Προς το περιεχόμενο
  • Καλό είναι να μη θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν. Μιλήστε από προσωπική εμπειρία (με την κατανόηση ότι η εμπειρία σας ενδέχεται να μην ισχύει για άλλους) ή αναφέρετε τις πηγές σας.

     

    Oι απόψεις που γράφονται στο forum εκφράζουν τους συνομιλητές και όχι την σελίδα.

Clips

Ανεβάστε την δική σας μουσική για συζήτηση και σχολιασμό.


5.053 θέματα σε αυτό το forum

  1. Εm funk-blues jam 1 2

    • 12 απαντήσεις
    • 3k εμφανίσεις
  2. Tears of sahara 1st part video

    • 0 απαντήσεις
    • 847 εμφανίσεις
    • 5 απαντήσεις
    • 1,4k εμφανίσεις
    • 9 απαντήσεις
    • 1,7k εμφανίσεις
  3. One Mans Band Jam Improvisation!

    • 8 απαντήσεις
    • 2,1k εμφανίσεις
  4. all blues (απο kguitar) και καλεσμα

    • 6 απαντήσεις
    • 1,9k εμφανίσεις
  5. Απλα ενα Bluez Jam.....

    • 2 απαντήσεις
    • 1,3k εμφανίσεις
    • 7 απαντήσεις
    • 2,1k εμφανίσεις
  6. so many roads

    • 0 απαντήσεις
    • 835 εμφανίσεις
  7. Snowblind- 4 Wheel Drive. 1 2

    • 19 απαντήσεις
    • 3,8k εμφανίσεις
  8. ακουστε!!!1ο mix μου..

    • 6 απαντήσεις
    • 1,6k εμφανίσεις
  9. Kαι κατι απο εμενα ( surrounded ) 1 2

    • 11 απαντήσεις
    • 2,9k εμφανίσεις
  10. Ένα Τραγούδι Ακόμα!

    • 6 απαντήσεις
    • 1,8k εμφανίσεις
  11. Joe satriani (surfing with the alien) by dimis75 1 2

    • 10 απαντήσεις
    • 2,4k εμφανίσεις
    • 11 απαντήσεις
    • 2,7k εμφανίσεις
  12. battery(για μεταλαδες) 1 2

    • 16 απαντήσεις
    • 3,3k εμφανίσεις
    • 22 απαντήσεις
    • 7,5k εμφανίσεις
  13. Japan VS Usa Βlind Τest 1 2 3 4

    • 36 απαντήσεις
    • 6k εμφανίσεις
  14. Για ακούστε: Vague 1 2 3 4

    • 39 απαντήσεις
    • 7,3k εμφανίσεις
    • 14 απαντήσεις
    • 2,3k εμφανίσεις
    • 17 απαντήσεις
    • 3,4k εμφανίσεις
    • 40 απαντήσεις
    • 8,3k εμφανίσεις
  15. Joe Satriani's Crushing Day cover

    • 7 απαντήσεις
    • 1,9k εμφανίσεις
  16. Evil woman 1 2 3

    • 28 απαντήσεις
    • 4,9k εμφανίσεις
  17. νεο jam

    • 8 απαντήσεις
    • 1,7k εμφανίσεις
    • 15 απαντήσεις
    • 3,1k εμφανίσεις
  18. Lefteris Matapas - "Who is the boss"

    • 3 απαντήσεις
    • 1,2k εμφανίσεις
  19. Ενα θεματακι σε μποσα Trigga 1 2

    • 10 απαντήσεις
    • 2,5k εμφανίσεις
  20. Mederic Collignon

    • 2 απαντήσεις
    • 999 εμφανίσεις
  21. Steve Vai (The Crying Machine) by dimis75

    • 4 απαντήσεις
    • 1,4k εμφανίσεις
  • Αναρτήσεις

    • Ναι, πολύ καλό πληκτρολόγιο, ωραία θα ήταν να το βγάλουν και σε controllers όπως ζητάει και ο loopop στο πρωτο βιντεο. Το synth είναι πολύ ακριβό παντως, τα επιπλέον λεφτά που κοστίζει λόγω -και καλά- του MPE πληκτρολογίου και της διπλάσιας πολυφωνίας δεν δικαιολογούνται με τίποτα στις μέρες μας. Το original PolyBrute που πωλείται στα €2,550 θα μπορούσε να διαθέτει απ΄την αρχή και 12-voice πολυφωνία και το πληκτρολόγιο του Polybrute 12.  Τέσπα.
    • Ενδιαφέρον . Αυτό το fulltouch μετατρέπει τα patches απο full attack σε pads και αντίστροφα σε χρονο μηδέν .  Και έπειτα απο αυτό υπάρχει και το κλασσικό aftertouch και μάλιστα πολυφωνικό, διπλό aftertouch δηλαδή, ωραίο. Θεωρώ πως η εκφραστικότητα στα synths είναι αρκετά σπουδαία και τα ολοένα και αυξανόμενα polyaftertouch keyboards φαίνεται να συμβάλουν σημαντικά σε αυτό το κομμάτι. 
    • Για παράδειγμα αυτά παίζει να είναι official?   Τον Βελή βέβαια τον έχει γνωστός μου και έδωσε 120 ευρώ, είναι κανονικό δισκάκι ασημί αλλά το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο είναι από εκτυπωτή. Ο ήχος είναι καλός για εκείνη την εποχή (λείπουν 3 τραγούδια από το cd σε σχέση με βινύλιο, κασέτα) Αλλά βγήκε όντως έτσι;   Για αυτό το soundtrack μου είχε πει συλλέκτης ότι είναι πολύ σπάνιο και το έδινε 80 ευρώ, αλλά το οπισθόφυλλο είναι σίγουρα fanmade για να γράφει Πλευρά Α, Πλευρά Β. Επίσης δεν το έχουν καταχωρήσει στο discogs σαν cd.   Για το Νομικό, βγήκε σίγουρα σε cd το ξέρω, αλλά είναι όντως το οπισθόφυλλο αυτό που γράφει μόνο Πλευρά Α; Το έχω βρει κατά τύχη, καθώς συλλέκτες αρνούνταν να στείλουν το οπισθόφυλλο για να μη διαρρεύσει, όπως είπαν.  Επίσης έχω περιέργεια για το πώς θα ακούγεται (γιατί μπορεί να έχω ακούσει πολλές διαφορετικές εκδοχές, από τον καθένα, καθώς τα επεξεργάζονται, αλλά είναι αρκετά πιθανό να ακούγεται όπως ο Τηλεφωνητής και ο Φυγάς, που υπάρχουν σε συλλογή του 1990)
    • Arturia Polybrute 12, το νέο αναλογικό synth από τη Arturia.     Το Polybrute 12 δεν είναι και τόσο νέο βέβαια, κατά 95% είναι το ίδιο synth με το γνωστό PolyBrute που υπάρχει στην αγορά από το 2021, με τη διαφορά ότι το νέο μοντέλο έχει διπλάσια πολυφωνία (12) και πολύ καλύτερο πληκτρολόγιο, και συγκεκριμένα ένα εξαιρετικό full-touch MPE πληκτρολόγιο. To synth είναι διαθέσιμο για προπαραγγελίες στο Thomann στα €4,080 (με τα original Polybrute και Polybrute Noir να παίζουν στα €2,550).   Λεπτομέρειες στα παρακάτω video reviews.      
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου