Προς το περιεχόμενο
  • Καλό είναι να μη θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν. Μιλήστε από προσωπική εμπειρία (με την κατανόηση ότι η εμπειρία σας ενδέχεται να μην ισχύει για άλλους) ή αναφέρετε τις πηγές σας.

     

    Oι απόψεις που γράφονται στο forum εκφράζουν τους συνομιλητές και όχι την σελίδα.

Κιθάρες και Ενισχυτές

Θέματα που αφορούν τους κιθαρίστες σχετικά με ακουστικές, κλασσικές, ηλεκτροακουστικές και ηλεκτρικές κιθάρες, τα πεταλάκια και τους ενισχυτές τους.


18.365 θέματα σε αυτό το forum

    • 12 απαντήσεις
    • 3,3k εμφανίσεις
    • 14 απαντήσεις
    • 2,7k εμφανίσεις
    • 1 απάντηση
    • 1,2k εμφανίσεις
    • 28 απαντήσεις
    • 5,2k εμφανίσεις
  1. Ποτενσιομετρα

    • 3 απαντήσεις
    • 1,5k εμφανίσεις
  2. Set OneSpot - MusiciansFriend

    • 2 απαντήσεις
    • 950 εμφανίσεις
  3. τι μαγνητη να αγορασω?? 1 2

    • 13 απαντήσεις
    • 3k εμφανίσεις
  4. κλειδιά για epiphone lp 100 1 2

    • 19 απαντήσεις
    • 2,8k εμφανίσεις
  5. Joe Barden is back!

    • 1 απάντηση
    • 1,3k εμφανίσεις
    • 9 απαντήσεις
    • 1,2k εμφανίσεις
    • 11 απαντήσεις
    • 3,2k εμφανίσεις
    • 10 απαντήσεις
    • 2,1k εμφανίσεις
  6. Μαγνήτες Malmsteen 1 2

    • 12 απαντήσεις
    • 2,9k εμφανίσεις
    • 38 απαντήσεις
    • 10,4k εμφανίσεις
    • 33 απαντήσεις
    • 6,3k εμφανίσεις
    • 6 απαντήσεις
    • 2k εμφανίσεις
  7. Πέθανε το Marsalaki ???

    • 6 απαντήσεις
    • 1,5k εμφανίσεις
  8. Στρώσιμο Μεγαφώνων

    • 6 απαντήσεις
    • 2,8k εμφανίσεις
    • 71 απαντήσεις
    • 8,7k εμφανίσεις
  9. Justin King

    • 7 απαντήσεις
    • 1,8k εμφανίσεις
  10. Επιλογη ενισχυτη!! Please help... 1 2 3

    • 28 απαντήσεις
    • 5,8k εμφανίσεις
  11. Γνώμη για τις johnson

    • 9 απαντήσεις
    • 1,7k εμφανίσεις
  12. [Parker] Buy online

    • 4 απαντήσεις
    • 1,9k εμφανίσεις
  13. Hank Marvin

    • 6 απαντήσεις
    • 1,5k εμφανίσεις
  14. One spot. Φθηνή πηγή! 1 2 3

    • 28 απαντήσεις
    • 4,7k εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 1,3k εμφανίσεις
  15. 10 perfect guitars!

    • 1 απάντηση
    • 1,3k εμφανίσεις
  16. Απίστευτη ιστορία :) 1 2

    • 11 απαντήσεις
    • 3,3k εμφανίσεις
  17. Cort Earth900 + Fishmann Neo-D clips

    • 3 απαντήσεις
    • 1,2k εμφανίσεις
  18. Τύποι χορδών

    • 2 απαντήσεις
    • 1,7k εμφανίσεις
  • Αναρτήσεις

    • Το ΠΣΚ ολοκλήρωσα ένα Project που είχα στο μυαλό μου. 25 DVD / CD recorders (optical drives) τόσο σε pc όσο σε laptops και σε storage 1 "φέτα" και 5 players , Ανοίχτηκαν, καθαρίστηκαν ενδελεχώς, δοκιμάστηκαν αν διαβάζουν και αν γράφουν. Μια μόνο "απώλεια" , αλλά είχε φάει τα ψωμιά του μιας και είχε κάψει πάνω από 1000 DVD's και CD's. Και εκεί που νόμιζα ότι είμαι πάλι μόνος σε αυτόν τον κόσμο, πέρασαν αρκετά άρθρα και από το timeline μου και από το Google , Ελληνικά και διεθνή . Όλα έλεγαν το ίδιο πάνω -κάτω. Ότι τα DVD's μετά την πτώση τους , ακολουθούν την αναγέννηση των CD's. Όλες οι streaming πλατφόρμες , που ενώ είχαν το πρώτον τα πάντα, αφαιρούν πλέον τίτλους από τη βάση τους για να περιορίσουν το κόστος τους. Αποτέλεσμα , πολύς κόσμος, να στρέφεται ξανά στα φυσικά μέσα, μιας και κανείς δεν μπορεί να στα αφαιρέσει από το ράφι της βιβλιοθήκης σου. Αισθάνθηκα καλλίτερα 😁 , και αγόρασα και 2 καινούργια αντιγραφικά για το pc,. με μόλις 17 € το ένα (θυμάμαι το 1997 να αγοράζω το πρώτο μου  RICOH 63.000 δρχ. ( 184.00 euro) ). Πολύ φθηνά επίσης (σε ιστορικά χαμηλά) και τα άδεια δισκάκια (περίπου 20 λετπά το CD και 30 λεπτά το DVD). Ανεξάρτητα από το τί θα γίνει με την πτώση ή άνοδο των οπτικών μέσων , εξακολουθείτε ακόμα να "καίτε" DVD's ή CD's.;  
    • Είχα αυτό και το Honey Bee παλιότερα, όπως τα λες. Ακριβώς όμως! Φανταστικά πετάλια (ειδικά το μελισσάκι) σε κάθε περίπτωση.
    • Ζούπερ το άσθμα, αλλά με θυμίζει cure Μπράβο
    • Σαν μπάσταρδο του Greg Sage που είμαι,θα ήθελα να σου πώ ότι προσπαθούμε,αλλά χεστήκανε αν τα φτιάχνουμε η τα τροποποιούμε μόνοι μας,αν δίνουμε σημασία σε λάμπες κ μικρόφωνα,να μην ακουγόμαστε όλοι το ίδιο και άν η μουσική μας θέλει κάτι να πεί.   Ολοι κοιτάζουν το ποιός παίζει πιο γρήγορα παρτηζοτούρες απο νόντες και κάνει ακροβατικά και άλλες τέτοιες παπάτζες.   Σταμάτα να κλαίς,θα με πάρουν και εμένα τα ζουμιά,όταν θα κάνεις το πάρτυ θα έρθω με εγγλεζάκια να σου παρουσιάσω το when its over και αυτό απο κάτω,3 ακόρντα και σολο σε 4 νότες,με έναν vox 10 σε στεροειδή,το αυγό/χειροβομβίδα να παίρνει ήχο,μια λαμπάτη προενίσχυση που μου την έχει παίξει 2 φορες το ρεύμα και πετάλια που κανένα δέν μου κόστισε πάνω από 30 ευρώ για να φτιάξω και μπορώ να σου εγγυηθώ 3 πράγματα,θα πάς πίσω 10 μέτρα,θα γίνεις 10 χρόνια νεότερος και το άλλο πρωί θα βγείς με μοικάνα διασποράς.😘❤️    
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου