to! ;)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια για επαγγελματικοτερη καφροδουλεια υπαρχουν παντα τα εφε...

Ουτε μπυρες, ουτε καφεδες, ουτε γαλατα...

 

Εγω οποτε χρειαστηκε να τραγουδησω (δεν το κανω συχνα γιατι ειμαι ντραμμερ) πριν ηπια απλα ενα μπουκαλακι νερο και ημουν τζετ.

Βεβαια οταν δεν χρειαζεται να τραγουδησω χτυπαω τις μπυριτσες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα βασικά Κώστα δεν είναι μόνο για brutal, είναι γενικά για φωνή. Δηλαδή δε βλέπω να έχει αναλυθεί και πολύ το θέμα του brutal (δεν το κατέχω καθόλου δυστυχώς, δηλώνω φλώρος :lol:) αλλά νομίζω πως όντως υπάρχουν πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες για φωνητικά ειδικά για κάποιον που δεν ξέρει και θέλει απλά να προσέχει λίγο το λαιμό του και να κάνει ένα ζεσταματάκι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδιά συγγνώμη,είμαι καινούργια στο φόρουμ,δεν ήξερα πού να γράψω...έχω κάνει ελάχιστα μαθήματα φωνητικής, όλα πολύ καλά,βοηθάνε το λαιμό που είχα πρόβλημα (πολύωρη ομιλία ),αλλά παρατηρώ ότι ζορίζομαι στις ανάσες,σα να δυσκολεύομαι να αναπνεύσω και μέρες μετά τα μαθήματα...Είναι φυσική συνέπεια των ασκήσεων αυτό; Γνωρίζει κανείς; Είναι επικίνδυνο; Έχω θορυβηθεί λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός/αυτή που σου κάνει μάθημα τι λέει γι'αυτό;

 

Μπας και είσαι κρυωμένη;

 

btw, καλωσήρθες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το'χουμε συζητήσει ιδιαιτέρως,γιατί όπως προανέφερα είμαι στην αρχή των μαθημάτων...Θα το παρακολουθήσω εάν συνεχίζεται,πάντως  ήθελα να δω αν κάποιος είχε ανάλογη εμπειρία,ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου