Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, PAL είπε

Κάθε συζήτηση που κάνουμε σε όλες τις πτυχές της κοινωνικής μας ζωής καταλήγει μοιραία σε off topic.

Συμφωνώ. Κι επιπλέον, εξαρτάται ισχυρά από το θέμα. Είμαστε άνθρωποι. Όποιος θέλει να ρωτάει ποιο πετάλι να πάρει για να το βάλει στον ενισχυτή μπαταρίας και περιμένει να του πουν "πάρε το boss od1" ας ρωτάει το GPT καλύτερα.

 

Ή πού μπορεί να βρει μετατροπέα για να βάλει το 1 1/2 επιστόμιο στο .500" όργανο, ή σε ποιον μετρονόμο αρχίζει η βιρτουοζιτέ, ή ή ή.

 

Κάποια ερωτήματα όταν μπαίνουν, αποκαλύπτουν κάποια ελατήρια που ώθησαν στη διατύπωσή τους. Είμαστε άνθρωποι, θα τα σχολιάσουμε κι αυτά που κρύβονται πίσω από την ερώτηση όταν το κρίνουμε απαραίτητο. Και θα κάνουμε και χαβαλέ όταν έχει δοθεί η απάντηση, ή όταν η απάντηση δε φαίνεται να γίνεται κατανοητή μετά από φιλότιμες προσπάθειες.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλησπέρα!

 

Δεν έγινε ποτέ ban.

Ήταν μια απλή προειδοποίηση για ένα μήνυμα off-topic.

 

Alex

 

 

  • Like 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate changed the title to Fusiongtr
  • Administrator

σιγά.

 

Δεν έγινε κάτι. ήταν ένα μήνυμα off-topic και επειδή, ναι, προσπαθούμε να βάλουμε μια τάξη στο φόρουμ, έδωσα προειδοποίηση.

 

Ασχέτως με το αν η κρίση μου ήταν σωστή η όχι, το θέμα κατα τη γνώμη μου, πήρε πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις απ' όσο θα έπρεπε.

 

Καλές γιορτές να έχουμε, και μην κολλάμε με τέτοια μικροπράγματα.

 

 

  • Like 2

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Slew Rate είπε

Δεν έγινε ποτέ ban.

Ήταν μια απλή προειδοποίηση για ένα μήνυμα off-topic.

 

Alex

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αγαπητέ Alex, μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις σε όλους μας τι ακριβώς είναι αυτή η προειδοποίηση?

Γιατί εγώ για τρεις μέρες, δεν μπορούσα ούτε να γράψω, ούτε να στείλω pm.

 

Στράτος

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 4
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αγαπητέ Alex, μήπως θα μπορούσες να μας εξηγήσεις τι ακριβώς είναι αυτή η προειδοποίηση?

Γιατί εγώ για τρεις μέρες, δεν μπορούσα ούτε να γράψω, ούτε να στείλω pm.

 

Στράτος

 

Στράτο, Αν έγινε αυτό, ήταν λάθος. Ζητώ συγγνώμη. 

Σκοπός ήταν μια απλή προειδοποίηση χωρίς κανένα περιορισμό.

 

Δεν θα έκανα ποτέ τέτοιο περιορισμό για σχετικά ασήμαντο λόγο. Το έχω ξαναπεί ότι είμαι πολύ της ελευθερίας του λόγου, το θεωρώ βασικό δικαίωμα του καθένα.

 

Θα κοιτάξω γιατί έγινε. Πρόσφατα άλλαξαν τα περιθώρια στα οποία γίνεται κάποιος moderated στο σύστημα, και ενδεχομένως να υπάρχει κάτι που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Ή μπορεί απλά να έκανα λάθος εγώ.

 

Άλεξ

 

  • Like 4

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αγαπητέ Alex, μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις σε όλους μας τι ακριβώς είναι αυτή η προειδοποίηση?

Γιατί εγώ για τρεις μέρες, δεν μπορούσα ούτε να γράψω, ούτε να στείλω pm.

 

Στράτος

Στράτο σε ΑΓΑΠΩ😍

Κώστας. 

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υπαρχουν κατα τη γνωμη μου διαφορετικα ειδη thread, που θα πρεπει να εχουν και διαφορετικη αντιμετωπιση.

 

 Το ενα ειναι οτιδηποτε εχει να κανει με προβλημα που αντιμετωπιζει αυτος που ανοιγει το thread. Δηλαδη, αν καποιος ψαχνει εναν τεχνικο για να διορθωσει τη χαλασμενη του κιθαρα, οποιαδηποτε off topic αναφορα IMHO ειναι αγενεια, και πρεπει να απαγορευεται ρητα.

 

 Σε ενα δευτερο επιπεδο, υπαρχουν τα θεματα σε στυλ αγορας εξοπλισμου- ποιο μηχανημα ειναι καλυτερo κλπ. Εδω θα μπορουσαν να παρουσιαστουν off topic απαντησεις, που ομως θα εμεναν στα γενικοτερα πλαισια της συζητησης, δηλαδη ας πουμε το ποσο εχουν ανεβει οι τιμες των οργανων δεν αφορα αμεσα ενα ερωτημα για το "ποια κιθαρα προτεινετε για αγορα;", αλλα η φυση αυτων των ερωτηματων και η μη επειγουσα αναγκη επιτρεπει καποιες (εντος ενος πλαισιου ) κουβεντες παραπανω.

 

 Σε ενα τριτο επιπεδο ειναι τα θεματα γενικοτερης infotainment φυσεως του στυλ "ποια η γνωμη σας για την ταδε τραγουδιαρα" η " δεστε αυτο το video στο youtube- τι μας κρυβουν".

 

 Αυτη η τριτη κατηγορια, αν θελουμε ενα forum ΑΥΣΤΗΡΑ τεχνικο, κανονικα δε θα πρεπει καν να επιτρεπεται η αναρτηση τους.

 

 Κατι τετοιο ομως ΙΜΗΟ θα ηταν ΛΑΘΟΣ. Η ολη φαση με ενα forum ειναι να λειτουργει σαν κοινοτητα, διαφορετικα δεν λειτουργει καθολου.

 

 Θεματα λοιπον γενικοτερης ενημερωτικης- φιλοσοφικης φυσης, εχουν το χαβαλε τους, μας κανουν και γελαμε, και δε νομιζω να ενοχληθει κανεις αν στο θεμα που ανοιξε για τη eurovision βρεθουμε να μιλαμε για tele, σιγα, εχασε η βενετια βελονι.

 

 Ιδανικα, θα επρεπε απο μονοι μας να καταλαβαινουμε ποτε σηκωνει χαβαλε η υποθεση, και ποτε οχι. Τα ιδανικα ομως σπανια προκυπτουν απο μονα τους, οποτε, εχω προταση:

 

 Αν ηθελαν οι moderators, ( ισως και αυτος που ανοιγει το θεμα; ) θα μπορουσαν να προσθετουν ενα εικονιδιο στον τιτλο απο θεματα που ειναι σοβαρα π.χ. αυτο ⚠️ Οποτε σε ενα θεμα με αυτο το εικονιδιο στον τιτλο, να ξερουμε οτι πολυ απλα τα off topic απαγορευονται.

 

 Θα ηταν μια καλη αρχη αυτη. Σε συνδυασμο μαλιστα με μια εντελως ανεκτικη σταση στα off topic σε θεματα του στυλ "περι ανεμων και υδατων", νομιζω οτι θα ηταν ολοι ευχαριστημενοι. Και επισης, αυτο που μενει δηλαδη τα "ενδιαμεσα" θεματα, ειναι αυτονοητο, η θα επρεπε να ειναι, οτι οταν σε μια συζητηση για κιθαρες αρχιζουμε και μιλαμε για την ιστορια του τσαμικου, θα πρεπει να το κοψουμε και να αρχισουμε αλλο θεμα. Οποτε οταν ενας moderator το λεει αυτο, πολυ απλα θα εχει δικιο.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manosx είπε

infotainment

Μιλάτε απλα για να σας καταλαβαινουμε και εμείς οι αγραμματοι τεμπέληδες αριστεροι του ΔΗΜΟΣΊΟΥ Χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή αρχή θα ήταν τέτοιου είδος "θέματα" να λυνονται άμεσα και όχι μετά από 6-7 ημέρες...

 

Γιατί ο τοίχος του Στράτου "έσκουζε" από τις 9-10 του μήνα και σημερα έχουμε 16.

 

Κανείς από την διοικηση δεν πήρε πρέφα τι είχε γίνει? Γιατί στην συγκεκριμένη ανάρτηση του συγκεκριμένου τοιχου υπάρχει και συμμετοχή moderator, εκτός και αν έχω παραισθήσεις.

 

Αυτό το "συμβάν", είτε είναι θέμα λάθους είτε όχι, στοιχησε 6 μερες σκατένιου κλιματος και προσωπικά ακομα και τώρα μου αφήνει εξαιρετικά πικρή γεύση και ξενέρωμα...μονο και μονο επειδή από την "άλλη" μεριά υπήρχε σιγή ιχθυος.

 

Εννοειται οτι μιλάω μονο για μένα, δεν εκπροσωπώ κανέναν...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 4

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου